Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (698. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.152
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok fatura aynı fiyattan yazıldı, düşük yazdırmadım, bir başka alıcıdan akıllı saat alan Türk alıcılardan ortalama 300 TL gibi bir vergi alındığını okudum, çokta uğraşmak istemedim açıkcası en 20+20 bile vergi koysalar buradaki satışın yarı fiyatına geliyor. Gümrük benden evrak isteyecek gibi bir his var içimde. O yüzden hangi evrakları istiyolarsa toplayayım dedim, neler istiyor ki?
  • tdemirhan T kullanıcısına yanıt
    Valla hiç bilmiyorum daha önce hiç gümrükle uğraşmadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ensatech kullanıcısına yanıt
    Mesele ayırmak değil ki güzel kardeşim isterlerse 81 ilde Uluslar arası Posta Merkezi kursunlar. Adamlar işlerini düzgün yapmadıktan sonra neye yarar. Ayın 23'ünde ürün İstanbul'a gelmiş arıyorum daha gelmemiş diyorlar bir de üstelik bizi salak yerine koyuyorlar. Diyorum ürünün bütün hareketlerini bende Çin üzerinden görüntülüyorum. Benim sistemim daha ayrıntılı diyor bana. Adamların ülkesindeki kargo hareketlerini göremezsin ki ancak firma bilgilerini bilmen lazım birde uluslararası sorgulama yapman lazım ama işte KPSS'ye girip memur olunca insan akıllı ve zeki falan oluyor heralde :) Elin oğlu senin maaşının 3 de birini bile almıyor. Bütün dünyaya milyonlarca satış yapıyor ve ürün gönderiyor, uzak doğu piyasası malum. Ama yinede işini senden düzgün yapıyor. Ayın 15'İnde ürünü satın aldım. 18'inde kargoya veriyor eleman 20'sinde Hava alanına geliyor. 21'inde kargoya yükleniyor 22'sinde gece uçak oradan hareket ediyor sabaha burada oluyor.
    Ama benim canım ülkemde 1 hafta, 10 gün, 20 gün, 1 ay belki de aylarca bekliyor bir türlü torba geliş kaydı yapılamıyor. Bazen de ürünler kayıp oluyor takipli de olsa takipsiz de. Kayıt yapılsa oda ayrı bir problem saçma sapan vergiler çıkıyor. 5 liralık ürün alıyorsun 1 ay bekliyorsun belki 15 lira vergi çıkıyor. Gülsen mi ağlasan mı bilemiyorsun. Bazen de çakal satıcılar oluyor sana değeri 5 para etmez ürün gönderiyor onun içinde vergi ödüyorsun. Dip not: Bir sefer başıma geldi saat almıştım oyuncak gönderdi saatin parasını geri aldım almasına da vergisini ödedim 14 küsür lira :) Velhasıl neresinden baksak işin içinden çıkamıyoruz. Umarım bir gün her şey ışık hızında olur da bende böylesine içimi dökmek zorunda kalmam :)

2019-11-23 06:25 Destination Country Item arrived to Istanbul
    2019-11-22 23:00 Origin Item departed from origin
    2019-11-21 18:37 Origin Item is at agent warehouse
    2019-11-20 09:18 Origin Item Is Ready for Ship
    2019-11-20 00:09 Last mile=> Destination country post,
    2019-11-19 22:09 Departed from Yanwen Facility
    2019-11-18 18:25 Process completed in Yanwen Facility
    2019-11-18 12:06 Picked up

• quote:

Orijinalden alıntı: tdemirhan

Yok fatura aynı fiyattan yazıldı, düşük yazdırmadım, bir başka alıcıdan akıllı saat alan Türk alıcılardan ortalama 300 TL gibi bir vergi alındığını okudum, çokta uğraşmak istemedim açıkcası en 20+20 bile vergi koysalar buradaki satışın yarı fiyatına geliyor. Gümrük benden evrak isteyecek gibi bir his var içimde. O yüzden hangi evrakları istiyolarsa toplayayım dedim, neler istiyor ki?
    burada okuduklarıma göre; banka işlemini gösteren bir belge(ekstre, işlem numarası vs.) ve aliexpress'teki siparişin ekran görüntüsü isteniyordu.
  • Yahu benim kargom neden PTT kargo takip kısmında görünmüyor 2 aydan beri. Gelmeyen çoğu arkadaşın en azından görünüyor PTT de hatta benden iki ay sonra alışveriş yapanlarınki bile düşmüş.
    Halbuki 26 eylülde Türkiye'ye girişi oldu.
    Hala sonuç bulunamadı yazıyor. Buhar olup uçtu mu nedir anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferkolnikov

