Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (689. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
235
Favori
1.238.662
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 kasımda aliexpress üzerinden sipariş verdim aliexpress üzerinde kargo aliexpress standart shipping olarak gözüküyor ama satıcının attığı kod yanwen e ait PR050100871YP ve hiç bir track sitesinde gözükmüyor.

Birde vergi olayını hala çözebilmiş değilim 130TL civarında 6 adet yüzük sipariş verdim bu siparişe ortalama olarak ne kadar vergi ödeyeceğim ?
  • Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Bu hafta içi kesin işleme alınır hocam merak etmeyin sizinki pahalı ürün olmadığı için gümrükten rahat geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Krmch K kullanıcısına yanıt
    Ben 2 adet ekran kartı aldım toplam 550 TL odedim ve gümrük vergisi 30 TL tuttu.

• PTT Gönderi sayfası çalışmıyor mu ? hiç bir takip gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krmch

Merhaba benim 2 sorum olacak

1 kasımda aliexpress üzerinden sipariş verdim aliexpress üzerinde kargo aliexpress standart shipping olarak gözüküyor ama satıcının attığı kod yanwen e ait PR050100871YP ve hiç bir track sitesinde gözükmüyor.

Birde vergi olayını hala çözebilmiş değilim 130TL civarında 6 adet yüzük sipariş verdim bu siparişe ortalama olarak ne kadar vergi ödeyeceğim ?
    Aynısını ben de yaşıyorum dispute açtım şuanda ilk öneri olarak 10 gün daha bekleyin dediler 6 gün kaldı bakalım ne diyecekler ucuz bir ürün de değil şuanda beklediğim ürün ise PTT kargoya ait kargo güya hızlı diyiyordu millet 11 gün geçti Postnl falan daha hızlı getiriyordu ürünleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 4 Kasım 2019; 14:25:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burak2715

Bu hafta içi kesin işleme alınır hocam merak etmeyin sizinki pahalı ürün olmadığı için gümrükten rahat geçer.
    İnşallah hocam ürün 630 TL ama kutusu ufak ve 3 dolar yazdirttim bakalım ne olacak.

Ha hocam bilmiyordum benim üründe kargo ücreti vb dahil 654 TL tuttu, gümrük vergisi 30 tl tuttu, birşey olacağını sanmıyorum.
  • burak2715 B kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam güle güle kullanın.

Teşekkürler.
  • RP738778712CN

Arkadaşlar buna noluyo ya 37 gün oldu hala çinden çıkamadı 3-4 kere guvenliği geçemedi kulaklık aldım sadece nasıl geçemez anlayamıyorum son durumu nedir yola çıkar mı yoksa yine bi sıkıntı var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaddaroso

RP738778712CN

Arkadaşlar buna noluyo ya 37 gün oldu hala çinden çıkamadı 3-4 kere guvenliği geçemedi kulaklık aldım sadece nasıl geçemez anlayamıyorum son durumu nedir yola çıkar mı yoksa yine bi sıkıntı var mı ?
    02/11/2019 - 16:20:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - China (Yurt Disi)

kargonuz 2 kasımda anca çinden ayrılmış yolda. ilk gümrükte birşeyler olmuş ama herhangi bir sıkıntı görünmüyor şu an.
  • Satıcıya 6 usd yaz dedim 10 usd yazmış büyük olasılıkla daha almadım 60 tllik şeye 20 tl vergi çıktı şişirmeyi vurmuşlar...

• cellaris kullanıcısına yanıt
    Umarım çıkmıştır ya 37 gündür bekliyorum daha çinden çıkamadı bombamı gönderdi adam anlamadım ki. Birde ilk defa bi ürünüm çinde gümrüğe gitti yeni bir uygulama mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaddaroso -- 5 Kasım 2019; 13:28:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SORGUMEMURU

Satıcıya 6 usd yaz dedim 10 usd yazmış büyük olasılıkla daha almadım 60 tllik şeye 20 tl vergi çıktı şişirmeyi vurmuşlar...
    Hocam benim Yeni XY-2 beyaz gres kodlu plastik dişli gresi sadece 50 gr lık minik bir kutudaki minik pakete 13.84 ürün ücreti ve 2,05 kargo yazmış çinliler, sağolsun bizimkiler 14.50 vergi aldılar.
    https://tr.aliexpress.com/item/32842932922.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.55734c4duXwZfi
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadoluparsı -- 5 Kasım 2019; 15:14:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burak2715

Ha hocam bilmiyordum benim üründe kargo ücreti vb dahil 654 TL tuttu, gümrük vergisi 30 tl tuttu, birşey olacağını sanmıyorum.
    Garip şekilde hocam hala harketlilik yok fakat başka bir kargo geldi China post ile(9 günde geldi) o mesela bugün gümrükten geçti yarın elime ulaşır cidden birdaha Turkey Post ile bir şey almam.
  • Arkadaşlar siparişler artık geliyor mu? 11.11 de sipariş vermeyi düşünüyorum. Sizce gelir mi? Hangi kargo türünü seçmem lazım?
    Haziran'da verdiğim 7-8 sipariş gelmedi. 2 ay önce verdiğim China Post Registered da gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krmch

Merhaba benim 2 sorum olacak

Takip kodunuz bu artık. RH117709193TR
    ve bugün yola çıkmış.
    vergi sorun değil ama aldığınız ürünler takı mücevher ziynet eşyası kapsamına girerse yasaktır. imitasyon dahi olsa gümrükten geri gönderilebilir, şaşırmayın sonra.
  • kulaklık çevirici uç aldım 2 adet. 14.41 vergi gelmiş. 5.72'si vergi. geriye kalan 8.70 de ayakbastı parası..diyecek söz yok..

aliexpress standart shipping ile 10 günde ulaştı ama.hızlıydı bu sefer
  • oturkmen kullanıcısına yanıt
    11.11 hiç tavsiye etmem. Bir dünya yığılma oluyor hem geç gönderiyorlar hem geç gelir alacaksanız bile mutlaka takipli alın. Aralık sonundan önce gelirse iyi.
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    gümrüğe sunma ücreti 5.20TL idi 8.70 mi olmuş?
  • 
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.