Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (575. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.684
Cevap
235
Favori
1.238.484
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinden 6 günde gelen ürünüm ukime girmiş bir haftadır bekliyorum bunlar erken başladılar vergi almaya sanırım, üründe kulaklık seçmece sokuyolar herhalde gümrüğe.
  • oguzhan297 kullanıcısına yanıt
    Kulaklıklarda ÖTV var o yüzden fiyatı düşük de olsa büyük oranda bakıyorlar artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Kulaklıklarda ÖTV var o yüzden fiyatı düşük de olsa büyük oranda bakıyorlar artık.
    Daha yeni kanun çıkmadı acaba bana ötv falan çıkarmıki 15 gün daha beklemesek bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan297

Daha yeni kanun çıkmadı acaba bana ötv falan çıkarmıki 15 gün daha beklemesek bari.

Alıntıları Göster
    1 haziranda kanun kesin çıkıyo ötvde eklenecek devletin kasa boşaldı anlayın artık gözünüzü açın para topluyacak yer arıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan297

Çinden 6 günde gelen ürünüm ukime girmiş bir haftadır bekliyorum bunlar erken başladılar vergi almaya sanırım, üründe kulaklık seçmece sokuyolar herhalde gümrüğe.
    Benim toplam 15 gündür bekletiliyor. 5 günü pimde 10 günü ukimde.. Ben söyliyeyim bunların bu kargoları bekletmesi hayra alamet değil. Çünkü araştırdığımda çoğu kişinin bekletilmeye alınmış kargosu. Pazartesi günü de herhangi bir hareket olmazsa Cimerden şikayette bulunacağım. Sonuç alamazsam ilk işim savcılığa bir dilekçe vermek olacak.

Belgeleri göndermeme rağmen işlem yok. Hiçbir şey göndermeseydim bile kargo bugün UKİM den çıkıp adresime en yakın posta/gümrüğe sevk edilmesi gerekiyordu gelen faksta yazılana göre (5 iş günü). Hergün PTT kargo gönderi takip sayfasının bir kaydını alın benden söylemesi. Dava açacak olursam sizlerin kargo durumlarına göre ek delil olarak ekleyebilirim dava dosyasına. İşini düzgün yapmayanlar, yasalara kanunlara göre değil de AKP nin talimatlarına göre hareket edenler, vatandaşın rızkına göz dikenler ayıklansın.

Kargomuzun geliş tarihi itibariyle sınırı aşmıyorsa vergiye tabi değil çoğu kişinin. Haksız vergi çıkarılmasının önüne geçmek için birbirimize destek olalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: nafireis

1 haziranda kanun kesin çıkıyo ötvde eklenecek devletin kasa boşaldı anlayın artık gözünüzü açın para topluyacak yer arıyorlar.

Alıntıları Göster
    Bu son alışverişimdi zaten 3 ürün aldım ikisi geldi biri ukime girdi dahada almıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RElS

Benim toplam 15 gündür bekletiliyor. 5 günü pimde 10 günü ukimde.. Ben söyliyeyim bunların bu kargoları bekletmesi hayra alamet değil. Çünkü araştırdığımda çoğu kişinin bekletilmeye alınmış kargosu. Pazartesi günü de herhangi bir hareket olmazsa Cimerden şikayette bulunacağım. Sonuç alamazsam ilk işim savcılığa bir dilekçe vermek olacak.

Belgeleri göndermeme rağmen işlem yok. Hiçbir şey göndermeseydim bile kargo bugün UKİM den çıkıp adresime en yakın posta/gümrüğe sevk edilmesi gerekiyordu gelen faksta yazılana göre (5 iş günü). Hergün PTT kargo gönderi takip sayfasının bir kaydını alın benden söylemesi. Dava açacak olursam sizlerin kargo durumlarına göre ek delil olarak ekleyebilirim dava dosyasına. İşini düzgün yapmayanlar, yasalara kanunlara göre değil de AKP nin talimatlarına göre hareket edenler, vatandaşın rızkına göz dikenler ayıklansın.

