Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (969. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
235
Favori
1.238.534
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 967968969970971
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğunlukla PTT ile gelen yurtdışı kargoların da bilgiler yazmaz.

Herhangi bir sorun olmaz. Elinize ulaşır.

• Yanwen kargo ile satın aldığım ürün İstanbul'da bir şahsa teslim edilmiş,ben Ankara'da yaşıyorum ve satıcı dönüş yapmadı henüz. Ali müşteri temsilcisi dispute açtı ama ispatlayamıyorum ürünü almadığımı. Var mı benzer durum yaşayan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypnoposion -- 27 Ocak 2021; 9:27:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • viperc V kullanıcısına yanıt

İki kargom vardı. Ürünleri aynı gün aldım 5 dakika arayla. Biri Yanwen diğeri Singapore Post. Yanwen olan 9 günde geldi ve gümrükten çıktı şu an bana gelmek üzere şehrimde ki posta servisine yönlendirildi. Singapore olan ise hala "despatched overseas admin" diyor duruyor hala. Demek ki artık yanwen çok daha öne geçmiş durumda

• hypnoposion H kullanıcısına yanıt

Satıcı size başkasının takip numarasını vermiş. Ya yanlışlık ya da dolandırmaya çalışıyor. Ptt sorgu ekranından ekran görüntüsü alıp dispute kanıtı olarak ekleyip başka şehre teslim edildiğini ispat edebilirsiniz.

• EX*******SG takip kodlu paketime 220 lira vergi çıkarmışlar... Her kuruşu haram zıkkım olsun başınıza musibetler gelsin gün yüzü göremezsiniz inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: musicalite

bu vergilendirme işlerinin iyice cılkı çıktı arkadaşlar , bence artık toplu bir şekilde tepkimizi ortaya koymalıyız. ürüne verdik 90 dolar çıkardıkları vergiye bakın . kafalarına göre işlem yapmaya başladılar yurtdışından alışveriş yapan insana zengin muamelesi çekiyorlar aynı yurtdışına giden insanlardan çıkış pulu aldıkları gibi . ben bu vergiyi biraz abartılı buldum  

itiraz için ukime mail attım , eğer düzeltme olmazsa cimerede yazacağım bakalım ne olacak.

arkadaşım merhaba ukim mail adresi nedir

ben araştırdıgıma göre yüksek vergilendirmeyi alabiliyorsun

ukime kimlik resimi kredi kartı ödeme dekontu ve aldıgın ürünün fiyatı gönderiyorsun tekrardan vergilendirme oluyor

ürünü kesinlikle teslim almayın ve tekrar vergilendire olacak diye paket üzerine yazdırın

• Arkadaşlar bu ne demek oluyor ülkeye yeni mi giriş yapmış yoksa iade mi oluyor ?

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
  • ozkan1979 kullanıcısına yanıt

istanbulpostagumruk@ptt.gov.tr

mail yolladık hocam , cimere yazdık , bizzat dilekçede verdik

kafalarına göre iş yapıyorlar

bak dün gittim dağıtım merkezindekilerle ufaktan atıştım

dedim ki ben dağıtıcınıza bunu gümrüğe geri yollamasını ilettim ama o davar iade yazmış bunu neden böyle yaptığını sorduğumda kadın böyle bir uygulamamız yok alınmayan gönderiler iade olur diye tekrarladı durdu. neyse paket hala burdamı kardeşim dedim al dilekçe durdur dedim ben bunun vergisine itiraz ediyorum dedim yurt dışına iade yapmıyorum dedim tamam dedi bakalım ne olacak şuanda arnavutköye ulaşmış paketler . bekliyoruz kaç gündür boş beleş işlerle uğraşıyoruz gümrükteki haramzedeler yüzünden

• sroplaz33 S kullanıcısına yanıt

az heralde dimi?Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! 

ben genelde 15-20 arası ödüyorum.

• integral sabiti İ kullanıcısına yanıt

kargo takip numaranızı paylaşırsanız daha kolay yardımcı olunacaktır.

LP00420993298038

Buyrun hocam
  • integral sabiti İ kullanıcısına yanıt

Teslim edilemediğinden paket 15 gün bekletilmiş.

Alan olmayınca satıcıya iade için işlemler başlatılmış.

• bu LP kodlar sıkıntı genelde gümrük ödenerek alınmış ürünler nasıl takip edilecegi belirsiz şansa artık gelip gelmemesi..

sadece Türkiye'ye gelene kadar takip ediliyor gerisi belirsiz aras kargo getirdigi söyleniyor..

15 gün oldu haber yok mesela benim gümrük ödeyerek aldıgım üründen..

yanwenle gelenlerde sorun yok 8 gunde teslim alıyorum en fazla 10 gün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 27 Ocak 2021; 16:36:48 >
    PTT’ye gitsek takip kodu olmadan vermiyorlar evimize de getirmiyorlar kafalarına göre iş yapıyorlar
  • RB054811523SG arkadaşlar 6 gündür bu kargo aynı şekilde duruyor. despatxhed to overseas admin diyor. Gelmeyecek gibi sanki yanwen 9 günde getirdi ama bunu da aynı gün aldım hala aynı gelir mi?

müsait olduğunuzda benim kargonun da akibetine bakar mısınız vergi dahil almıstım bayadır ses yok hocam.

LP00428070845575

• 2021-01-13 22:00

China, Hand over to airline

2021-01-10 21:32

Domestic Air Cargo Termina, Depart from facility to service provider.

2021-01-09 22:02

Domestic Air Cargo Termina, Shipment arrived at facility and measured.

2021-01-09 22:02

Domestic Air Cargo Termina, 4PX picked up shipment.

• quote:

Orijinalden alıntı: jerrels

müsait olduğunuzda benim kargonun da akibetine bakar mısınız vergi dahil almıstım bayadır ses yok hocam.

LP00428070845575

daha TR gelmemiş gelicek hafta içine kadar TR gelir fakat gelirse burdan sonrası muamma :) ne zaman gelecegi..

Vergi ödenerek alınanlar takip edilmiyor.. aras kargo getiriyormuş onun mobil uygulamasını kurunca orda kargolarım kısmına düşüyormuş size gelecegi zaman..

benimde 2 tane LP kodlu ürünüm var hafta başında TR geldi fakat nerde olduğu belirsiz..

• Nerden bulaştık hocam ya ödeme yapmıycam kolay olur diye almıştım benimde daha 4 tane gelcek kargom var vergi dahil olan
  • benimde lp kodla başlayan var 30 aralıkta türkiyeye girdi. yaklaşık 28 gündür kayıp. aras kargonun sisteminde eksiklik var arayıp sordugunda bilgi alamıyorsun göremiyor çalışanlar. vergi dahil aldıysanız geçmiş olsun inş. gelir.

• 
Sayfa: önceki 967968969970971
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.