Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (934. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.672
Cevap
238
Favori
1.236.843
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 932933934935936
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arnavutköy'de PTT'nin ayıklama deposu vardır. Burada gideceği şube/merkez gibi yerlere ayrıştırılır.

Örnek olarak Ankara'da oturuyorsunuzdur. Kargonuz o bölüme yönlendirilir ve çuvallar dolmadan araç gideceği şube/merkeze yola çıkmaz dolmasını bekler.

• Sanıyorum 3 4 güne gelir değil mi heyecanlıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • falcon_X1 kullanıcısına yanıt

ewy hocam soruyu cevapladığınız için.

• ciko_janx C kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Bir sorun olduğu zaman yazarsınız veya PTT Arnavutköy KİM'İ arayabilirsiniz.

• Benim kargomda 21. de istanbula geldi ama sonrasında bir işlem görmedi ilk kez bu kadar uzun sürdü ve herhangi bir hareket girilmedi gümrükte herhangi bir sorun yaşanması durumunda da kargo hareketlerine işleniyor mu acaba

kargo takip numaram RH149427450TR

• magnetci M kullanıcısına yanıt

Evet haklısınız ürünüz gümrüğe sevk edilmemiş 11 iş günü geçmiş. Bence İstanbul UKİM'İ arayın ama ulaşmak kolay olmayacak pes etmeyin sonunda telefonu açacaklar. Yada isterseniz UKİM'e gidebilirsiniz.

teşekkür ederim ulaşmayı deneyeyim

• 2 gündür cihet listesine eklendi diyor kadıköy de.

• Merhaba ürünüm 26 sında Türkiye’ye geldi. Gramı hesaplanmış ama vergi tutarı hala hesaplanmamış. 2 ekimde yazan “Gümrükte tutuluyor” ne anlama geliyor? Ne kadar bekletir bu ara bir fikri olan var mı?
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• RE102022956CN dispute açıp para iadesi almıştım. Ürün tekrardan kapıya geldi, başka ürün bekliyordum, 3 günde bu ne hız deyip, göndericiye bakmadan aldım.

Ürünü beğenmedim, satıcıya ne yazman lazım, iade etmek istiyorum, en kötü yarı parasını falan satıcıya ulaştırayım.

Kendimi uluslararası dolandırıcı gibi hissediyorum :D lütfen yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 100binmilyonYY -- 6 Kasım 2020; 12:8:58 >
  • Bora Akıllı Ev kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun kargonuz gümrüğe takılmış. Başakşehir PİM'i arayarak size mail adresi verecekler. Sizde o mail adresine

1.Satın alma geçmişinin ekran görüntüsü

2.Fatura

3.Banka dekontu (Kredi veya banka kartı fark etmez)

Bunları isteyecekler sizde göndereceksiniz. Gönderdikten sonra bir kaç gün içerisinde tekrardan işlem yapılmaya başlanacak.

• 100binmilyonYY 1 kullanıcısına yanıt

Satıcı ile konuşmanız daha iyi olacaktır. Sorunu anlatın satıcı nasıl istiyorsa sizde onu yaparsınız. Bana göre en mantıklısı ürününüz diyelim ki kargo dahil 100₺. Yarısını ödemek istediğiniz için satıcıdan 50₺'lik bir ürün satın alın ama satıcı bunu göndermesin. Sizde 1-2 hafta sonra ürünü onaylarsınız para satıcıya geçmiş olur.

• Aliexpressden aldığım üründe satıcı ad soyad kısmını ters yazmış. Kargo takipte soyad ad olarak gözüküyor. Şubeden teslim alırken sıkıntı çıkar mı?

Merhaba fatura derken, Aliexpres'in gönderdiği ödemeniz alındı mailinin ekran görüntüsünü mü almalıyım? Tam olarak nereden ulaşabilirim faturaya?

• Ptt kargo takibe göre kargom istanbulda teslim edildi diye gösteriyor, istanbulda yaşamadığım halde endişelenmem gerekiyor mu
    AE kargo takipte bulunduğum ilin ptt kargo mübadeleye ulaştı yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benim siparişim sunyou diye bi firmaya verildi ama takip edebiliyordum ayın 3 ünde ülkeye girdi gözüküyor ama ptt de hiç bir işlem yok
    SYRM109002156 kodu sonda RM yazıyor yani Registered Mail sanırım ama anlamadım. kısa sürede tr ye gelince sevinmiştim
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• Belesinternetkullanicisi B kullanıcısına yanıt

Daha önce böyle sorun yaşayan oldu mu? Pazartesi teslim almaya gideceğim şubeden. Vermezlerse ne yapmam gerekir?

• Bora Akıllı Ev kullanıcısına yanıt

Satıcı İngilizce fatura gönderebiliyorsa göndersin kabul ederler. Ama göndermezse dediğiniz gibi Ali Express'teki ödemeniz alındı görüntüsü olur.

Kısacası siz gümrüğe bunu beyan edeceksiniz. Aldığınız ürünün ticari bir şey olmadığını ve fiyatının dekonta veya faturada yazan tutarın gerçek olduğunu kanıtlamak zorundasınız.

• EuronGreyjoy kullanıcısına yanıt

Merhabalar

Sorun olmazsa barkod numaranızı paylaşabilir misiniz ? Kontrol edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon_X1 -- 7 Kasım 2020; 18:19:50 >
  • Un4Given35 kullanıcısına yanıt

Merhabalar

Sunyou firması kargoları takipsiz gönderiyor. Türkiye'ye geldikten sonra biz takip edemiyoruz. Ama kargonuz İstanbul'a gelmiş Bu aşamada 1-2 hafta beklemelisiniz gümrüğü ne zaman geçer bilemiyoruz.

• 
Sayfa: önceki 932933934935936
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.