Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (705. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.183
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 703704705706707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sorrento

Almak istediğim ürünün fiyatı 350 lira civarı. 60 USD’ye tekabül ediyor yaklaşık. Akvaryum için armatür bu. Ne kadar vergi öderim acaba?

Satıcılar ürün üzerine fiyat yazıyor mu? Normal fiyatının altında fiyat yazsa daha az vergi ödeyebilir miyim? Devlet nereden vergi alacağını şaşırmış artık. Eskiden sık sık alışveriş yapardım. Şu vergi muhabbetti çıktığından beri ilk alışveriş yapacağım. Astarı yüzünden pahalıya gelmesinden korkuyorum.
    banggood tarzı yerlerden gümrük tarifesi yaptırmanızı tavsiye ederim.
    o anki yoğunluğa ve memurun insafına kalmışsınız.
    yakın dönemde 2 adet tv box aldım 585 tl ve 754 tl satış rakamları vardı. Banggood dediğiniz gibi ürünün üzerine sticker yapıştırıp ürünün gramajı ile rakamını yazmış.(fiyatı 20usd aldı tutmuşlar) 30 ve 31 tl vergi ödedim banggood a gümrük stickerini çekip gönderdim kartıma rakamı kuruşu kuruşuna geri yatırdı 1 hafta içinde.
    gümrük memuru ürünün dış poşetini, iç jelatinini dahi açmamış yani öyle geçmiş .

• despadched from yanwen sorting center

bu aşamadan sonra kaç günde gelir tahmini bilgisi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spysoul S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Gümrük tarifesi dediğiniz şey sadece bangıood’a mı özel? Satıcıyla görüştüm, üzerine düşük fiyat yazarım diyor. PTT bu fiyata göre işlem yapar mı yoksa kafasına göre mi vergi belirler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Singapurdan çıkan ürün kaç güne gelir anlayan var mı yardımcı olur mu? Ben hiçbir şey anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doken -- 14 Aralık 2019; 16:3:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Teşekkür ederim hocam. Gümrük tarifesi dediğiniz şey sadece bangıood’a mı özel? Satıcıyla görüştüm, üzerine düşük fiyat yazarım diyor. PTT bu fiyata göre işlem yapar mı yoksa kafasına göre mi vergi belirler?
    evet sadece banggood da var hocam..

düşük fiyat yazması gümrük memurununun o anki insafına kalmış. her halükarda vergi çıkıyor artık yani vergisiz ürün veya ucuz ürüne bakmıyor gümrük..
    koliyi açıp %40 a varan vergilendirme de yapabilir aksi şekilde kolini hiç açmaz üstündeki bilgilere göre de vergilendirebilir.
    Banggood ise ödediğin vergiyi banggood a dekont veya koli üzerine basılan vergi bilgi stickeri ile sana geri ödüyor. Ben Beelink kutular için 30.32 31.62 vergi ödedim.
    banggood a mail attıktan ortalama 5 iş günü sonra vergi rakamı tarafıma yattı.
    Yani riskini alırım diyorsan denemeye değer aliexpress çünkü ikisinin çalışma sistemi farklı.

Banggood malı kendi tedarik edip kendi kargolar muhattap banggood dur aracı firmalarla uğraşmazsın. Canlı chat veya takip sistemi ile ürünün hakkında bilgi alman nispeten ingilizce biliyorsan kolaydır. (Türkiye'de vatan bilgisayara benzer)
    negatif yönü ürün stokta olmasa da tedarik sürecinde ürünü satın alabilirsin ve beklemek zorunda kalırsın.

Aliexpress ise kendi ürün satmaz aracı firmalar mağaza açar bunlar vasıtasıyla ürün satın alırsın ve süreçte ilk etapta muhattabın mağaza yetkilisidir. (Türkiye'deki n11 gibidir)
    mağaza olduğu için ürün hemen kargolanır ve genelde stoklu çalışılır.

