Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (690. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.684
Cevap
235
Favori
1.238.478
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    malesef.. 8 lira gümrüğe sunma ücreti 70 kuruş damga vergisi..

al haydar abi bakıver pakete demenin bedeli 8 lira..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

malesef.. 8 lira gümrüğe sunma ücreti 70 kuruş damga vergisi..

al haydar abi bakıver pakete demenin bedeli 8 lira..
    kısaca "yurtdışından bir şey almayın kardeşim" diyorlar
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Valla onlar öyle istiyor da değişen pek birşey yok. Alan gene alıyor. Buradaki postacıya sordum daha bile fazla gelmeye başladı dedi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herhangi1i

18.10.19 da siparis ettiğim ürün az once elime ulaştı bu hıza bende şok oldum zira special line-YW gibi bir kargo ile.takipsiz olarak istemiştim tek can sıkıcı yani 5 TL lik ürüne 14.50 TL vergi odemem
    Aynı gun aldığım diğer bir ürün az önce geldi yine 14.50 bayıldım ürünler takipsiz kargo ile geldiler

• Ama kesinlikle bu işten karlı değiliz örneğin kuponumla 2 dolar verip kablo aldım 14.50 TL de gümrük parası ödeyince TR ye göre 5 - 10 TL ucuza getirmiş olduk ama 1 ay bekledim toplam fayda düşünülünce bence değmez

• Arkadaşlar önemli bir şey sormak istiyorum. Ben eBay den Paypal ile (evet Paypal kullanılabiliyor, isterseniz anlatabilirim) 3ds aldım 25 dolara. Satıcı Japonya dan ve galiba kargo takipsiz geliyor. Eski konulara/forumlara falan baktım takipsiz kargolara ptt önemsemiyor binanın kapısına bırakıyor veya ptt de kalıyor unutuluyor yazmışlar. AMA, artık her şeyden vergi alacakları için zile basıp kargo vereceklerdir veya ptt de kalırsa bilgilendirme yapacaklar mıdır?
  • ben bu iktidarı çok sevdim ! :)

az dan az, çoktan çok alıyor.

ekonomi tıkırında :)

seçim günü bunları unutmazsınız işh :)
  • neler unutuldu gitti hocam..bu nedir ki..aksaray'dakiler gibi milyonlar var ülkede..
  • Ürüne ne kadar vergi çıkmış nasıl öğrenebilirim?
    UY112802758AZ

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• Takipsiz 3 ayda anca gelir

• 8 tane dikiş makinesi ayağı siparişim vardı !
    ( 8 farklı satıcıdan 8 farklı posta şeklinde gelecek )
    5$ ve altındaki ürünlere
    en fazla ne kadar vergi eklemesi yapılıyor !?

bunlar bu kafayla giderse yakında herkes
    3D yazıcı almaya başlayacak gibi !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 10 Kasım 2019; 10:15:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

8 tane dikiş makinesi ayağı siparişim vardı !
    ( 8 farklı satıcıdan 8 farklı posta şeklinde gelecek )
    5$ ve altındaki ürünlere
    en fazla ne kadar vergi eklemesi yapılıyor !?

bunlar bu kafayla giderse yakında herkes
    3D yazıcı almaya başlayacak gibi !
    https://www.ekonomikgostergeler.com/news/index/4245-aliexpress-vergisi-hesaplama-2019-yurtdi
  • Arkadaşlar 73euro'luk bir ceket alıcam aliexpess'ten. Bunun vergisi ne kadar çıkar?
    Ceket 103 euro dan indi. Satıcıya sordum black friday mi yoksa şimdi mi aliyim dedim. Fiyat çok iyi şu an alabilirsiniz dedi. Sizce beklesem mi? Ve ürünü alirken istediğimiz fiyatı yazdırıp ona göre vergi ödüyebiliyormuşuz sanırsam. Sizce ne kadar yazdırıyım? Bi hesaplarsanız sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TR_mahmutpek kullanıcısına yanıt
    hocam paypal nasil oluyor anlatmaniz mumkun mu? ben de japonya'dan arizali retro konsollar alip tamir edip satan biriydim ama paypal gittiginden beri ne yapsam alim yapamaz oldum.

kargo icin ise, artik parali oldugu icin dis kapiya atip gidemiyorlar, eve kadar cikmalari lazim

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

8 günde çinden gelen ürün gümrükte de hiç bir hareket olmadan bekletiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

hocam paypal nasil oluyor anlatmaniz mumkun mu? ben de japonya'dan arizali retro konsollar alip tamir edip satan biriydim ama paypal gittiginden beri ne yapsam alim yapamaz oldum.

kargo icin ise, artik parali oldugu icin dis kapiya atip gidemiyorlar, eve kadar cikmalari lazim
    Hocam paypalda yeni hesap açın ama paypal/US/home adresinden açın isim soyisim kredi/banka kartınızla uyuşması gerekiyor en önemli nokta bu. (ininal olur mu bilmiyorum) adres random us adress yazın bulursunuz, telefon da sallayın sıkıntı olmuyor.
  • 45manisalı 4 kullanıcısına yanıt
    Merhaba 45manisalı, benimde aynı şekilde UY......AZ kodlu ürünüm var. Ülkemize 5 günde geldi. Yaklaşık 2 ay oldu daha Ptt nin kargo takip kısmında bile görünmedi. Yani daha havalimanından çıkmadı. Ptt ye geçecekte oradan dağıtılacak. En az 2 ay daha beklerim muhtemelen, belkide hiç gelmez :)
    İnşallah sen şanslı olanlardan olursun ama şimdiden söyleyeyim kafadan üstteki arkadaşın dediği gibi 3 ayı gözden çıkar. Belkide hiç gelmemesini. Takipsiz ürünlerin kaderi bu.

Ayrıca cevap olarak, en az 14.5 TL çıkıyor. Ama şöyle de hesaplayabilirsin bildiğim kadarıyla %20 + %20 + %18 bu oranlarda kümülatif şekilde toplanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamsili ekmek -- 12 Kasım 2019; 15:51:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 45manisalı

[Turkey]Arrived in destination country

2019-10-31 05:13:00

benimki böyle güncellendi sende de durum aynı mı?

• Evet aynı durumda
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• 
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.