Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (961. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
235
Favori
1.238.426
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 959960961962963
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir paketim için sırasıyla aşağıdaki açıklamalar yazılmış. Konu hakkında yorumunuz nedir, ne yapmamı önerirsiniz?

• alikdv A kullanıcısına yanıt

Kargonuz gümrüğe takılmış. Yasaklı ürün değilse sizden ödemeyi gösterir bir belge isterler veya gümrük müdürlüğüne çağırırlar. Ne yapılacağı ile ilgili kağıt yolluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Sunyou ile pakedim geldi. Takipsiz biliyordum ancak China Post takip no almış. Rv ile başlayıp CN ile bitiyor. Bu noyu paket elime ulaşınca öğrendim. Yanwen gibi Sunyou paketlerinin PTT'de takip için aldığı numarayı bir yerden görmek mümkün oluyor mu? Kendi sitesinde göremedim ben. SYAE ile başlayan bir takp no vardı ama tabi PTT'de görülen aldığı China Post takip no.

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Hocam hayırlı olsun neden bunu tercih ettiniz bilgi verir msiniz biraz.

Neyi hocam

• sroplaz33 S kullanıcısına yanıt
    2 hafta içinde teslim aldım
  • hadjimurat H kullanıcısına yanıt
    Aldığınız marka laptopdan bahsediyirum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atlanta34 kullanıcısına yanıt
    Kardesim baktim Gümrük islemleri baslamis 30 unda. Guncellememislerdir buyuk ihtimal ondan. Gelir haftaya buyuk ihtimal
  • mehmetmert52 M kullanıcısına yanıt

inş. ama aynı satıcıdan aynı gün aldığım kargo geçen perşembe geldi. bunun gecikmesini anlayamadım.

• Atlanta34 kullanıcısına yanıt
    Aldigin urunler neydi dostum
  • GalPal kullanıcısına yanıt

Yasaklı bir ürün değil, LEGO oyuncak parçaları. Üstüne orijinal değerinin de yazılmasını istemiştim ancak gene de sorun olmuş demekki. Ödeme dekontu, siparişi maili her şey mevcut. Genelde böyle durumlarda mail yoluyla çözülme durumu var mı yoksa büyük olasılıkla çağırırlar mı?

İlgili kağıt gelmeden işlemleri hızlandırmak amacıyla gidersem çözerler mi yoksa illa kağıt da gerekiyor mu?

Son olarak, yarın çalıştıklarını varsayarak telefon açtığımda karşıma gerçekten birinin çıkacağı numara biliyor musunuz?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmert52

Aldigin urunler neydi dostum

araç yıkama köpük aparatı.

• quote:

Aldığınız marka laptopdan bahsediyirum

Chuwi corebook x aldım hocam i5 işlemci ultrabook incele güzel makina

Hangisi geldi dostum
    Once. Bekleyen urunun biligsayar mi
    Hayırlı olsun cidden guzelmis
    Nerden ne kadara aldınız hocam vergi nasıl oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar, gümrük vergisini peşin ödeyip bir ürün satın aldım. ancak ülkeye girene kadar takip ettim ayın 2sinden beri hiç güncellenmedi bir kaç kargo takip sayfasından baktım ancak yeni takip kodu çıkmadı ? ne yapmam gerekiyor? LP00425380200342 takip kodum bu teşekkürler şimdiden

• alikdv A kullanıcısına yanıt

Takılma durumu genelde adet fazlalığından veya üzerinde yazan değeri inandırıcı bulmadıklarından kaynaklanıyor. Adet fazlalığından takıldıysa bizzat oraya gidip memurları ticari bir durum olmadığına ikna etmeniz gerekir. Değeri inandırıcı bulmadılarsa email ile nüfus cüzdanı/fatura/dilekçe yollamak yetiyor. İsterseniz istanbulpostagumruk@ptt.gov.tr barkod no ile beraber evrakları gönderip şansınızı deneyebilirsiniz. Kabul etmezlerse bizzat gelmeniz lazım diye cevap veriyorlar, kabul ederlerse gümrüğünü hesaplayıp adrese sevk ediyorlar. Telefonları 0212 567 65 65 ancak birine ulaşmak için ısrarlı aramanız gerekiyor.

• quote:

Hangisi geldi dostum
    Once. Bekleyen urunun biligsayar mi

Herseyim geldi hocam en son laptop geldi

• quote:

Hayırlı olsun cidden guzelmis
    Nerden ne kadara aldınız hocam vergi nasıl oldu

3850 ye aldım 700 lira vergi ödedim

ama deklarasyonu yanlış yapmış satıcı daha az bergi ödenebilirdi ama genede bana baya uyguna geldi

Hayirli olsun hocam dedim gelir diye bazen guncellemeyi sonra yapiyolar sikinti olmuyo gozun aydin
  • quote:

Hayirli olsun hocam dedim gelir diye bazen guncellemeyi sonra yapiyolar sikinti olmuyo gozun aydin

Saol hocam makina gercekten güzel kargo ücretide yoktu güzel alış veriş oldu

• 
Sayfa: önceki 959960961962963
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.