Şimdi Ara

Aliexpress 'te Satıcının Siparişi İptal isteği-Anlam veremedim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Umarım kategoriyi doğru seçmişimdir :) Bir adet dron satın aldım, ürün sayfasında Türkiye'ye ücretsiz gönderi yazmakta idi. Sepete ekledim ve ödememi yaptım. Ödemem başarılı olduktan 1 gün sonra bana Aliexpress mesaj kutusu üzerinden. "Bu ürün dandik, bazı müşteriler kalite sorunu yaşamakta. Biz iyisi gelince haber verelim lütfen siparişi iptal edin" tarzı bir şey dedi. ben de "ürünü beğendiğimi dandik-mandik istiyorum" tarzı bir şey dedim. Ardından "bu ürünü gümrükten geçiremem lütfen iptal edin " tarzı bir cümle kullandı. Ben de ürünü istediğimi söyledim. Bu satıcı neden gümrüğe yada kaliteye takmış anlam veremiyorum, sizce neden bu şekilde isteklerde bulunuyor?

Zamanında kargoya verilmediğinde Aliexpress ağır yaptrımlar uygulamakta herhalde, bundan kaçmaya çalışıyor olabilir mi?

İlk kez başıma bu şekil bir olay geldi, anlam veremiyorum. Teşekkürler

• Satıcı size iptal edelim demiş, siz macera arıyorsunuz, dertsiz başınıza dert açmamak için iptal edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnzcn

Satıcı size iptal edelim demiş, siz macera arıyorsunuz, dertsiz başınıza dert açmamak için iptal edin.

Satıcı bana ilk başta ürün kalitesiz çok şikayet geldi tarzı bir şey dedi. Ben de diğer satıcılar ile aynı ürünü kıyasladım ve çok uygundu aldım. Bu nedenle gönderin dedim. Daha sonra bana bu ürünü gümrük geçirmez lütfen iptal edin dedi. İptal etmeyeceğim, kesin bir şekilde söyledim. Bunu neden istemiş oluyor bunu anlamadım. Bu adamları neden gümrük ilgilendirmekte....

• quote:

Orijinalden alıntı: mhls1453

Satıcı bana ilk başta ürün kalitesiz çok şikayet geldi tarzı bir şey dedi. Ben de diğer satıcılar ile aynı ürünü kıyasladım ve çok uygundu aldım. Bu nedenle gönderin dedim. Daha sonra bana bu ürünü gümrük geçirmez lütfen iptal edin dedi. İptal etmeyeceğim, kesin bir şekilde söyledim. Bunu neden istemiş oluyor bunu anlamadım. Bu adamları neden gümrük ilgilendirmekte....

Alıntıları Göster

He bak o dediğin olabilir, çok ucuza gittiyse yollamamak için demiş olabilir, ama sıkıntı çıkarmak isterse yapabilir mesela bozuk ürün yollar bilerek uğraştırır seni, bunu da göz önüne al.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnzcn

He bak o dediğin olabilir, çok ucuza gittiyse yollamamak için demiş olabilir, ama sıkıntı çıkarmak isterse yapabilir mesela bozuk ürün yollar bilerek uğraştırır seni, bunu da göz önüne al.

Alıntıları Göster

Yorumunuz için çok teşekkürler.

• aklınızda bulunsun, satıcı size iptal edin veya ekstra kargo ücreti ödeyin diyebilir. Tavsiyem kabul etmeyin. Satıcı ürünü süresi içerisinde göndermezse aliexpress caydırıcı cezalar verebiliyor satıcıya.
    Ha tabi fake veya bozuk bir şey de gönderebilir mi, pek tabi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler, satıcı sahte takip numarası ile kargoya verdi ve pişkin pişkin "dispute aç" dedi. Yer mi Anadolu çocuğu "Alexpress'e yazacağım" vs dedim, tutuştu. Bakalım neler olacak....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.