Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (678. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
235
Favori
1.238.473
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nerden çıkardın daha geçen biri 3.5 ay sonra geldi dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu geliş kaydı yapıldıktan sonra gümrüğe bir türlü gidemeyen kargolarında hareket olan varmı?

benim 16 eylülde geldi hala hareket yok, ptt e şikayet açıyorum yola çıktığı tarihi söylüyolar ülkeye girmedi diye otomatik kopyala yapıştır mesajı atıyolar :D

mkhttp://gonderitakip.ptt.gov.tr/ den bakınca kaydı yapılmış gözüküyor ülkeye girdi olarak gözüküyor, başlıcam bunların yapacağı işe mk.
  • brood B kullanıcısına yanıt
    bu bilginin kaynağını öğrenebilir miyim? çünkü temmuzda gönderilen takipsiz yanwen paketini geçen hafta teslim aldım da. hem her pakete en az 11.5 tl vergi almak dururken bunu niye reddedip iade etsinler ki.

benim duyduğuma göre ub ile başlayan takipsiz kargoları teslim ediyorlar. farklı kodla örneğin ywb ile başlayan takipsiz kargoları ise ptt sistemi kabul etmediğinden (hatalı barkod hatası veriyor) iade ediyorlar. mayısta gönderilen 4 kargom ywb ile başlıyordu hiçbiri teslim edilmedi. temmuzda gönderilen ise ub ile başlıyordu. track24'ten aynı takipli kargo gibi, yurtiçi dahil bütün adımlarını takip edebildim ve teslim aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruh

selam arkadaşlar perşembeden beri böyle. sıkıntımı var acaba. 15tl gibi vergi çıkmış. ptt kargo kuryesinemi ödeniyor bu ücret.
    çok yardımcı oldunuz sağolun.
  • Fire.Sword kullanıcısına yanıt
    Ywb ptt sistemi kabul etsin etmesin ful takipsiz değil mi gelmesi gerekmez mi hiç olmazsa postacının haber kağıdı bırakması gerekmez mi? Eskiden de ptt sisteminde görünmezdi ama kapıya bırakılırdı... UN ile başlayan cn post ordinary plus olan değil mi?

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    %100 bilgim yok ama tahminim yeni gümrük vergisi ile birlikte artık takipsiz kargolar da, aynı takipli kargolar gibi her adımı sisteme girildiğinden ywb'leri teslim edemiyor olabilirler. çünkü alınan verigiyi sisteme giremiyor olabilirler. ilk burda gördüm, bir arkadaş yazmıştı. ptt çalışanı u ile başlayanları teslim ederiz, diğerlerini geri göndeririz demişti ona. sonra sözlükte başka bir yazar arkadaş benzer şeyi yazmıştı bana. yanwen'in s0000012 şeklindeki takip kodunu, yanwen veya track24 sitesine girdiğinizde alternatif takip kodu veriyor. alternatif kod ub ile başlıyorsa gelir, ywb ile başlıyorsa boşa bekleme demişti.

benim mayısta gönderilen 4 yanwen, ywb ile başlayıp ph ile bitiyordu gelmedi, temmuzda gönderilen yanwen ise ub ile başlayıp tw ile bitiyordu geldi. artık sadece cn post değil, yanwen'lerde ub ile başlıyor yani. sorun olmaz büyük ihtimalle.
  • Arkadaşlar biraz konu dışı gibi olacak ama ben Amazon'a iade için PTT ile kargo gönderdim. 28 Eylül'de yurtdışına sevkedildi ve 1 Ekim'de ise PİM tarafından Merkez alıcı torbayı açtı olarak gözüküyor hiçbirşey anlamadım. Yurtdışına sevkedildikten 3 gün sonra niye böyle bir işlem yapılmış olabilir ?
  • berci B kullanıcısına yanıt
    FLYT Express var bende, aynı şekilde.

LAO, The item has been processed in the country of destination
    2019-09-17 18:56
  • Panzerschiffe P kullanıcısına yanıt
    LAO, The item has been processed in the country of destination
    2019-08-22 05:45

Önceden takipsizler gecikince ümidi keserdik şuan takiplilerde sıkıntı. Bundan ümidi kestim ben takipli kargoya 2 ay fazla.

• uruh kullanıcısına yanıt
    thsnblt kullanıcısına yanıt
    Bir gelişme oldu mu hocam kargonuzda? Benim kargom da 3 gündür "gümrüğe sevk edildi olarak gözüküyor"
  • quote:

Orijinalden alıntı: flypoint

Bir gelişme oldu mu hocam kargonuzda? Benim kargom da 3 gündür "gümrüğe sevk edildi olarak gözüküyor"
    benım 5 gündür öyle. 8 günde tr ye geldi. 5 gündür de sev edildi diye bekliyor. yıldırma politikası mı diye de düşünmeden edemiyor insan. Aldığım parça tr de yok ve acil lazım ama keyiflerini bekliyoruz
  • AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt
    Önceki kargom Türkiyeye geldikten sonra üzerinden işlem yapılana kadar 2 hafta beklemişti, bu seferki hemen işlendi diye seviniyordum fakat gümrük vergi fiyatı belirlemesine rağmen hala bekletmelerine anlam veremiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.
  • Merhaba kulaklık siparişi vermiştim.Yaklaşık 1 ay olacak ürün uzun süredir Türkiye’de ama bir hareketlilik yok.Öngörüde bulunabilecek bir arkadaşım var mı?
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• Meraklısına söyliyim 1 haftada ülkeye giren paket tam 20 gün "gönderi alıp verme merkezinde alındı" şeklinde bekledi, ve işleme alındı. Artık bunları takmayacaksınız aldığınız takipli ürünler 30 günde de gelebilir 80 günde de gelebilir. Takipsizleri unutun. Mayıs ayından beri takipsiz en az 30 gönderim var, sadece 1 tanesi ulastı, Aliexpress e kaç dispute actım hatırlamıyorum bile. En son bir satıcı mesaj attı, Türkiyede ki gümrük problemlerinden dolayı gönderemiyoruz lütfen iptal edin alımı diye. Dolayısıyla artık takipsiz diye bir gönderi çeşidini tamamen unutun, ben şanslıyım bana gelir diye düsünüyorsanız ayrı tabi.

• sercrazy kullanıcısına yanıt
    Takipsiz gelen yanwen miydi kodu hangi harf ile başlıyordu

• flypoint F kullanıcısına yanıt
    15/16 gunde geldi bekledigimden hizli geldi sorunsuZ. 11.5 tl vergi ucret cikti

• flypoint F kullanıcısına yanıt
    halen aynı değişiklik yok.
  • Yanwenler 5 ay oldu gelmedi.sanırım dahada gelmez paralarınıda geri almadım zaten artık zamanı doldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yanwen ya da sun economy mail mi ne var ya bunlarla alıcam 2 3 ayda gelir mi sonunda?

• 
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.