Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
14.441
Cevap
181
Favori
752.109
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    10357 Mesaj

lojistik sorunu deyip oradan hatalı kargo kodu verildi’yi seçin. Oradan sipariş ekran görüntüsünü alıp yollanan kargo görüntüsünü de alıp dispute’a ekleyin. Gereğini AliExpress yapacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 17 Eylül 2019; 18:38:22 >
    |
    |
    pioneermusic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Benim kargomun son durumu; 2019-09-05 16:42:10 [GMT+8] Gönderi, yerel gönderim şirketinde
    ve bu tarih'den beri ses seda yok. takip numarası CAINIAO da çalışıyo ama PTT sitesi hiç bilgi vermiyor.
    |
    |
    kaya0

Şu başlığı her gördüğümde berata selamlar diyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    17 temmuz'da yanwen ile gönderilen ürün bugün gümrükten geçmiş gibi görünüyor. 11.5 tl vergi görünüyor. mayısta gönderilen 4 taneden ses seda yok. onlardan ümidi kesip parasını geri almıştım zaten. yalnız gümrükten bugün geçen ürünün parasını da daha bügün iade aldım. kötü oldu.

normalde hiçbir ürüne 60 gün dolar dolmaz dispute açmam. satıcı hatırlamazsa ben hatırlatıp süreyi 50 gün uzatırım. diğer 4 tane de öyle olmuştu. ama bu satıcı cidden ilginç çıktı. ilk sipariş verirken, "bizim ülkede yanwen ile sorun yaşıyoruz, çoğu kişi kargosunu alamadı. lütfen başka firmayla yolla" dememe rağmen ve 4 tane usb bellek büyüklüğündeki şey için 1.5 dolar kargo ücreti ödememe rağmen, 50 centlik yanwenle göndermişti. ardından süre bitmeye yakın. "bak süre doluyor, sana dememe rağmen yanwenle gönderdin, ürünler gelmedi. dispute açıyım mı yoksa bir süre daha bekliyim mi" dememe rağmen, cevap yazmadı. süre doldu. mecburiyetten dispute açtım. bu cins adam bu sefer de hiç itiraz etmeden direkt dispute'u kabul edip, mesaj atmış. dispute kabul ettim, lütfen 5 yıldız ver ve gelirse parayı bana geri öde diye. yemin ederim ilk defa öyle bir satıcıyla karşılaşıyorum. lan diğer satıcılar 4 ay geçmesine rağmen dispute'u kabul etmeyip hala bekle dediler. aliexpress devreye girip para iadesi yaptı. sen ne ayaksın böyle, yanwenle gönderiyon, süreyi uzatmıyon, dispute'u 24 saat geçmeden kabul ediyon. bir de gelirse bana parayı iade edersin demi diyor :) şimdi işin yoksa tekrar sipariş verip adama parasını geri ver.
    |
    |

• Yüzbaşı
    431 Mesaj

bu ürün geri iademi oldu arkadaşlar vergi de gözükmüyor

cevaplarınız için teşekkürler ...

Hocam o zaman urunu teslim aldigimi secmem lazim dogru mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pioneermusic -- 18 Eylül 2019; 7:47:34 >
    |
    |
    Makale_Helvetia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12966 Mesaj

hayır sakın. sadece para iadesi olan seçeneği işaretleyin.
    |
    |

Hocam sana gecen yazdim 5 gün olayi icin 1 kere geri donmedin 😡 simdi buna gelirsek yukarda konuyu okudun mu acaba adam sectigim degilde kendi istedigi kargoyla yollamiş senin dedigini yapinca teslim edilmedigi yolda oldugu icin aktif olmuyor anlatirmisin nasil yapicaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pioneermusic -- 18 Eylül 2019; 14:36:36 >
    |
    |
    cervinff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10357 Mesaj

Ürünü teslim almadım deyip lojistik sorunları altında yanlış takip kodu deyip dispute açın hocam basit bir işlem aslında o kısımları az kurcalasanız bulursunuz :)

|
    |

Hocam öyle bisey cikmiyor ki mobilde ekran resminde de yok tam ekran resmi atdim nasil olucak
    Teslim almadim deyince lostik takip bilgileri cikiyor yukardaki resimdeki gibi nasil yapacagiz ?

Bana izleyecgim adimlari tek tek yazarmisiniz ben sirasiyla atayim

Yanlizca para iadesi diyorum

Urunu teslim almadim dersem boyle cikiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pioneermusic -- 18 Eylül 2019; 15:38:8 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cervinff , Makale_Helvetia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör SORGUMEMURU

• Yüzbaşı
    270 Mesaj

Benimde temmuz 11 ve 27 sinde 2 paket ve agustos 2 de 2 paket var hala ses seda yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    zaltun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12966 Mesaj

foruma girmiyordum birkaç haftadır. Konuyu okumadım sorun nedir? cep telefonu ekranı gönderiyorsun ama ordan hiçbir şey anlaşılmaz da yapılmaz da. aliexpress hesabına bilgisayardan gir, dispute olaylarını ingilizce siteden yapmalısın. Ürün kısa bir süre önce gönderildi diyor bu doğru mu? takip numaran nedir? neden dispute açmak istedin? bunları yanıtlarsan yardımcı olabilirim belki.
    |
    |

Bak simdi hocam urun de standart shping takipli kargo secenegi kendinden secili bide chine post var bende direk aldim takipli diye sonra biraz gecti durumlara bakayim derken adamin chine post ile gonderdigini gördum adama yazdim neden boyle yapdin diye adam sistem oromatik tamamliyor diyor baska birsey demiyor ingilizcem yok malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pioneermusic -- 18 Eylül 2019; 16:35:15 >
    |
    |

• Yarbay
    12966 Mesaj

Olabilir, ucuz ürünlerde böyle yapıyorlar. takipli posta parası pahalı olduğundan size takipsiz yollamış. Malesef yapabileceğiniz bir şey yok. ürün 7 Eylül'de yola çıkmış ve koruma süresi bitimine çok zaman olduğundan dolayı dispute açamıyorsunuz. Zaten açsanız dahi kabul edilmez. Parasını ödemediğiniz bir hizmet sonuçta free shipping gönderim şekli taahhüt edilenden farklı olması ücret iadesi nedeni sayılmıyor. 3-5 dolarlık şeylerde bunun sıklıkla çoğu satıcı tarafından yapıldığını bilin. orda aliexpress standart free shipping yazar size china post ordinary small paket gönderir. Gayet normal bir durum. Koruma sürenizin bitimine kadar bekleyin başka da yapacak bir şey yok. No panik.
    |
    |

Bende adama verdim veristirdim zaten hocam

|
    |
  • Yarbay
    12966 Mesaj

şimdiden satıcı ile papaz olmayın, elinizde kozunuz olsun. Ürün gelmezse dispute açıp iade alacaksınız, kabul etmezse süreç uzar. Ürün gelirse kötü puan verir eleştirirsiniz.
    |
    |

Yanwen takipsiz kaç günde en erken gelir?

|
    |

Takipsiz kargolar gelmiyor 6 paketim de gelmedi malesef boşuna beklemeyin takipli kargo şart

|
    |
    SORGUMEMURU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    521 Mesaj

Sen mayıs değil miydi forumda mayıstan sonra alınanlar geldi gibisinden birkaç mesaj okumuştum

|
    |

Yok 2 kisi aldi sadece onuda baska alan pek olmadi gelmedi takipli bile suan zor geliyor

|
    |
    SORGUMEMURU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
son dakika
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.