Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
14.313
Cevap
183
Favori
739.882
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    61 Mesaj

Takipli olan dostum ben bir sıkıntı yaşamadım alışverişlerim de ama satıcı da çok önemli burada. Ben bir kaç olay yaşayıp işi çözdükten sonra :) ödüllü ve premium satıcılardan alış veriş yapıyorum uzun zamandır da bir sıkıntı yaşamadım. Ürünler sağlam bir şekilde hep ulaştı bazen china post da sıkıntı yaşıyorum yurt dışına kargolama sürecinde ona da yapacak bir şey yok o kadar da olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    jeffogu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    72 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fruyf35

Takipli olan dostum ben bir sıkıntı yaşamadım alışverişlerim de ama satıcı da çok önemli burada. Ben bir kaç olay yaşayıp işi çözdükten sonra :) ödüllü ve premium satıcılardan alış veriş yapıyorum uzun zamandır da bir sıkıntı yaşamadım. Ürünler sağlam bir şekilde hep ulaştı bazen china post da sıkıntı yaşıyorum yurt dışına kargolama sürecinde ona da yapacak bir şey yok o kadar da olsun.
    Hocam bu süreç ne kadar uzuyor china post da ?

airline depart from original country. Son durum bu şekilde anlamı nedir ? 11.11 de aldım hala bu durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: fruyf35

Hocam bu süreç ne kadar uzuyor china post da ?

airline depart from original country. Son durum bu şekilde anlamı nedir ? 11.11 de aldım hala bu durumda

|
    |

Dostum China post Türkiye'nin Ptt'si gibi bazen 2-3 ay kargo şirketinde bekliyor bazen de 3-4 güne gönderiliyor. Bazen kargo yasaklı ürün deniliyor satıcıya geri gönderiliyor bazen de Çin Singapur arası mekik dokuyup bir türlü yurt dışına gönderim sağlanamıyor. Hani bir ata sözümüz var ya; İt ite buyurur, it de kuyruğuna diye işte china post da 2-3 kelime ile anlatılmak istenilse tam da bu olur :)

|
    |
    MalamadreX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    72 Mesaj

Çok açıklayıcı hocam teşekkür ederim 😅

|
    |
    fruyf35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim dostum yardımcı olabildiysem ne mutlu :) Sorgulamayı hangi siteden yapıyorsun. Takip kodunu paylaşırsan bir de ben bakayım.

|
    |
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Cainiao Super Economy kargosuyla gelecek olan 3 ürün sipariş ettim. Bu kargo şirketini ilk defa duydum. Sıkıntılı bir kargo mu? Sorun yaşayan oldu mu? Çalışma hızı nasıldır?

|
    |
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 5minute

Sf Express ile ptt'den kargo takibini nasıl yapıyoruz arkadaşlar, ilk defa bu kargo ile geldi, on gün sonra gümrükten çıkmış ama detayları göremiyorum, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kargom bugün PTT tarafından teslim edildi arkadaşlar, paketin üzerinde ikinci bir takip numarası vardı ama ne SF Express üzerinden ne cainiao.com üzerinden ulaşamadım. Gümrükte yüksek vergi ile karşılaşırım diye korkuyordum da öyle olmadı. :)
    |
    |

17track ve caino üzerinden takip ediyorum hocam . Çeviri kısmı sıkıntılı son aşama anlamadım yola çıktı mı bekliyor mu bilemedim. RV239909716CN

|
    |
    fruyf35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kargoya ait bilgiler alıcı firmaya ki bu PTT oluyor, iletilmiş, sonrasında china post gönderdim demiş ama velakin teslim ettim dememiş, ptt de aldım dememiş, demem o ki havada süzülüyo gözüküyo sizin kargo. Benzini bitmeyen uçağa vermişler galiba.

|
    |
  • Çavuş
    61 Mesaj

Dostum senin ürün posta merkezinde çok beklemiş sen 11'inde almışsın 12'sinde vermiş eleman kargoya ama havalimanının bulunduğu şehire gelene kadar 10 gün oyalanmış geldikten sonra 7 gün şehir merkezindeki posta işlem yerinde kalmış sonra uluslararası posta işleme merkezine gönderilmiş 5 gün içinde de oradaki işlemleri yapılmış ayın 5 inde havalimanına teslim edilmiş son işlem ayın 7 si havalimanı kayıt açmış ambara yüklenir 2-3 güne İstanbul'a gelir.

