Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
18.855
Cevap
218
Favori
973.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2688
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 31
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 11
  • Favoriye Eklediklerim 218
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cervinff (773 mesaj) Makale_Helvetia (695 mesaj) madrid2017 (639 mesaj) braveyours (381 mesaj) evoevi (278 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9683 mesaj) Mobil (6426 mesaj) Tablet (291 mesaj) Mini (528 mesaj) Uygulama (2319 mesaj)
  • @
9 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    272 Mesaj

O zaman daha gümrüğe sevk edilmemiştir. Depoda bekliyordur. Takipsiz kargo olsa bile sisteme kayıt ediliyor. Gümrüğe kaydı yapılsa sistemde gözükür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mehterann kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    cello1453

Hangi kargo ile alirsak takipli oluyor

|
    |
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj

Geldikleri zaman arıyorlarmı verdiğimiz telefon no sundan ?

|
    |
    falcon_X1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    13 Mesaj
    Değerli arkadaşlar, bir siparişimin durumu hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var. Son 4-5 ay içinde Aliexpressten en az 10-15 ürün aldım. Bunların hepsi bir aksaklık yaşamadan bana ulaştı. Fakat son siparişimle ilgili bir problem yaşıyorum. Şöyle özetliyeyim, aracım için bir android teyp satın aldım. Ürün yasaklı değil. 1000 lira civarı bir ödeme yaptım. Kargo Aliexpress standard shipping ile yola çıktı ve 16.09.2020 de İstanbula vardı. Normalde 2-4 gün civarı başakşehirde kabul edilip birkaç gün sonra da yaşadığım şehre sevk edilirdi ürünler. Bu ise İstanbula vardıktan 9 gün sonra güncelleme aldı. Bu da sorun değil ama sonrasında hiç karşılaşmadığım bir şey oldu. Başakşehirde zimmet alındı yazdı. Daha sonra ptt iş yerinde bekliyor oldu. En son bugün ise gönderi gümrükte tutuluyor güncellemesini aldım. Daha önce böyle bir şey yaşamış olan arkadaşlardan yönlendirme bekliyorum. Fikirlerinizi duymak isterim. Takip kodum RH130214339TR.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    6346 Mesaj
    PR119289834YP

tahminen ne zaman ulaşır tecrübeli arkadaşlar cevap verebilir mi ?

PTT Kodu ile ptt de sorgulattığımda kargoya dahil hiçbir bilgi yok her şey boş geliyor bu normalmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 27 Eylül 2020; 2:5:8 >
    MSI Z370 Gaming M5 - Core i7 8700k - Corsair H60 Liquid CPU Cooler - Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz - EVGA RTX 3080 FTW3 [INC]- Kingston 120GB V300 SSD - Crucial MX300 750GB SSD - Corsair RM850 850W Fully Modular - Dualshock 4 Controller - Corsair K70 MX Brown RGB Led- Logitech G900 Proteus Chaos Spectrum Wireless Gaming Mouse - Corsair Gaming MM300 Anti-Fray Cloth Gaming Mouse Pad - Hyperx Cloud Flight Wireless Headset - LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms - Phanteks Eclipse P500A Mesh
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj

Şahsen beni hiç aramadılar. Adreste olmadığım zaman kapıya tebligat bırakıyor ben gidip kendim alıyorum şubeden. Bazen hiç tebligat yapıştırmıyor karşımda PTT şubesi var oraya gidiyor oradan alıyorum.
    |
    |
    k.a.a.n. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kargonuz şuan Menşe ülkenin deposunda bekliyor. Tahminim uçak yoktur onu bekliyordur. Bir kaç güne kadar Türkiye'ye gelir.

|
    |
    Daniel Faraday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    272 Mesaj

Geçmiş olsun ürününüz gümrüğe takılmış. Herhalde satıcı paketin üstüne düşük ücret yazmış bunu gören gümrükçü şüphelenmiş ve ürünü geçirmemiş. Ayrıca bu tip cihazlarda TRT Bandrolü olması zorunda yani ek olarak vergi ödemeniz gerekiyor.

Adresinize veya mail adresinize bilgilendirme gelmesi lazım. Bilgilendirmedeki prosedürlere uyarsanız ürününüzü alabilirsiniz. Beklemek istemiyorsanız Başakşehir PİM'i arayıp bilgi alabilirsiniz.
    |
    |
    chcksch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Takip kodunu bilmediğiniz zaman ne yapıyorsunuz gelipte bulamazlarsa tc ile mi bakıyorlar şubeden

|
    |
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj

Hangi siteden bakıyorsunuz bu ekrana link verirmisiniz rica etsem

|
    |
  • Er
    13 Mesaj

Teşekkür ederim ilginiz için. Peki ulaşmak mümkün mü Pime. Okuduğum yorumlarda telefonla ulaşmanın mümkün olmadığı yazıyordu. İstanbulda yaşayan bir arkadaşımı göndersem bir şey değişir mi sizce?

|
    |
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj

Takip kodunu ne olursa olsun bilmeniz lazım ilk önce onu soruyorlar sonra T.C. Kimlik numarasını istiyor ve sistemden bakıyor. O şubede ise veriyor kargoyu.
    |
    |

Elbette
    https://gonderitakip.ptt.gov.tr/
    https://track.yw56.com.cn/home/index?aspxerrorpath=/zh-CN/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon_X1 -- 27 Eylül 2020; 9:53:37 >
    |
    |

Rica ederim. PİM'e ulaşmak mümkün ama sabırlı olmanız lazım hemen bağlamıyorlar. Hatta meşgule attıkları bile oluyor. Arkadaşınız gidip ibraz edemez veya kargoyu alamaz. Ancak vekalet verirseniz olur.
    |
    |

Anladım çok sağ olun.

|
    |
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj

Rica ederim kolay gelsin.
    |
    |

Cainiao şle gönderilmiş S0.. ile başlayan kod var aliexpress takip sayfasında tracktan baktığımda 2020-09-25 06:52 Azerbaijan arrival yazıyor ve UY....AZ şeklinde bir kod veriyor bu kod ptt barkod sisteminde barkod bulunamadı yazıyor,eğer eve gelip bulamazlarsa şubeden bu UY ile başlayan kodu mu vermemiz gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k.a.a.n. -- 27 Eylül 2020; 11:22:20 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    926 Mesaj

Bende de aynısı oldu. Afyonkarahisarda oturmuyorum ama oraya gelmiş, zimmet edildi yazıyor. Bi de ben evde değilim mesela şu an, kaç gün içinde almazsam geri gidiyor 3 gün mü?

|
    |
    Shade of Death kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj

Evet PTT'ye UY******AZ barkod numarasını vereceksiniz ama şubeden belki çıkmayabilir tabii deneyebilirsiniz. Bölgenizdeki PDM'ye giderseniz daha net sonuç alırsınız.
    |
    |
    |
    |
Ekonomi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.