İki firma da güvenilir ve kendini ispatlamıştır. Karar senin elbette ben sadece tecrübelerimi aktarıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: doken

Singapurdan çıkan ürün kaç güne gelir anlayan var mı yardımcı olur mu? Ben hiçbir şey anlamadım
    Takip numaranızla ürünü trackingmore.com veya singpost kendi sitesinden sorgulayabilirsiniz.

elinize ulaşması ortalama 15 günü bulur.
  • Yanwen Special ile takipli sipariş verdim yaklaşık 7 gün oluyor, sitede takip numarası verdi fakat hiçbir siteden takip edemiyorum bu gönderi kodu ile sürekli böyle bir gönderi bulunamadı diyor.
    Yardımcı olabilecek var mı ? Takip kodum "UE902157884YP"
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeffogu

Yanwen Special ile takipli sipariş verdim yaklaşık 7 gün oluyor, sitede takip numarası verdi fakat hiçbir siteden takip edemiyorum bu gönderi kodu ile sürekli böyle bir gönderi bulunamadı diyor.
    Yardımcı olabilecek var mı ? Takip kodum "UE902157884YP"
    https://track.aftership.com/yanwen/UE902157884YP?referrer=https%3A%2F%2Fwww.aftership.com%2Fcouriers%2Fyanwen

hocam henüz bilgi girilmemiş iş günleri dışındaki günleri sayma ve ilgili firma ile görüş..

• Merhaba Arkadaşlar,

İlk defa Aliexpress'ten alışveriş yapıyorum.

UB022737163LV gönderi kodu bu , ptt takip numarasını nasıl öğrenicez ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLieN_DeLoN

Merhaba Arkadaşlar,

İlk defa Aliexpress'ten alışveriş yapıyorum.

UB022737163LV gönderi kodu bu , ptt takip numarasını nasıl öğrenicez ?
    https://www.trackingmore.com/cainiao-tracking.html?number=UB022737163LV

ürününüzle ilgili son durum bu şekilde hocam.
    ülkeye 11 inde giriş yapmış firmanın anlaşması ptt ile mi bilmiyorum.
  • Bende Zeblaze Thor 5 dual Akıllı saat aldım. (hatlı saat Yasaklı ) 5 günde Türkiye' ye giriş yaptı ama

2019-12-10 13:24

TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Receive item at office of exchange (Inb)

en son bu güncellemede kaldı PTT kargo da. Artık gelmeyecek diğe ümit ediyorum. Eğer bu konu hakkında birinin bir bilgisi var mıdır? Sadeece bende mi bir problem var acaba

Takip No : RF759292696SG

Not: ist uluslararası pim gonderi ptt subesine sevk edildi yazdı bugun bu ürün gümrükten gecti anlamına mı geliyor. Birde hiç vergi yok 0 TL yazıyor? Burada ben mail attım dun bugun işleme koydular ürünü bununla bir alakası olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi julf -- 17 Aralık 2019; 14:46:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

https://www.trackingmore.com/cainiao-tracking.html?number=UB022737163LV

ürününüzle ilgili son durum bu şekilde hocam.
    ülkeye 11 inde giriş yapmış firmanın anlaşması ptt ile mi bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    firma ptt haricinde başka kargo şirketleriyle de anlaşma yapabiliyor mu???

• Ya kulaklık aldım 6 gündür uçakta. Anlamadım ben nasıl oluyor bu iş. PTT den sorguladıgim zaman gözüküyordu artık oda gözükmüyor. 6 gün uçan uçak mi olur

• julf J kullanıcısına yanıt
    Benim de kargolarım bir haftadır İstanbul'da görünüyor, İstanbul'a geldiklerinden beri başka hareket yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madruga -- 17 Aralık 2019; 9:28:57 >
  • arkadaşlar merhaba ürün siparişi verdim hep yanwen denk geldiği için alışmıştım ilk defa singapore post tan gelecek en hızlısı bu diyolar son zamanlarda nasıl varmı singapore post tan alan ?
  • 5 günde Türkiye ye geldi. Singapur post ile bence cok hızlı. Ama Türkiye den sonra olaylar basılıyor asıl:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doken

