Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (936. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.690
Cevap
235
Favori
1.238.721
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 934935936937938
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar

Yalnız kargonuz takipsiz değil takipli kargo RH****TR kodu ile PTT üzerinden takip edebilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam süre bittikten sonra anlaşmazlık açabiliyorsunuz.

• falcon_X1 kullanıcısına yanıt

PTT'ye gidip kontrol ettirdim, barkod hatalı ve takipsiz kargo dediler. Onu da deniyorum PTT sitesinden arama sonucu yok diyor. şimdi ordaki 1 gün bitince dispute aç diyorsun öyle mi? şuan açsak bir şey fark eder mi acaba. Geri iade etsinler tekrar alayım.

• Dictattor kullanıcısına yanıt

PTT takip kodunuz: RH129338129TR

Dispute şimdide açabilirsin bir şey fark etmez ama iade edilir mi onu bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Enteresan bu adımları görmeniz bile iyidir. En azından tahmini kargo nerede olduğunu biliyorsunuz. Takip etmeyi unutmayın bir sorun olduğu zaman mesaj atarsınız.

kargom bugun geldi ama üstte yazan takip kodu bundan farklıydı anlamadım ama neyse geldi sonuçta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Un4Given35 kullanıcısına yanıt
    Önemli olan sağlam bir şekilde gelmesi güle güle kullanın. Sorun olmazsa yeni takip kodunu paylaşabilir misiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Önemli olan sağlam bir şekilde gelmesi güle güle kullanın. Sorun olmazsa yeni takip kodunu paylaşabilir misiniz ?

musait olunca özelden atarım

• Bu durumda olan var mı 10 gündür Türkiyede ama gelişme yok

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• S.a arkadaşlar yanwen firmasından gelen kargoların ortalama süresi kaç gündür acaba ? 14 kasımda zannedersem ptt kargoda sorgulayabileceğim bir gönderi kodu değişimi de oldu . O gönderi nosunda ilk bildirim bugün eklendi kargo gönderilmeye hazır anlamında sanırım bir şey yazıyor . Ama eski gönderi nosunda son durum gönderildi diye bir ibare vardı ben mi yanlış anladım bilemedim . @falcon_X1 hocam bu konuda bilgin var mıdır ? Gönderi no : RH150885951TR , PR134401717YP

• Shipping için $ 6.84 verdim ve pttden unregistered olduğunu öğrendim.

ulan aliexpressAliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! 

• Arkadaşlar benim siparişim hala kargoya verilmedi. Süresi 1 gün içinde dolacak. Satıcı kargoya vermez ve süre dolarsa ne olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr_Ahmet

Arkadaşlar benim siparişim hala kargoya verilmedi. Süresi 1 gün içinde dolacak. Satıcı kargoya vermez ve süre dolarsa ne olur ?

Sipariş iptal olur ve paranız iade edilir.

• '' gönderinin ithaline gümrükçe izin verilmedi ''

Sonra ki aşamalar ne şekilde ilerliyor?

• Merhabalar

Sorun olmazsa kargo takip numaranızı paylaşabilir misiniz. ?

• 100binmilyonYY 1 kullanıcısına yanıt

Merhabalar

Ürününüz yasaklı ürün veya başka bir nedenden ithaline izin verilmemiş. Kargonuzu hiçbir şekilde alamazsınız yurtdışına iade edilir.

• ciko_janx C kullanıcısına yanıt

Merhabalar

Öncelikle birisini etiketleyeceğiniz zaman doğru etiketlersiniz daha iyi olur bana özel bildirim geliyor :)

Kargonuza baktığım zaman Çin'den ayrılmış olarak gözüküyor yarın İstanbul'a gelmiş olur. Ama gümrüğe sevk edilmesi tahmini en az 1 haftayı bulabilir.

• @falcon_X1

UB164193859LV ve JNTCU9700003594YQ iki adet kargom var bu siparişleri türkiye içerisinde takip edebilirmiyim? AliExpress Standard Shipping ile sipariş vermiştim fakat iki farklı firma ile gönderim sağlanmış sanırım.

• Arkadaşlar Singapur Post durumu düzeltti mi? Yoksa hâlâ çok geç mi geliyor?

• cqloss07 C kullanıcısına yanıt

Merhabalar

UB164193859LV barkod numarası Latvia Post'a aittir ve aşırı yavaştır. Ayrıca takipsizdir.

JNTCU9700003594YQ barkod numarası J-Net firmasına aittir. Bu kargo hakkında pek bilgim yok. Ama buda takipsizdir.

Ali Express Standart Shipping (Türkiye için şuan tek kargo seçeneği) Takipli kargo vermesi lazım. Satın alınırken takipli-takipsiz olduğunu gösteriyor. Kargo firmaları yoğunluktan dolayı başka firmalara teslim edebilirler.

• quote:

Merhabalar

UB164193859LV barkod numarası Latvia Post'a aittir ve aşırı yavaştır. Ayrıca takipsizdir.

JNTCU9700003594YQ barkod numarası J-Net firmasına aittir. Bu kargo hakkında pek bilgim yok. Ama buda takipsizdir.

Ali Express Standart Shipping (Türkiye için şuan tek kargo seçeneği) Takipli kargo vermesi lazım. Satın alınırken takipli-takipsiz olduğunu gösteriyor. Kargo firmaları yoğunluktan dolayı başka firmalara teslim edebilirler.

Takipli kargo olarak söyledim fakat türkiye içerisinde nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. Verilen takip numarası ile takip edebilirmiyim?

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

29.10.2020 tarihinde AliExpress aracılığıyla Çin’den verdiğim siparişim 31.10.2020 tarihinde kargolanmıştır. Ama o zamandan beri herhangi bir hareket yok. Satıcıya yazdığımda ise, şu mesajı attılar “we haven't got any information from the shipping company. sometimes the parcel would be lost on the way, and you can open the dispute for item not received after 10 days” yani “Nakliye şirketinden herhangi bir bilgi almadık. Bazen paketler yolda kaybolabiliyor, 10 gün içinde hareket olmazsa anlaşmazlık açın.”. Tabletime kılıf almıştım bu ürüne ihtiyacım var 10 günü geçse de gelmez mi acaba? ((Tahmini Teslimat Tarihi:18-29 Kasım)Genelde de verilen tarihle uyuşmaz mı?) Bu konularda bilgisi olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim gerçekten, ne yapmalıyım?

• 
Sayfa: önceki 934935936937938
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.