Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (911. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
21.690
Cevap
235
Favori
1.238.715
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aliexpress`den bir başka sipariş verdim ve o da 4PX Singapore Post OM Pro. Takip numarası UB164176691SG . Bu kargoyu Türkiye`de takip edebiliyor muyum? Ne yapılıyor bunun için?
  • 7 parça ürün sipariş ettim. Sanırım 5 kotası varmış gümrüğe takılır mı? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. Ayrıca kargo son durum olarak tr ye kabul edildi yazıyor yaklaşık 1 haftadır. Gümrükte mi yoksa ne durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mk6616 -- 29 Ağustos 2020; 12:9:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kargom 27sinde gümrüğe sevk edilmişti. Bgün güncelleme almış. Gümrükten çıktı, Torba kapandı şeklinde. Ama vergisi görünmüyor henüz.

Bi anormallik yoktur değil mi?
    http://parcelsapp.com/en/tracking/EX220834273SG
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    ücret olmaması ilginç , ukime doğru yola çıkmış olabilir. bu aralar gümrük gene kontrolleri sıklaştırdı galiba , benimkinde de zimmet alındı diyor ama pim de gözüküypr ve ücret kısmı henüz 0 bekleyip görcez
  • quote:

Orijinalden alıntı: musicalite

ücret olmaması ilginç , ukime doğru yola çıkmış olabilir. bu aralar gümrük gene kontrolleri sıklaştırdı galiba , benimkinde de zimmet alındı diyor ama pim de gözüküypr ve ücret kısmı henüz 0 bekleyip görcez
    Şimdi bu torba kapandı sonrası aşama hangisi hocam? zimmete alıp adresime gönderilmesi mi?
  • quote:

Şuan bu şekilde hocam

bu şekilde adresinize gelmesi imkansız diyebiliriz , adresinize gönderilmesi için o vergi kısmında bir ücret çıkması lazım . yani şuanda senin ürünün vergilendirilmesi olmamış , eğer pim'den ukime giderse sizden ürüne ait ödeme bilgisi vs isterler ona göre değer tespiti yapıp ürünü adresinize yollarlar. ama şuanda net bir şey diyemiyorum belki paketin üstündeki fiyattan bir değer biçerler ... neydiki ürün ? ve adetli mi ? ticari olarak nitelendirmezler umarım

benimkisi şu şekilde ve adrese gelme şansı bu şekilde yok zimmet alındı diyor ama bu tam olarak ne demek bende bilmiyorum ürün şuanda hala pimde gözüküyor ukime geçmezse eğer burda muayeneden geçerse vergi çıkar gelir geçmezse belge isterler 12 gündür türkiye gümrükte hala ne olacağını bilemiyoruz

Gümrük Vergisi 0.0 TL
    Damga Vergisi 0.0 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti 0.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti 0.0 TL
    Toplam 0.0 TL
    Gönderi Hareketleri

Tarih ve Saat İşlem Türü Açıklama İşlemi Yapan
    PTT İşyeri/Şube İlçe İl
    07/08/2020 - 19:47:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    07/08/2020 - 23:46:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    10/08/2020 - 03:58:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    10/08/2020 - 10:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) -/ - China (Yurt Disi)
    18/08/2020 - 07:59:14 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) -/ - Turkey
    28/08/2020 - 09:38:59 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) -/ - Turkey
    28/08/2020 - 12:38:57 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    28/08/2020 - 16:33:42 Zimmet Alındı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicalite -- 29 Ağustos 2020; 13:28:1 >

• quote:

bu şekilde adresinize gelmesi imkansız diyebiliriz , adresinize gönderilmesi için o vergi kısmında bir ücret çıkması lazım . yani şuanda senin ürünün vergilendirilmesi olmamış , eğer pim'den ukime giderse sizden ürüne ait ödeme bilgisi vs isterler ona göre değer tespiti yapıp ürünü adresinize yollarlar. ama şuanda net bir şey diyemiyorum belki paketin üstündeki fiyattan bir değer biçerler ... neydiki ürün ? ve adetli mi ? ticari olarak nitelendirmezler umarım

benimkisi şu şekilde ve adrese gelme şansı bu şekilde yok zimmet alındı diyor ama bu tam olarak ne demek bende bilmiyorum ürün şuanda hala pimde gözüküyor ukime geçmezse eğer burda muayeneden geçerse vergi çıkar gelir geçmezse belge isterler 12 gündür türkiye gümrükte hala ne olacağını bilemiyoruz

