Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (478. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: canned
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.672
Cevap
238
Favori
1.236.749
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birbirimizi haberdar edelim o zaman ben de surekli bakiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nobell N kullanıcısına yanıt
    Beni de yeşillendirin lütfen bu konuda.. 26 kasım’dan Beri beklemedeyim, sipariş vereli 1 ay olacak yarın

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Tabi, haberleselim

• AliExpress standart shipping ile gelen gönderi de 2 haftada ülkeye girdi. 18’inde sipariş sevk edilmeye hazır konumuna geldi,20sinde item departed from origin ve bugün baktığımda geliş kaydı yapılmış olarak güncellenmişti. PR ile başlayan takip kodlu taşıma yöntemi. Bir noktadan sonra turkey post ile getiriliyor.. şu noktada diyeceğim China post tam bir kanser türü.. sonraki 3 siparişim de geldi bununla birlikte. İlk 2 china post siparişi ortada yok, büyük ihtimal daha Çin’den çıkmadılar bile havaalanında falan bekliyorlar.. bu kadar uzun sürmesi imkansız, her ne kadar Başakşehir yoğun olsa da..

• Kuzenimin 11.11 de verdigi takipsiz kargo bugun geldi bana, bu bilgiye dayanarak diyorum ki bizim 5-6 aralik china edi received olanlarin en az 15 gunu var :)

• isimsizlahmacun kullanıcısına yanıt
    internet üzerinden şikayet oluşturdum. gelen cevabı burada paylaşmıştım. gelen ürün saat kordonu, ücretsiz denemeden çıkmıştı. bu yüzden çok uğraşmak istemiyorum. maalesef ülkemizde bütün kurumlarda bu şekilde sorunlar var, çözüm bulmak da zor.kesin birisi üzerine yattı. geri gönderildiğini sanmıyorum.
  • ayın 12 sinde verdiğim sipariş ilçeme ulaştı. anladıpım kadarı ile gümrüğe sevketmeye karar verdikleri ürünler kayıt için uzun süre bekliyor.
  • China post muydu

• iki tane kargom var ikiside singapur post 1 aydır ptt sayfasında Send item abroad (EDI-received) durumunda

• Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye geldiklerinde yeni bir takip numarası atanıyor.

RH096855278TR (PR010762656YP): Şubenize gelmiş pazartesi-salı teslim edilir.

RF592439029SG: Bu daha yeni kabul edilmiş 1-2 haftası var.
  • mr.isson76 kullanıcısına yanıt
    444'lü numarayı aramayı deneyin, bu kadar karamsar ve kötü düşünceli olmayın. PAL ne demek diye sorun, satıcıya ürünün iade edildiğini, tekrar göndermesini söyleyin vs. vs... Üzerine yattı falan filan demek yerine çözüm bulmak için uğraşın.
  • 11.11'de sipariş verdiğim ürünler hala teslim edilmedi. Yanween ile gelecekti. 23 Kasım'da Türkiye'ye giriş yapmış gözüküyor.
    En son hareket durumu aşağıdaki gibidir.

2018-11-23 15:00 / Turkey Arrive at Turkey airport.
    Kargo Takip Numarası: LP00114355892934
  • isimsizlahmacun kullanıcısına yanıt
    Bu china post registered air icin de gecerli mi

• 13 aralık EDI Received olan china post kargom az önce geliş kaydı alındı olarak güncellendi..

26 kasım'dan hala ses yok..
  • mr.isson76 kullanıcısına yanıt
    Ürün ulaşmadı ise dispute açıp iade alma hakkınız var. Uğraşacak bir şey yok ki, aliexpress koruması bu. Ürünün satıcıya geri gitmesi şart değil. Haklarınızı bilin azıcık. Koruma süresi bitimine 1 2 gün kala dispute açacaksınız hepsi o. Hadi saat olsa neyse de kimse kayışın üzerine yatmaz. Bu posta süreci tamamen elektronik ortamda yürüyor ordaki bir sistematik hata paketin kaybolmasına neden olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 22 Aralık 2018; 17:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimsizlahmacun

Türkiye'ye geldiklerinde yeni bir takip numarası atanıyor.

RH096855278TR (PR010762656YP): Şubenize gelmiş pazartesi-salı teslim edilir.

RF592439029SG: Bu daha yeni kabul edilmiş 1-2 haftası var.
    Hmmmmm eyvallah kardeşim

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Benm bi ürün 5 inde edi recived oldu hala türkiye giriş kaydı yok chine post registred air mail
    RP112289052CN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhan59 -- 22 Aralık 2018; 19:27:45 >
  • burhan59 B kullanıcısına yanıt
    Belli bir yerde bekletiyorlar bence, bu kadar gecikmemesi lazım yarın tam 1 ay olacak, ondan sonrakilerin hepsi geldi bundan ses yok.. kaybolmadı umarım bir de onunla uğraşmayalım..

• Banada bekletiyorlar gibi geliyor çünkü kargom china post takipde ucaga binmiş gözküyor 6 sında dolaşsa bile 10 gün dolaşsın ayın 22 si olmuş

• burhan59 B kullanıcısına yanıt
    yani beklese beklese 1 hafta bekler sonra illa ki sıra gelir..dediğim gibi sonra yola çıkan bütün siparişlerim geldi..bir tek bu 26 kasım da yola çıkan kaldı..bir ihtimal daha çıkmadı çinden..bakalım ne olacak
  • 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.