Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (475. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.194
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takip numaranız RH094492978TR
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 29/10/2018 09:31:50 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı

Bence PİM'den sorgulayın kaybolmuş olma ihtimali var. 29 Ekim'de gelmiş. Bu kadar uzun beklemiş olamaz.
  • Nobell N kullanıcısına yanıt
    olur ama o kadar sık bakmaya gerek yok. Ne zaman giriş yaptı sizinki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senceroo

mailin başlığı ne olmalı hocam? bir de kredi kartı ekstresinin hepsini paylaşmak zorunda mıyım?

Alıntıları Göster
    hocam başlık oalrak takip no olsun dediler.
    ben extrenin hem hepsini hemde ilgili kısmını yolladım.
  • ekin_can kullanıcısına yanıt
    Çıkan vergiye itiraz ettiğinizi belirten email atın, düzeltme isteyin. Olmazsa ürünü teslim almayacağınızı ve iade gönderilmesini isteyin. İade için ayrıca ücret isterler mi bilmiyorum orda iade ücreti diye bir şey koymuşlar.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    RY436911367CN

Daha giris yapmadi beklemedeyim o yuzden bakiyorum bi girse ulkeye en azindan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @tinziri
    @cervinff

hocam dün baktığımda ukim'deydi şimdi o satırlar silinmiş en son PİM'de gözüküyor. Ücretler kısmı güncellenmiş 63.1 TL geldi ve bu vergiye itiraz etmeyeceğim. Şu an ne yapmam gerekiyor? Bir şey yapmazsam yine de kargo evime gelir mi? Kapıda ödüyorum değil mi vergiyi?
  • ekin_can kullanıcısına yanıt
    sizin ürün neydi hocam? ben android tvbox almıştım. 290 TL civarı. 120 TL çıkarmış adamlar. ekstra TRT bandrolü yüzde 16 dan diye düşünüyorum. başka açıklaması olamazdı bunun çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: daytripper25

sizin ürün neydi hocam? ben android tvbox almıştım. 290 TL civarı. 120 TL çıkarmış adamlar. ekstra TRT bandrolü yüzde 16 dan diye düşünüyorum. başka açıklaması olamazdı bunun çünkü.
    Yaklaşık 2 ay önce android tv box getirttim UKİM'e gitmişti , açılıp bakılmış sadece 5 tl ödedim.

• önce öyleydi. sonra açıp 35-40 lira vergi çıkarıyorlardı. şimdi direk belge istiyorlar. yılsonu ya para lazım devlete. iyi kaynak buldular valla. böyle böyle sogutacaklar milleti yurtdışı alışverişten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daytripper25 -- 20 Aralık 2018; 22:31:21 >
  • Nobell N kullanıcısına yanıt
    06.12 çıkışlı gönderi bu günlerde zor en az 1 haftası daha var..

• Android tv box ın modası geçti, şimdi yeni TV'lerin hepsi smart tv. Ben de zamanında almıştım hatta bozuldu Çine yolladım yenisini gönderdiler öyle duruyor öteki tvde.

• China post da problem var herhalde.. post nl’de giriş yaptı az önce.. 27 kasım China post gönderisinden ses yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 20 Aralık 2018; 23:50:37 >
  • Arkadaslar bu sekilde 6 gundur bekliyor bana bir tebligatta gelmedi bir gumruk vergiside cikmamis ne yapmam lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

China post da problem var herhalde.. post nl’de giriş yaptı az önce.. 27 kasım China post gönderisinden ses yok
    hocam neden böyle oldu china post gönderisinden baya uzun bir süre sonra 11 11 midir nedir ondan iki gün önce aldıgım ürünler geleli bir hafta oldu bu cin postasındaki ürün gelmez oldu tartışma actım ama ürün orta yok ne hikmet ise gelecek gibide degil ama arkadaşlar gelir diyor ayın 23 kargoya verilmiş öncesini saymıyorum bile
  • ayin 28de verdiğim urundende ses yok en son ayin 6da kargo yola cikti ucak diye guncellendi hala ses seda yok ulkeye giris olmadi herkezde ayni problem var son gunlere kadar beklicem bende ek sure isticem olmazsa yilbasi nedeniyle yoğun sanirim

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    Bana kalırsa China post kısmında yoğunluk var, post nl ve Singapore post 10 günde geldi ülkeye. Bilindiği üzere yurtdışı alışverişlerinde de en çok taşmayı yapan China post oluyor. Bu yüzden yoğunluk vardır, can sıkıcı boyuta geldi şimdi araya yılbaşı siparişleri de girecek.. her Kasım Aralık ocak böyle oluyor.. sadece İstanbul’a yetmiyor gümrük binası.. farklı büyükşehirlerde de posta işleme merkezleri olmalı yurtdışı gelen gönderiler için, hepsi İstanbul’da toplanıyor ve sonuç ortada.. beklemekten başka çözüm yok, illa ki gelecektir ama geç gelecektir..

• cervinff kullanıcısına yanıt
    günaydın. cevap için teşekkürler. PİM den sorgulamayı nasıl yapacağım. bu konuda bilgim yok. dün ptt şikayet sitesinden şikayet oluşturdum.
  • Senceroo kullanıcısına yanıt
    gümrük vergisinde hesaplanan tutar sizin için makulse atmanıza gerek yok çıkar bir kaç güne muhtemelen.
  • Hata mı oldu bilmiyorum ama enteresan bir şekilde cihet verilmiş. 26 sında verilen sipariş, Item departed from origin aşamasından 11 gün sonra yurtdışı kabul geliş kaydı yapıldı yazısı çıktı, şimdi kontrol ettiğimde o yazı kalkmış yerine cihet verildi olarak değiştirilmiş . PTT'de enteresan şeyler oluyor. 10 dolarlık bir üründü.
    -

• mr.isson76 kullanıcısına yanıt
    Telefonla ulaşmayı denediniz mi? Şikayetle bulabileceğinizi sanmıyorum.
    İst. Uluslararası Pim PTT
    Telefon: 0212 465 55 19
    444 1 788

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 21 Aralık 2018; 9:59:7 >
  • 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.