Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Tiegro Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 iOS )
14.338
Cevap
183
Favori
742.770
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    290 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lordoftheorg

Dağıtıyor

Alıntıları Göster
    Tşk. Umarım gelir bugün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Problem yok hocam geliyor. Benim de bir kargomun kodu aynen bu şekildeydi. Anladığım kadarıyla Azerbaycan üzerinden geliyor AZ kodlu olanlar. 1-1.5 ayda gelmişti kargo.
    |
    |
    yaky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bugün benim kargonun gümrük işleri tamamlandı. Bekledik ama en azından sorun çözüldü :)
    |
    |

Teşekkürler hocam.

|
    |
    UGuR03 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |
    24 Aralık 2019'dan beri üründe hiçbir hareketlilik yok. Aramadığım yer kalmadı. Cimer'den Ticaret Bakanlığına kadar yazdım orada da hiçbir hareketlilik yok. Vergi almaya gelince alınıyor ama icraat sıfır gördüğünüz gibi. Bir yeri aradım 1 ay kadar beklemen normal diyor gülüyor. Yardımcı olabilecek var mı nasıl çözerim bir yetkili felan arıyorum. Bir iş çözen bir numara lazım. Aramadığım numara kalmadı. Sağı solu telefondan ararken en son songül karlı videolarına kadar gittim. Yardım lütfen

Intel® Core™ i3-2100 Processor (3M Cache, 3.10 GHz) - ASUS P8Z77-V LX - KINGSTON 4X2 1333 DDR3 - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C 2GB 192 BİT - WD 3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk - CORSAIR 120GB LS SERİES SSD - OCZ-ZS750W-EU ZS Series 750W 80 Bronze Psu - HP 23 " LED Monitör - x2301 - LOGITECH G300 GAMING MOUSE

• Onbaşı
    24 Mesaj
    Benim 3 paketim 8 ocakta gümrüğe girdi değerlerini normal yazdırtmıştım satıcıya 180 liralık ürüne 9 tl 150 liralık ürüne 10 tl vergi yazmışlar arkadaş bu nasıl iş

|
    |

17 aralıktan beri benim kargo da aynı şekilde kaldı umutsuz şekilde upime mail attım ama beklendiği gibi cevap veren yok. Telefonla ulaşmayı deneyip sinirlerimi bozmak istemediğim için günlerdir "bugün artık gümrüğe verirler" diye diye gün geçiriyorum.

|
    |
    Outformer10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: aborjini

17 aralıktan beri benim kargo da aynı şekilde kaldı umutsuz şekilde upime mail attım ama beklendiği gibi cevap veren yok. Telefonla ulaşmayı deneyip sinirlerimi bozmak istemediğim için günlerdir "bugün artık gümrüğe verirler" diye diye gün geçiriyorum.

Alıntıları Göster
    ürün gümrüğe takılmış olabilir mi?
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    275 Mesaj

Alla alla bu üründe sorun var sadece gümrüğe takılacak bir üründe değil araç kamerası ya alt tarafı. Sonrasında kaç tane ürün aldım aliexpress'ten onlar geliyor dün yine başka bir ürünü teslim aldım ama çözemedim ben bu işi nedendir bilinmez ses yok biri üstüne mi yattı ne yaptıysa artık
    |
    |
    aborjini kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel® Core™ i3-2100 Processor (3M Cache, 3.10 GHz) - ASUS P8Z77-V LX - KINGSTON 4X2 1333 DDR3 - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C 2GB 192 BİT - WD 3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk - CORSAIR 120GB LS SERİES SSD - OCZ-ZS750W-EU ZS Series 750W 80 Bronze Psu - HP 23 " LED Monitör - x2301 - LOGITECH G300 GAMING MOUSE
  • Çavuş
    58 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Outformer10

Alla alla bu üründe sorun var sadece gümrüğe takılacak bir üründe değil araç kamerası ya alt tarafı. Sonrasında kaç tane ürün aldım aliexpress'ten onlar geliyor dün yine başka bir ürünü teslim aldım ama çözemedim ben bu işi nedendir bilinmez ses yok biri üstüne mi yattı ne yaptıysa artık

Alıntıları Göster
    Dostum aşağı yukarı 2-3 aydır alışveriş yapıyorum aliexpressten ilk siparişim 1100 TL'lik birşeydi, takipli kargo ile geldi, 5 günde ülkeye giriş yaptı upimde 1 hafta bekledi. Sonraki siparişlerim küçük çaplı 10-20 TL'lik ürünlerdi, takipsiz kargolardı ortalama 45 günde geldi. Ne yapıyolar nasıl yapıyolar bilmiyorum ama upimde bekliyor uzunca bir süre, lakin o vergiyi illa ki alacaklar ya, bir şekilde geliyo ürünler. Alıcı korumalı ürünleri tercih edin ve sonra aldığınız ürünleri 1 ay unutun. Upim ya da ukim her ne haltlarsa boşa yorulmaktan başka birşey kalmıyo yanımıza, gelmezse çakın iadeyi gitsin.

• Yüzbaşı
    275 Mesaj

ben sürekli alışveriş yapıyorum aldığım herşey alıcı korumalı ve takiplidir. Hatta bazen ek ücret vererek daha iyi olduğuna inandığım kargoları bile seçiyorum ama bizim ülkede işleyişte sorun yaşıyoruz yoksa bu ürün harici hatta bu üründen sonra aldığım kaçtane ürünüm elime ulaştı bi bu ürün 1 aydır bekliyor. Cimere bile şikayet ettim verilen cevap ülkeye girişi yokmuş. Ptt sitesinden takip kodunu giriyorum ülkede gösteriyor. Göz göre göre yalan atmada var. Neyse 10 gün kaldı sonra parasını nasıl olsa alacağım için takmıyorum artık
    |
    |
    tdemirhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    58 Mesaj

Onlara göre hiçbir kargo ülkeye giriş yapmadı zaten Upim müşteri hizmetleri bana bu yalanı söylerken aynı zamanda PTT kargo takip ekranında ukim vergi güncellemesi yaptı, bayana "Ülkeye girmeyen kargomun 232 TL vergisi çıktı şimdi" dedim, telefonu yüzüme kapattı Velhasıl Upim PTT takılacak kurumlar değil.
    |
    |
    Outformer10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PTT sitesinden aşağıda olan gönderi kodumu sorgulayamıyorum 42 gündür kargo bekliyorum bilgisi olan var mı acaba?

S00000098079834

Kargonuzda son işlem 28 Aralık tarihinde yapılmış görünüyor. Yanwen firmasına ait takip kodunuz UY118811245AZ

PackageRadar

linkten son durumuna bakabilirsiniz
    |
    |
    Batuhan1923 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: geldegelirix

1 haftadır gümrükte napıyolar bu ürünü anlamış değilim. Normalde 1 gün sürerdi. Nezamana gelir sizce ?

Benim kargomda aynı şekilde bekliyor 6 gündür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
haberler
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.