Ya kulaklık aldım 6 gündür uçakta. Anlamadım ben nasıl oluyor bu iş. PTT den sorguladıgim zaman gözüküyordu artık oda gözükmüyor. 6 gün uçan uçak mi olur
    bilgisi verilmiştir uçağa verilmesi ile ülkeye ulaşıp ukim kayıt yapması zaman alıyor .ptt sitesinde sorun var hocam bazen çalışmıyor bilgine..
  • spysoul S kullanıcısına yanıt
    Anladım çok teşekkürler bilgiler için

• pttnin takip sitesine kodu girince sayfayı yeniliyor sizlerde varmı böyle bir sorun?

• quote:

Orijinalden alıntı: julf

Bende Zeblaze Thor 5 dual Akıllı saat aldım. (hatlı saat Yasaklı ) 5 günde Türkiye' ye giriş yaptı ama

2019-12-10 13:24

TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Receive item at office of exchange (Inb)

en son bu güncellemede kaldı PTT kargo da. Artık gelmeyecek diğe ümit ediyorum. Eğer bu konu hakkında birinin bir bilgisi var mıdır? Sadeece bende mi bir problem var acaba

Takip No : RF759292696SG

Not: ist uluslararası pim gonderi ptt subesine sevk edildi yazdı bugun bu ürün gümrükten gecti anlamına mı geliyor. Birde hiç vergi yok 0 TL yazıyor? Burada ben mail attım dun bugun işleme koydular ürünü bununla bir alakası olabilir mi?
    hocam vergi aşamasına geçmemiştir muhtemelen.

vergi aşamasında ekranın sağ üst köşesinde ürünün gramajı ve türü de yazar.
    alt kısımda ise gümrüğe girip çıktığına dair bilgi bulunmalıdır ki senin kargon henüz upime gelmiş ordan muhtemelen gümrüğe sevkedilmiştir gümrükten çıktıktan sonra ekranda bilgiler görünür ki bu süreç ortalama 3 4 iş günü alıyor(ctesi sayılıyor). başakşehirden kargo eğer istanbul dışında isen arnavutköye gönderilmeli bundan sonra da bulunduğun şehre doğru sevkiyatı yapılıyor.
    biraz sabır gerektiren ve arada da maalesef dürtmeden işlemeyen bir süreç bu.

2019-12-17
    15:36:34
    Torba Geliş Kaydı Yapıldı, İSTANBUL AVPİM İSTANBUL(AVR)-ARNAVUTKÖY
    2019-12-17
    15:13:03
    PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi, İSTANBUL AVPİM İSTANBUL(AVR)-ARNAVUTKÖY
    2019-12-17
    14:26:29
    PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi, İST.ULUSLARARASI PİM İSTANBUL(AVR)-BAŞAKŞEHİR
    2019-12-17
    08:49:37
    Gümrükten Çıktı, İST.ULUSLARARASI PİM İSTANBUL(AVR)-BAŞAKŞEHİR
    2019-12-17
    08:49:35
    PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı, İST.ULUSLARARASI PİM İSTANBUL(AVR)-BAŞAKŞEHİR
    2019-12-17
    05:49:37
    Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb), Turkey
    2019-12-17
    05:49:37
    Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb), Turkey
    2019-12-10
    13:24:28
    Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb), Turkey
    2019-12-08
    23:40:00
    Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received), Singapore (Yurt Disi)

son duruma göre ürün 1 gün sonra muhtemelen sana kargolanır ve eline de istanbula kargosal yakınlığa göre ulaşır.
    ptt sitesi çalışmadığı için vergi durumu hakkında bilgi veremiyorum maalesef.https://www.trackingmore.com/singapore-post-tracking.html?number=RF759292696SG
    bu linke tıklarsan kargonun son durumunu inceleyebilirsin.

• 
Sayfa: önceki 703704705706707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.