Mesele ayırmak değil ki güzel kardeşim isterlerse 81 ilde Uluslar arası Posta Merkezi kursunlar. Adamlar işlerini düzgün yapmadıktan sonra neye yarar. Ayın 23'ünde ürün İstanbul'a gelmiş arıyorum daha gelmemiş diyorlar bir de üstelik bizi salak yerine koyuyorlar. Diyorum ürünün bütün hareketlerini bende Çin üzerinden görüntülüyorum. Benim sistemim daha ayrıntılı diyor bana. Adamların ülkesindeki kargo hareketlerini göremezsin ki ancak firma bilgilerini bilmen lazım birde uluslararası sorgulama yapman lazım ama işte KPSS'ye girip memur olunca insan akıllı ve zeki falan oluyor heralde :) Elin oğlu senin maaşının 3 de birini bile almıyor. Bütün dünyaya milyonlarca satış yapıyor ve ürün gönderiyor, uzak doğu piyasası malum. Ama yinede işini senden düzgün yapıyor. Ayın 15'İnde ürünü satın aldım. 18'inde kargoya veriyor eleman 20'sinde Hava alanına geliyor. 21'inde kargoya yükleniyor 22'sinde gece uçak oradan hareket ediyor sabaha burada oluyor.
    Ama benim canım ülkemde 1 hafta, 10 gün, 20 gün, 1 ay belki de aylarca bekliyor bir türlü torba geliş kaydı yapılamıyor. Bazen de ürünler kayıp oluyor takipli de olsa takipsiz de. Kayıt yapılsa oda ayrı bir problem saçma sapan vergiler çıkıyor. 5 liralık ürün alıyorsun 1 ay bekliyorsun belki 15 lira vergi çıkıyor. Gülsen mi ağlasan mı bilemiyorsun. Bazen de çakal satıcılar oluyor sana değeri 5 para etmez ürün gönderiyor onun içinde vergi ödüyorsun. Dip not: Bir sefer başıma geldi saat almıştım oyuncak gönderdi saatin parasını geri aldım almasına da vergisini ödedim 14 küsür lira :) Velhasıl neresinden baksak işin içinden çıkamıyoruz. Umarım bir gün her şey ışık hızında olur da bende böylesine içimi dökmek zorunda kalmam :)

2019-11-23 06:25 Destination Country Item arrived to Istanbul
    2019-11-22 23:00 Origin Item departed from origin
    2019-11-21 18:37 Origin Item is at agent warehouse
    2019-11-20 00:09 Last mile=> Destination country post,
    2019-11-19 22:09 Departed from Yanwen Facility
    2019-11-18 18:25 Process completed in Yanwen Facility
    2019-11-18 12:06 Picked up
    Meğer ben buraya duygularımı aktarırken Torba kaydı yapılıyormuş :)

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• canlı chatten edindiğim bilgiye göre gönderi takip sitesinde bir süredir ürün gelmiş fakat ukim ve sonrasında gümrük tarafından bilgi geçilmemişse ekrana bilgi yansımıyormuş.
    bilmeyen arkadaşlar olabilir diye paylaşıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spysoul -- 29 Kasım 2019; 16:23:54 >
  • hamsili ekmek kullanıcısına yanıt
    Takip kodu değişmiş olmasın
  • China (Yurt Disi), Receive item at office of exchange (Otb)

Günler sonra işlem oldu . Normalde (ıtb) olsa Türkiye'ye giriş yaptı derdim ama otb olanı hiç bir yerde bulamadım anlamı nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 300 tl lik ürün aldım aliexpressten bana tebligat geldi dioki gümrük fiyat değerlemesi yapamamış kredi kartı ekstresini istediler yolladım 2 saat sonra direk ürünü bulunduğum ptt ye yollamışlar 60 tl vergi çıkarmışlar kafalarına göre vergilendirme var ama şunu diyim türkiyeden hertürlü yine ucuza geliyor örn:Tr den o ürünleri alsaydım 550 tl tutuyordu yurtışından vergiler dahil 300 tl ye geldi yine karlı iş bence bizim esnaflara kendimizi tokatlatıcağımıza ordan almak mantıklı geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengooo

