Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18.674
Cevap
217
Favori
945.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2656
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 31
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 11
  • Favoriye Eklediklerim 217
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cervinff (773 mesaj) Makale_Helvetia (695 mesaj) madrid2017 (639 mesaj) braveyours (381 mesaj) evoevi (278 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9571 mesaj) Mobil (6380 mesaj) Tablet (291 mesaj) Mini (528 mesaj) Uygulama (2294 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    4507 Mesaj

Aynı durum olmaz inş
    |
    |
    Eviona kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASUS Maximus VIII RANGER ║ i7 6700K @ 4.9 Ghz ║ Corsair H100i V2 ║ Corsair Vengeance RGB PRO 16GB DDR4 3200MHz ║ EVGA RTX 2080 Super XC Ultra ║ Crucial MX500 1TB SSD ║ EVGA SuperNOVA 850W P2 Platinum ║ Creative Sound BlasterX G5 7.1 Sound Card ║ Sennheiser HD 598 SR Headset ║ Corsair K70 LUX RGB ║ Logitech G900LG 27GL850 1440p 144hz Nano-IPS G-SYNCPhanteks Eclipse P500A Tempered Glass

Peugeot 308 1.6 e-HDi Allure
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Arkadaşlar, aşağıdaki aliexpress siparişim hala teslim edilmedi, sorun ne olabilir? Ayrıca bu kargo Çin'den değilde, Letonya'dan mı Türkiye'ye gönderilmiş? Yoksa yanlışlıkla önce Letonya'ya gitmiş oalbilir mi? Acaba aliexpress'te ücret iade talebi açabilir miyim?

https://t.17track.net/tr#nums=UB093479357LV

https://store.donanimhaber.com/eb/fc/75/ebfc753e4c1aef2b2fb9090f93bb1d6c.jpeg

https://store.donanimhaber.com/f9/99/3c/f9993cd33934b657efb14e40c4a520cd.jpeg

https://store.donanimhaber.com/04/85/9b/04859b90ef928eb5731d0d961e98303a.jpeg
    Letonya'yı hub olarak kullanıyorlar oradan dağılıyor kargolar. Ben de sizinle aynı durumdayım hatta dakikası dakikasına aynı işlemler olmuş hala bekliyorum. UB084353543LV bakabilirsiniz. Gelirse haber verin de biz de beklemeye başlayalım :D
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj

İnşallah hocam son paketimin aksine şuanda iksininde PTT kodu çalışıyor o yüzden içim rahat şuanda
    |
    |
    Erdo4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu takip nolu kargolar nerede şu anda?

Bazılarının içinde ayrı bir kod daha çıkıyor. O ne işe yarıyor acaba?

RB998123540SG

PR112862779YP - ayrı bir kod var

S00000157257892 - ayrı bir kod var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    657 Mesaj

Ptt kargo uygulaması ile takip edersen daha iyi. Yeni verilen takip numaraları yurt içinde takip edebilmen için.

|
    |
    mavi64 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim üstad.

Bu takip numarası
    S00000157257892

Alttaki numaraya dönüşmüş

UY154525239AZ

Fakat AZ ile biten takip numarasını PTT takip sayfasına girdiğimde barkod hatalı diyor.

|
    |
    digitech kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yanwen Azerexpress e teslim etmiş şuan Azerbaycan da ülkeye giriş yapınca sisteme eklenir takip numarası
    |
    |

Hata vermesi normal çünkü takipsiz kargo. PTT sisteminden hiçbir şekilde takip edemezsiniz. Ama kargonuz PTT tarafından kabul edilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon_X1 -- 30 Ağustos 2020; 19:21:36 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    252 Mesaj

Adres hangi il acaba. Çünkü ilinizde PTT gümrüğü var ise değer tespiti için oraya gönderiyorlar ve öyle olunca araştırıp indirimsiz en yüksek fiyattan vergi gelebilir veya beyannamede isterler.

|
    |
    Nymphetaminê kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: isqwild

