Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (979. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
235
Favori
1.238.539
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sanırım ürünü gümrük vergisini ödeyerek aldınız. Bu durumda Aras kargo ile gelecektir.

Aras ile geleceğini düşünürsek. Yurtiçi kargo hareketlerini izlemek için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

(Alıntıdır.)

"Türkiye ye gelene kadar takibini track24.net sitesinden geldikten sonra da aras kargo uygulamasını indirip,

tel no nuz ile kayıt olun sipariş verirken yazdığınız ile aynı ise tr ye girince kargo orada gösteriyor."

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

takip kodu ver hocam benim yazdıgımı kendi sistemlerinde İSİM YOK gozukur sadece paketin üstünde adınız yazar

Alıntıları Göster

Tekrardan merhabalar az önce PTT den geldim 8 gün geçtiğinden dolayı dün geri iade edilmişti kargomu alamadım peki şu an nasıl bir yol izlemem lazım satıcıya nasıl bir mesaj atmam lazım aynı kargoyu yani aynı ürünümü tekrardan nasıl geri alabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetayazz

Tekrardan merhabalar az önce PTT den geldim 8 gün geçtiğinden dolayı dün geri iade edilmişti kargomu alamadım peki şu an nasıl bir yol izlemem lazım satıcıya nasıl bir mesaj atmam lazım aynı kargoyu yani aynı ürünümü tekrardan nasıl geri alabilirim

Alıntıları Göster

iade olacagı için satıcıya ürün büyük ihtimalle geri gidicek biraz uzun süreç bekleyebilir sizi iade gidincede dispute açarsınız sanırım ( pek bilgim yok bu konuda )

beklemek istemiyorsanızda pahalı bir ürün degilse tekrardan bir ürün daha alın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: viperc

Sanırım ürünü gümrük vergisini ödeyerek aldınız. Bu durumda Aras kargo ile gelecektir.

Aras ile geleceğini düşünürsek. Yurtiçi kargo hareketlerini izlemek için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

(Alıntıdır.)

"Türkiye ye gelene kadar takibini track24.net sitesinden geldikten sonra da aras kargo uygulamasını indirip,

tel no nuz ile kayıt olun sipariş verirken yazdığınız ile aynı ise tr ye girince kargo orada gösteriyor."

Evet gümrük vergisi dahil almıştım. Türkiye ye gelmiş sanırım çünkü, gönderi takibinden baktığımda gümrük işlemleri başlatıldı yazıyor. 17 gündür bu şekilde yazıyor. Bu kadar uzun sürmesi normal mi bilemedim. Teşekkürler bilgi için. Aras kargo dan bakıcam durumuna artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

aras kargoyu alınca farklı kod tanımlıyor

aras mobil uygulamasını kurarsanız aliexpress kargo için yazdıgınız tel noyu üye olun

orda kargolarım kısmına düşüyor bazende düşmüyor

aras lp kodttan devam etmiyor kendileri farklı kod giriyor

trakya bölgeden dagıtıma cıkıyor kargolar

Alıntıları Göster

444 lü müşteri hizmetlerını aradım ve bahse konu sayısal rakamlı takıp koduna ulasstım. cok saolun hocam.

• 5 subat turkiye giren bugun arasla geldi. Ne app de cikti, ne mesaj geldi, ne bugun arayip isimle arattigimda cikmisti. Bugun evde olmasam bir daha bulamazdim heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 13 Şubat 2021; 0:14:50 >
  • Arkadaşlar merhaba AliExpress den almış olduğum ürün kargolanmış olarak görünüyor. Fakat satıcı dükkanı kapamış ve mesajlarıma cevap vermiyor. İşin kötüsü kaç gündür sisteme girilen takip numarasını kontrol ediyorum ama kargo bulunamadı olarak görünüyor. Kargo firması postnl international. Satıcı Fransa’da ve dediğim gibi dükkanında hiçbir ürün yok ve mesajlara cevap vermiyor. Sizce ne yapmalıyım.
  • 18 ocakta giriş yapan bir kargom 25 gündür Arrived to İstanbul'da takılı kaldı. Oysa 25 ocakta giriş yapan bir kargom 3 gün sonra elimdeydi. İkisi de takipli. Nasıl bir saçmalık bu böyle? Adamlara yazıp sordum. Bize ulaşan kargo yok diyorlar. Tabi olmaz. Çuvalı açmazsan ulaşmadı dersin. :) Ya da fareler yedi paketi. Malum, depoları pek sever fareler. Bir ara hava limanında bavul fareleri bile tesbit edilmiş ve icaplarına bakılmıştı. Adam uçağın iniş saatine kadar vermiş bilgiyi. Yalan mı söylemiş yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 12 Şubat 2021; 22:56:25 >
  • Benimde kargom yaklasik 110 gündür item arrived to İstanbul yazıyor şikayet etmediğim yer kalmadi en son 25 gün önce cimere yazdım ordan henüz cevap gelmedi.