Kargomuzun geliş tarihi itibariyle sınırı aşmıyorsa vergiye tabi değil çoğu kişinin. Haksız vergi çıkarılmasının önüne geçmek için birbirimize destek olalım.

Alıntıları Göster
    Bi postacı arkadaş ürün yasaklı değilse ukim de en fazla 2 iş günü kalır demiş başka bi forumda, sizinki baya uzun sürmüş. Aklıma acaba 15 gün sonra çıkacak kanun için mi bekletiyorlar diye gelmiyor değil. Eğer öyle bir şey varsa bende yardım ederim size değişmezse benim durumda.

ÖTV kanunu çıktı çoktan, 1 Ocaktan itibaren ÖTV ekli listedeki ürünler için ÖTV alınıyor.
    https://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm
  • Hand over to airlineda kaldı benimki. Ne demek oluyor bu acaba?

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ÖTV kanunu çıktı çoktan, 1 Ocaktan itibaren ÖTV ekli listedeki ürünler için ÖTV alınıyor.
    https://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm
    Alsınlarda hızlı yapsalar işlerini yine içim yanmıcak hem bekliyoruz hem vergi ödüyoruz sabahtan akşama kadar napıyolarsa orda 2017 yılında bi ürün almışım oda girmişti ukime 2 günde çıkmıştı iyice işleri yokuşa sürüyolar yıldırma politikası uyguluyolar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Bekletme yok yoğunluktan ötürü gecikmeler yaşanıyor. Bir tek paket sizinki değil günde yüzlerce paketin geldiğini düşünün.
  • Posta ordan çıkış yapmış demek oluyor. Büyük ihtimal takipsiz ve başka hareket görmeyeceksiniz.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    2 ay olacak neredeyse. Şu an Türkiye'de görünüyor değil mi? İsimle sorsam bulamaz mı?

• Takip kodu nedir? Takipsiz numara ise isimden bulma şansı da yok. Ucuz bir şeyse kapıya atılmış olabilir.
    LP00126263408911 yanwen economic air mail
    3 dolarlık bir şeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 17 Mayıs 2019; 18:15:42 >
  • Düşünün, satın aldığımız ürünlerin hemen hepsi ülkemizde de satılıyor fakat fiyatı uygun olduğu için yurt dışından almayı tercih ediyoruz. Devlet bunun sebebini anlamak ve bizi yurt dışı alışverişe sevk eden sebepleri önlemek yerine, ilave vergi koyarak şark kurnazlığı yapıyor. Bizlere çıkış yolu bırakmak istemiyor. Oysa böyle yaparak tepki çekiyor. İlle de vergi alacaksa daha makul oranlar koyabilirdi.

Sonuçta aldığımız ürünler hayati ihtiyaçlarımız değil. Almayız olur biter. Hazineyi boşalttılar, har vurup harman savurdular. Kasada para yok! Ölüyü diriyi geçtim , gözlerini aldığımız nefese dahi diktiler. Yolun sonuna geldiler artık. Kurtulacağız bunlardan inşallah.

• Arkadaşlar merhaba benim alışverişim de hand over to airline'da kaldı gelince vergilendirilirse ben bu vergiyi ödemezsem ne olur ürünüm geri çine gider mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bekliyorum yanwen en yavaşı. Takip edemezsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yurtdışından alışveriş yapıyorsunuz artık bilin bunları. Sipariş aşamasında vergi ödemiyorsunuz. Amazon'dan ve satıcısı Amazon olanlar hariç. Diğer her türlü posta ile gelenler gümrüğe girdiği zaman vergilendirilir bunda anormal bir şey yok. Çok pahalı ve büyük bir şey değilse kapınıza getiren posta memuruna ödeme yapılır.
    tamam hocam sağolun
    Satıcı da mesaj atmış kargondan endişeliyim hala almadıysan iadeden önce bizimle iletişime geç falan demiş.

Teslimat süresinde 52 gün yazıyor bugün 54. gün. Beklediğim de Logitech G230 kulaklık için 2 tane kafa bandı. Kulak yastıklarını da daha önceden almıştım keşke aynı anda sipariş verseymişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 18 Mayıs 2019; 7:46:16 >
  • 
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.