Gümrük Vergisi 0.0 TL
    Damga Vergisi 0.0 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti 0.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti 0.0 TL
    Toplam 0.0 TL
    Gönderi Hareketleri

Tarih ve Saat İşlem Türü Açıklama İşlemi Yapan
    PTT İşyeri/Şube İlçe İl
    07/08/2020 - 19:47:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    07/08/2020 - 23:46:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    10/08/2020 - 03:58:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) -/ - China (Yurt Disi)
    10/08/2020 - 10:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) -/ - China (Yurt Disi)
    18/08/2020 - 07:59:14 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) -/ - Turkey
    28/08/2020 - 09:38:59 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) -/ - Turkey
    28/08/2020 - 12:38:57 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    28/08/2020 - 16:33:42 Zimmet Alındı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    1 adet Grafik Tablet hocam. 52 Dolara almıştım

Benim de öyle iki haftadır bekliyo idi bugün gümrükten çıktı. Normalde gümrük ücreti vesaire yazardı. Bu sefer hiçbir şey yazmıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayyildiz1907

Benim de öyle iki haftadır bekliyo idi bugün gümrükten çıktı. Normalde gümrük ücreti vesaire yazardı. Bu sefer hiçbir şey yazmıyor
    Anlamadım hocam bende, ilk defa aliexpressden alışveriş yapıyorum. BU aşamada yapmamız gereken bişey varsa söyler misiniz arkadaşlar? Tecrübeli arkadaşlardan yardım isteyelim
    bu aşamada yapacağımız herhangi bir şey yok , ücretlendirme kısmı komple sıfırsa sıkıntılı , eğer orada herhangi bir ücret çıkarsa ürünler adreslere doğru yollandı anlamına gelir. eğer sıfır olarak kalırsa bize bir tebligat göndercekler ne kadara aldık ekran görüntüsü ve kkartı ödeme bilgisi vs isteyecekler ona göre değerlendirme yapıp vergiyi yapıştırıp göndercekler .... daha farklı senaryo yok . en kötüsü iade miade olur ama onun için yasaklı ürün olması lazım
  • 10 gün sonunda çıktı gümrükten.

$35 ürüne 36 TL gümrük.

• O kadar bekle 330 tl lik ürüne 160 tl gümrük ücreti çıkarsınlar.

• Sonunda çıktı yav gümrükten 23 tl çıkmış gümrük 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Benim de 12 gün sonra 25 lira vergi ile gümrükten çıktı sonunda. Geçmiş olsun arkadaşlar.

• Arkadaşlar, aşağıdaki aliexpress siparişim hala teslim edilmedi, sorun ne olabilir? Ayrıca bu kargo Çin'den değilde, Letonya'dan mı Türkiye'ye gönderilmiş? Yoksa yanlışlıkla önce Letonya'ya gitmiş oalbilir mi? Acaba aliexpress'te ücret iade talebi açabilir miyim?

https://t.17track.net/tr#nums=UB093479357LV

https://store.donanimhaber.com/eb/fc/75/ebfc753e4c1aef2b2fb9090f93bb1d6c.jpeg

https://store.donanimhaber.com/f9/99/3c/f9993cd33934b657efb14e40c4a520cd.jpeg

https://store.donanimhaber.com/04/85/9b/04859b90ef928eb5731d0d961e98303a.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 29 Ağustos 2020; 20:1:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: digitech

O kadar bekle 330 tl lik ürüne 160 tl gümrük ücreti çıkarsınlar.
    Hocam ürün neydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

Hocam ürün neydi?

Alıntıları Göster
    Android tv box ve air kumanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitech -- 29 Ağustos 2020; 20:39:26 >

• Son fiyaskodan sonra tekrardan Yanwenden iki tane sipariş verdim. Sizlerle paylaşacağım durumlarını

• coderMX C kullanıcısına yanıt
    Takipsiz postalar önce Letonya'ya gidiyor, ordan da kısmetse ülkemize geliyor ama gelmeyen ya da kaybolan çok örnek var. Bir dahakine takipli kargo ile sipariş verin mutlaka. Dispute açabilirsiniz ama bekleyin deyip reddedilir herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oinu -- 29 Ağustos 2020; 20:59:1 >
  • 
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.