• seyyah1984 kullanıcısına yanıt

Kardeşim muhtemelen ürünü normal fiyatının çok altında aldın.yani satıcı sahtekâr.ve muhtemelki koruma süresi ya 15 gündür ya 25 gündür bu dediklerim doğruysa anlaşmazlık bölümüne girdiğinde sen dolarla almana rağmen fiyat kısmında Euro olarak görebilirsin mesela sen ürünü 63 Euro'ya yani 77$ a aldın diyelim para iadesi olarak aliexpress sana sadece 63$ gonderecek bu tarz alışverişlerde aliexpres satıcının sahte olduğunu bilmesine rağmen kısmı iade yapar.kotu haber vermek istemezdim ama tam para iadesi alman neredeyse imkansız.

• aliatceken A kullanıcısına yanıt
    Peki şimdiden dispute açmak gerekir mi? Yoksa kargonun süresinin bitmesinimi beklemek gerek
  • Bu uçak havada kaldı ya da PTT de yoğunluk var 4 tane kargom item is agent warehouse da kaldı 4 gündür hareket yok hic

Ben de yazacağım CİMER'e bekliyorum biraz daha. Lakin ben C. savcılığına suç duyurusunda bulunup 50 USD için dava da açaçacağım. Açacağım ki kaybettiğimde durumu uluslararası boyuta taşıyabileyim. Buharlaşıp uçmadıysa ya İstanbul gümrüğünde cepledi birisi ya da Çinli gümrükcü orada cepledi ve torbaya eklenmiş gibi gösterdi, İstanbul'a gelen torbadan da çıkmadı. Ama şahsen tecrübelerim doğrultusunda İkinci seçeneğe pek ihtimal vermiyorum.

Bu adamlarda hiçbir ciddiyet yok ki. Sorsan ayın 18'inde İstanbul'a gelen tüm çuvallar açıldı mı? Bekletilen var mı? Çuvalları havalimanından getirip istiflediğiniz depoda tarih notu düşüyor musunuz? Hangi sıraya göre işliyorsunuz? Bön bön birbirlerinin suratına bakarlar.

Yabancıya da bir önerim olacak. Vergi alamadıkları kayıtsız kargoları ceplemeye başladıkları zaman Çinli satıcı mağdur oluyordu. Bir önerimiz olmuştu. Şimdi onu uyguluyor Çekik gözlüler. En azından mağduriyetleri azaldı. İşi daha da sağlama almaları için uçaktan indirilen malzemeyi çuval olarak değil içindekileri görevli eşliğinde tek tek okuyucudan geçirip zimmete aldırmaları. Vatandaş devletine vergisini ödeyip malını alıyor. Bunun dahası ne artık? Böylece haramiliğin ve ambar farelerinin önüne geçilir. Yurtdışından alışveriş yapanı bezdirme politikaları Çinli tarafından bloke edilir ve sürecin yurtdışı ayağı da sağlama bağlanır. Gerçekten gönderdiler mi göndermediler mi kuşkusu ortadan kalkar. Düşük ihtimal olsa da kargo işleme merkezinin boşuna günahı da alınmamış olunur.

Arkadaşım ABD'den ufak tefek şeyler alıp yolluyordu. Kitap vs. Kayıtlı yollamasına rağmen kaybolduğu için artık onu da yollayamıyor. Bu haramiliğin sonu hiç hayırlı değil onu söylemeliyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 13 Şubat 2021; 13:8:24 >

Sürenin bitmesine 3 gün kala aç bence şayet koruma süresi 90 gün ise tam para iadesi alman mümkün ama 15 ve 25 günlük korumalarda tam iade vermiyor şuan Aliexpress ben ve arkadaşım sahte satıcıdan aldık süre bitimi 15 gundu anlaşmazlık açtık yüzde yüz haklıyız adam başka şehre yabancı uyruklu bir isme kargoyu göndermiş muhtemel gönderdiği yabancı uyruklu isim bile sahte kargoyu alan olmadı 15 gun bekledi potanede tekrar yurtdışına gönderildi kargo.aliexpres 3 gün içinde gelmezse kurallarımız gereği size tam iade yapacağız dedi 3 gunnsonra kısmı iade kararı aldı anlaşmazlığı devam ettirdim olmadı temize gönderdim gene olmadı.

• scoupman S kullanıcısına yanıt

Çok haklisin dostum olayi güzel ozetlemişsin.cimerden bir sonuç çıkarsa bilgilendiririm.

• bu singapur kargo aşırı yavaş 15 gün oldu hala uçak gelemedi TR'ye

yanwende 8 gunde teslim alıyordum max

Zaten dispute açmama izin vermiyor sistem. Sipariş verdiğimiz günden 10 gün sonra açabilmişim. Neyse 39,6 usd nin 19,6 sı peşin ödeme geri kalan 20 usd si ise kupon ile ödeme yaptım. Peki sizce ne kadar geri ödeme alabilirim.
  • Peşin ödemeyi karta geri alırsın. Aliexpress kuponlarının ise yanma olasılığı yüksek.

Tahminim 14-16$ falan iade alirsin

• Vay arkadaş bu ne böyle satıcı ortada yok sipariş ortada yok. Bizim para güme gitti desene
  • 
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.