|
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj

Hasretle ve özlemle bekliyorum inanın . Bu kadar geç çıkış yapan kargom hiç olmamıştı.

|
    |
    Bahsedilenler: fruyf35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör tdemirhan

Çin malum biliyoruz yüz ölçümü olarak çok büyük bir ülke ve şehir merkezlerinden çok uzak yerlerde yaşayan insanlar bolca mevcut bunun yanı sıra çalışma şartları, kazanılan ücretler ile birleşince ve merdiven altı üretim dediğimiz olayın neredeyse piri olan bir ülke olup pazar hacmi de epey büyük olunca satış yapan kullanıcılar eminim daha fazla kazanç daha az gider için ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlardır. 1 dolar bile çok önemli yani 1 dolar fazla verip daha hızlı gönderim çok nadir yaparlar. Verir en ucuz kargoya ücretsiz gönderimse tabi 1 hafta da mı gider 1 ayda mı adam ben verdim der geçer benim kargom 1 hafta oldu hala posta merkezinde demen onun pek umrunda olmaz aslında zaten yüzlerce kişiye satış yapıyor adam.

|
    |
  • Binbaşı
    1329 Mesaj
    Benim son siparişler iki haftada falan geliyor. Ben kargoda asla free ve takipsizi seçmiyorum,China ya da aliexpress seçiyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1114 Mesaj
    Arkadaşlar Ispartada aliexpres gönderileri eve teslim edilmiyor pttye şikayette bulundum ardımdan cimere bir sonuç alamadım, dedikleri şey adres bilgileri çin göndeilerinde okunmuyor. Türkiyenin her ptt şubesinde böylemi ? Nr yapmamı öneririsiniz şu anda yolda 4 tane ürünüm var ve emini eve gelmeyecek her seferinde tekrar tekrar cimere mi yazayım ?

Cimere yazım
    Isparta PTT Başmüdürlüğü dağıtım merkeziden şikayetçiyim. Yurt dışından aldığım 2 ay içresinde 4 parça ürünümün hiç birini evde olmamıza rağmen evime teslim etmedi. Eve kesinlikle uğramadı. Eve ihbar kağıdı bırakmadı. Ben her seferinde PTT müdürlüğüne giderek postalarımı aldım. 40104193 nolu Ptt görevlisi Isparta karaağaç mah. Ptt dağıtım görevlisi şikayetçiyim.
    Ptt Barkod numaları hepsi bana ait hiç birisini eve getirmedi ptt görevlisi eve de ihbar kağıdı bırakmadı her seferinde iş yerinden izin almak zorun kalıp nerede olduğu bilmeden ptt müdürlüklerinden aradım.
    RP686593242CN
    RP682683565CN
    PR039680220YP
    RH115164476TR

Cimeri Cevabı
    Şikayetiniz hakkında yapılan araştırma sonucunda Çin gönderilerinde tercüme yaparken bazı terimler nokta şeklinde yazıldığından adres bulmakta sıkıntı yaşanmaktadır. Müşterilerimizin mağdur olmaması için en yakın PTT şubesinden teslim alınması için ihbar bırakılmıştır.
    |
    |

• Çavuş
    53 Mesaj
    Ben çok şanslıymışım demek ki. Aliexpressden vergi öncesi 10 alışveriş yaptım 15 günden erken 25 günden geç gelen olmadı. (hepsi ücretsiz ve takipsiz kargo ürün bedelleri 1-5$) Yine ps4 kolu için kılıf aldım 10 tl. 23 kasım da sipariş verdim. 8 aralık da uçak kalktı olarak gözüküyor. Bakalım vergiden sonra kaç günde gelecek. Ne kadar vergi ödeyeceğim 10 tl lik kılıfa.

Ankara'nın merkezinde (tunalı hilmi caddesi) iş yerim hep buraya getirttim.
    |
    |

RH137475271TR

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080pHD -- 11 Aralık 2019; 15:0:42 >
    |
    |
    Yanwen ile göndermiş PR ile baslıyo YP ile bitiyor. Bu kargoyu takip edebilcez mi daha önce bu şekil kodlu gönderi alıp takip eden oldumu ?

Takipli special yanwen 4 5 gün sonra global cainiao bu kodu gir takipli kod görünür orada ;20 günde gelir hızlıdır

|
    |
    whitelated kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
son dakika
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.