Paketler açılıp inceleniyormu tartılıyormu artık şüphem var kafalarına göremi yazıyorlar iki gelen ürünümüde yaklaşık aynı paraya aldım ilk gelen ürün 290 gr ptt bin incelemesinde 200 gr gözüküyor 20 tl vergi ikinci son gelen paket ptt incelemesi 50 gr yazıyor ürünün gerçek gramı 300 gr 100 tl vergi
    seninle aynı fikirdeyim bende aynı satıcıdan 2 arkadaş aynı ürünleri aldık bana 60 ona 35 tl vergi çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabahlayan Adam

PTT'deki vergi sistemi gerçekten ilginç, damat vergisinden beri alışveriş yapmıyordum. Benim faturada 30 dolar yazan grafik tabletine de 31(23+8) lira vergi çıkmış.

yazıları okuyunca tırsmıştım, %40-%50 vergi alıyorlar diye ama benden %13.5 vergi alınmış. (gümrük sunum ücreti hesaba katılmazsa) sanırım biraz kafalarına göre takılıyorlar.

gerçi %100 vergi de alsalar bizim yamyam esnaftan daha ucuza geliyor.
    kesinlikle her ne kadar kafalarına göre işlem yapsalarda bizimkilerden daha ucuza ve düzgün garantili ürün geliyor bizdekiler içi değişio parçası deişio sıkıntı en güzeli.

adam double teyp alio 38 tl vergi çıkıyor ben kablo kılıf kırılmaz şarj aleti vs alıyorum 60 tl vergi çıkıyor bide üstüne üstlük gümrük değer hesaplaması yapamamış benden ekstre istiyor yolladım ekstreyi 2 saat içinde şubeme gönderdiler ürünlerimi :)

• sanırım belirli bir gramın altındaki ürünlere standart %4 vergi uygulayıp geçiyorlar. (yd- gelen mektup ve 400 gr tartılmış)
    benim beelink gt king pro 30 tl vergi çıkmış toplamda..
    754 tl ye almıştım ürünü torba kapandı diyor kargolama sonrası süreç bu gidişle 1 haftada biticeğe benziyor.
    @frufy35 hocam seninle süreç olarak aynı durumdayız kargo babında..
    senin eline ulaştı mı ürünün yoksa sen de bekliyor musun?
    torba kapandı ile kastı bulunduğumuz ile mi gönderiliyor yoksa tekrardan kargo merkezine gümrük işlemi bittikten sonra geri mi dönmüş oluyor pek anlamadım açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spysoul -- 30 Kasım 2019; 20:24:41 >
  • Benim kargo dün upim'de torba kapandığından beri avpim'e oradan ankara pim'e oradan da yenimahalle pim'e geldi. En son 20 dakika önce "zimmet edildi" diye bildirim geldi. Yani islem hacmine orantılı şekilde hızlı gidiyor sanırım il ve ilçeye.

• Merhaba beni kargom 23 kasımda Türkiye’ye giriş yaptı ve halen hareket işlem yok aynı durumda olan var mı ?

Not: AliExpress standart shipping kargo ile geliyor

Bi değişiklik var mı hocam ?

• MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Hocam China posttan uzak dur aman bu aralar çooook yavaş 64.gün aldığım ürün ülkeye girdi

Benim son ürünüm bu şekilde geldi. İstanbul dışındayım. Bulunduğum ile sevk edildikten sonra başka bir takip numarası ile ürünün fiyatını faturasını belgelememi isteyen 20 gram ağırlığında bir zarf ile yazı geldi. Belgelerimi alıp bölge gümrük müdürlüğüne gittim. Oradaki arkadaş belgelere bakıp ptt ile mesajlaştı (zaten sürekli iletişim halindeler gibi). Beni ptt kargoya yönlendirdi ve vergiyi ödeyip ürünü aldım.
    İlk defa böyle birşey oldu.
  • Acemi Odyofil A kullanıcısına yanıt
    Hocam tek kargo seçeneği oydu ücretsiz maalesef . Bugün yola çıktı 21 günün sonunda. Bakalım kaç gün daha beklicem .

• MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Hocam benimki 32.gün havalimanina verildi işte 1 ay sonra daha dün ülkemize girdi.Daha bir de ptt de bekliyecek

• 
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.