Adres hangi il acaba. Çünkü ilinizde PTT gümrüğü var ise değer tespiti için oraya gönderiyorlar ve öyle olunca araştırıp indirimsiz en yüksek fiyattan vergi gelebilir veya beyannamede isterler.
    Mersin / Silifke.
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    939 Mesaj
    Ben de ufak tecrübemi yazayım.Eksa e900pro namı diğer rampage drop plus kulaklığını 225 tl'ye aldım ve kargo 1 ayn önce 13 günde gelmişti yenwen ile.Kutunun üzerinde 10 dolar yazmasına rağmen mektup diye yollandığı için artık şans eseri midir sadece 8tl vergi çıktı.Demem o ki o kadar ürüne her zaman bakmaları mümkün değil yasaklı ürün olmadıkça.Bu iyi bir şey ama şans tabi biraz da.Yanlış hatırlamıyorsam gümrükte de 5-6 gün durmuştur en fazla. Sonra baktım ki e1000 olan model gelmiş.Dedim böyle böyle bunu sen tazminat say biz doğru modeli tekrar yollayacağız dediler.Bu da yine yenwen ile çok hızlı bir şekilde ülkeye ulaştı ama ayın 18'inden beridir bekliyor.02124655519 nolu numaradan uluslar arası posta servisine bir kaç deneme sonunda ulaştım ve oradaki temsilci bana 1 hafta gümrükte çalışma olmadığını ama şu an aktif olduklarını söyledi, bu yüzden gecikmiş.Bakalım bu sefer kaç para vergi gelsin onu da yazacağım belki şansım devam eder.Aslında bu sefer 1 dolara almış oldum ürünü.Sebebi ise aliexpress üzerinden ürünü takip edebilmek için 1 dolarlık bir şey satın almam gerekti.Bana kanıtla derlerse kanıtlarım yalnız eğer içine bakıp ürünü araştırırlarsa bir şey diyemem.Kutunun üzerine yazılan miktardan da haberim yok o da belirleyebilir fiyatı.Yada aynı şekilde belki 600 gramlık mektup olarak gelir yine :D Bu arada ürün gelince forumda incelemesini yapacağım.Hatta eksa e900 pro ve e100 ile ikisini birden üstün körü olmayacak şekilde inceleyeceğim.Kolay gele :)

• Teğmen
    109 Mesaj
    Bugün gümrükten çıktı. Sorguladığımda alıcı adı farklı ve ürünün gramajı düşük.. Ne yapmam gerekiyor??

|
    |
  • Er
    4 Mesaj

Alıcı adı İ.Y. yazıyor ise normaldir. İsim Yok anlamına geliyor. Paketinizin üzerinden isminiz yazıyordur ama gümrük memurları hızlı olmak için İ.Y. yazıyorlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: umutunl777

Alıcı adı İ.Y. yazıyor ise normaldir. İsim Yok anlamına geliyor. Paketinizin üzerinden isminiz yazıyordur ama gümrük memurları hızlı olmak için İ.Y. yazıyorlar.
    Teşekkürler...
    Evet aradım öyle söylediler.
    Yalnız ürünün ağırlığı yanlış. Çok az girilmiş.
    Onu da kafalarına göre mi giriyorlar acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi press-tij -- 31 Ağustos 2020; 16:18:2 >
    |
    |
    Bu aralar gümrük gerçekten şaşırdı,aynı ürün aynı satıcı iki gün arayla sipariş verdim aliexs.ile geldi 2 gün sınra verdiğim bugün gümrükten 20 tl vergiyle çıktı,diğeri ise cumartesiden beri Pim de (ukimde değil) Zimmet alındıda bekliyor aradım günrükde takılmış gümrük beyannamesi vereceksiniz bulunduğunuz yere gelicek vs vs dedi,sonra tekrar aradım bugün işkemi biter gelir dediler hiç hareket yok valla yıldım artık,aynı durumda olan arkadaşlarda ilerleme var mı bildirirlerse sevinirim

|
    |
    Bu PTT Kıraç şubesine harbi küfür edicem sonunda, 2 kargo 18'inden beri dağıtım bekliyor ayıp ayıp. Beylikdüzü şubesine düşen kargolar 2 gün içinde dağıtıma çıkıyor Kıraç'a düşenler ise resmen dağıtmıyoruz gel al diyorlar...
    |
    |

07/08/2020 - 19:47:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    07/08/2020 - 23:46:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    10/08/2020 - 03:58:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    10/08/2020 - 10:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) -/ - China (Yurt Disi)
    18/08/2020 - 07:59:14 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) -/ - Turkey
    28/08/2020 - 09:38:59 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) -/ - Turkey
    28/08/2020 - 12:38:57 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    31/08/2020 - 16:01:42 PTT İşyerinde Bekliyor İST.ULUSLARARASI PİM/BAŞAKŞEHİR GÜM.AMB.KARGO ŞB.ŞEF. BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

ukim yok mu artık ? ben anlamıyorum ne olduğunu 15 gündür gümrüğe takıldı mı takılmadı onu anlamaya çalışıyoruz yapacakları işi allah kahretsin yeter ya

• Teğmen
    202 Mesaj
    Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bornova17 -- 31 Ağustos 2020; 19:57:36 >
SEO
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,578
1.2.165

Reklamlar

Radyo Dinle Sohbet kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials Gülüş Tasarımı Canlı Tv izle SEO
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.