Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (917. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
235
Favori
1.238.662
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 915916917918919
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordoftheorg

Latvia Post geldi 2 ay sonra
    takip kodu neydi? ya da ne zaman last mile'a verildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkeder

takip kodu neydi? ya da ne zaman last mile'a verildi

Alıntıları Göster
    Hocam last mile yazmadı hiç 31 ağustosta rigaya ulaştı son bildirim ondan sonra 3 eylülde ptt getirmiş eve
  • Arkadaşlar şimdi Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! para iadesi mi verilecek durum ne

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mavi64 kullanıcısına yanıt
    Maalesef vergilendirmeyi nasıl yapıyorlar anlam vermek mümkün değik. Wish.com üzerinden 4 parça malzeme aldım;
    2 dolarlık ürüne gümrüğe sunma dahil 16 küsür tl vergi yazmışlar
    1 dolarlık ürüne de
    Özetle 4 kalem malzeme alıp 33 tl adamlara ödedim fakat 55 tl gümrük bedeli. Ayakta alkışlamak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • royals R kullanıcısına yanıt
    Yakında yurt dışı alışverişlerimiz de 1 sana 1 devlete dönecek diye korkmuyor değilim

• Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz ayın 25'inde aliexpress üzerinden bir ürün aldım.Sevk tarihi ise bir gün sonra oldu ama 29'undan bu yana tık yok.Sizce sorun mu var?

Takip Numarası: PR ile başlayıp YP ile bitiryor.

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richards Covers

Arkadaşlar şimdi para iadesi mi verilecek durum ne
    1.53$ para iadesi kararı verilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun26180

1.53$ para iadesi kararı verilmiş.

Alıntıları Göster
    Artık ne zaman öderlerse

• quote:

Orijinalden alıntı: Richards Covers

Artık ne zaman öderlerse

Alıntıları Göster
    3 iş günü içinde iade almıştım ben.
  • Merhaba aliden standart shipping ile mi band 5 aldım ptt kargo evime bir türlü getiremedi ve iade oldu alide nasıl bir anlaşmazlık açmalıyım ? Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Arkadaşlar kargonun son durumu bu şekilde. En son Mersine gönderilmişti. Bugün güncelleme almış iş yerinde bekliyor diye. Vergisi 0 Tl

ne yapmalıyım? sorun var mı?

Edit: Şuan sorgulama yapamıyorum :S Barkod hatalı diyor. Ne olmuş olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 7 Eylül 2020; 12:40:31 >
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    bence mersin pim 'e telefon açın ve sorun

ürününüz gümrüğe takılmış gibi duruyor.
    sizi oraya çağırırlar , ne kadar aldığınızı falan sorarlar , arayıp ne olduğunu onlardan daha net şekilde öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musicalite

bence mersin pim 'e telefon açın ve sorun

ürününüz gümrüğe takılmış gibi duruyor.
    sizi oraya çağırırlar , ne kadar aldığınızı falan sorarlar , arayıp ne olduğunu onlardan daha net şekilde öğrenebilirsiniz.
    Meşgul çalıyor öğle arasındalar heralde. Ben ilçede yaşıyorum özel aracım yok Mersine gidemem ki özellikle pandemi varken. Başka bi çözüm yolu yok mu ya? Niye ayaklarına çağırıyorlar
    mail ile göndermeyi sor ürünle ilgili satın aldığın linki , fiyatını , kredi kartı slibini vs . ısrar et. yani pandemi var de , aracım yok de kaç km ise onu mazeret göster bir kolaylık yapmalarını rica et. herkes email üzerinden hallediyormuş falan de.
  • quote:

mail ile göndermeyi sor ürünle ilgili satın aldığın linki , fiyatını , kredi kartı slibini vs . ısrar et. yani pandemi var de , aracım yok de kaç km ise onu mazeret göster bir kolaylık yapmalarını rica et. herkes email üzerinden hallediyormuş falan de.
    Bi ulaşabilsem
  • neredeyse 120 gün sonra ürün geldi
    satıcı parayı geri iade etmişti şimdi ben buna tekrardan parayı nasıl ödeyebilirim
    6 tl lik ürüne 16 lira vergi ödedim
    tr de bulamadığım için mecburen aldık ama bundan sonra burdan heralde birşey almam

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sonunda ulaştım

ilk görüştüğüm kişi başka telefon verdi orayı aradım. Direk açtılar telefonu. Kargomda yanlarındaymış heralde zaten. Ürünü sordular Grafik tablet dedim bilgisayarda çizim için. Mail verecem oraya dekont fatura falan gönder dedi.

Bende Dekontu indirdim, kimliği çektim. Ürünün faturası elimde yoktu aliexğressde sipariş sayfasının fotosunu çektim yolladım maili. Mail yollayınca tekrar arayın demişti aradım. Ürünü 52.50 dolara almıştım. tl karşlığı 368 küsürdü.

Kontrol etti maili 52.50 dolar mı dedi evet dedim. 368 tl doğru mu dedi evet dedim. Tekrar sordu ürünü ne yapıyorsunuz dedi. Bende çizim tableti dedim bilgisayara çizim, akıllı tahtada kullanmak için dedim (halbüki öyle amacım yok :D daha iyi izlenim versin diye) Hmm tamam dedi biz bi değerlendirelim dedi. Sonra kolay gelsin diyip kapattım.

Bundan sonra bi sorun çıkmaz heralde? Ürün belli, değeri belli, dekontu belli.

bundan sonrası vergisini çıkartırlar öder alırsınız diye düşünüyorum. geçmiş olsun
  • quote:

bundan sonrası vergisini çıkartırlar öder alırsınız diye düşünüyorum. geçmiş olsun
    İnşallah hocam. Sizce ne kadar vergi gelir? Ben düz %20 hesapladıgımda 70küsür tl geliyor
    tablet olduğu için net bir rakam söyleyemiyorum

yoksa normalde %20 den hesaplıyorum bende ıvır zıvır ürünleri ama bu elektronik birşey . ekstra birşey çıkarsa şaşırma
  • 
Sayfa: önceki 915916917918919
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.