Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (331. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
235
Favori
1.238.466
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkiye postası dediği Turkey Post tur Gerçekten hızlı geldiği söyleniyor.1 hafta civarında ulaşıyormuş Bir kargom var Turkey Post ama daha yollanmadı.
    Ancak tecrübe etmişsiniz ve yollamamış nasıl güveneceksiniz? Dispute i iptal ederseniz bir hakkınız kalmayacak Süre uzatma da sıkıntı yok gelmezse yine de dispute açabilirsiniz ama zaten beklemiştiniz Bu tür durumlarda genelde dispute açmayı öneriyor çoğunluk

Bir de tekrar baktım önceki mesajınıza yazdığınız gibi Afrika da görünüyor kargo.Ne âlâka? Şimdiye kadar Afrika'dan Türkiye ye gelen kargo duymadım.Belçika, Hollanda falan olsa normal onların devlet kargoları ile tollanabiliyor. Mesela Malesia ile geliyor ama Afrika ya gidip dönen kargoyu ben bilmiyorum

Kredi kartını kapatırsanız hesabınıza bağlı bir kart numarası kalmayacak. bankacı değilim ama tavsiyem dispute tan paranızı alın ve diğer siparişleri bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 6 Mart 2018; 16:57:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @braveyours hocam geçen gün sorduğum gönderi dün böyle olmuş bu pim nedir sıkıntılı bir yer hissi uyandırdı

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sondan gidelim;

Afrika yazan elinize ulaşmaz, en azından ben öyle düşünüyorum. Ulaşırsa şansa.

Sanal kart alabilmeniz için bağlı bir kredi kartı gerekir. Ben PTT kart kullanıyorum rahatım. Aidatta yok bir araştırın. Neredeyse 40 a yakın ürün aldım. Karta para ekliyorum rahat rahat alışveriş yapıyorum. Hatta iade de aldım

TUrkey postun sonu tr ile biter Umarım sahte kod vermez; bu sefer de kargo Yeni Delhi de filan görünmesin

Süreyi uzatmışsa yapacak bir şey var mı bilemiyorum. İkinci kargoda gelmezse Uzun süre beklemiş olacaksınız. İnsan kafayı yer bekle bekle. Ardından da yine dispute açıp beklemen gerekecek

• Mr.UniquE kullanıcısına yanıt
    Yok merak etme. Şayet UKİM e (yani gümrüğe) yollanmazsa bir kaç güne eline ulaşır. Şayet yasaklı ürün filan değilse

• Takipsiz kargolarda sorunu bilmek imkânsız; ancak takipsiz almamakta fayda var. 11.11 de ilk defa takipsiz aldım 4Euro civarında bir mouse du gelmedi. Dispute açtım, satıcı da sorun çıkartmadı Ödemeyi yaptı sağolsun. Bu tarihe kadar gelmedi daha da gelmez.

Burada iş birazda kargo dağıtım elemanında ve vicdanında bitiyor. Sağolsun benim kargomu getiren gelemese arıyor "ağabey kargon ben de yarın getirirm" diyor.
    Her zaman anlatmaya çalışıyorum bu sayfaları okuyanlarda bir ders çıkarsınlar kendilerince; "kargocunuzla iletişim kurun. iyi davranın, eliniz açık olsun. Herkesi kötü görmeyin. Adam gibi davranırsanız onlarda öyle öyle davranır. "İşi yapacak" diye düşünmemek lâzım. Siz kötü davranırsanız yana yakıla "kargom gelmedi" diye ağlarsınız anca"

• quote:

Orijinalden alıntı: Xnet

quote:

Orijinalden alıntı: braveyours

Süreyi uzattırmayın Dispute açın Kanıt olarak sorgulama sayfasının fotosunu koyun

Teşekkür ederim. Satıcı çok ağladı, süreyi uzatayım sonra yeniden göndereyim, kayıtlı Türkiye postası ile göndereyim, yanına birde hediye koyayım lütfen dispute açmayın diyor. 15 günde elinizde olacak söz veriyorum diyor. Türkiye postası dediği nedir bilmiyorum ama 15 günde elime ulaştırabilir mi acaba?

Aklıma takılan bir soru daha var. Aliexpress'de aylar önce ödeme yaptığım kredi kartını kart aidatı sebebiyle kapatmayı düşünüyorum. Dispute açtıktan sonra ödeme almadan kartı kapatırsam (banka ile ilişkimi kesmiyorum hesap duracak) kapanan kredi kartına gelen para hesaba geçer mi acaba? Kartı kapattırmak için bu işlemin ve diğer siparişlerin sorunsuz elime ulaşmasını bekliyorum.

Daha önce başıma geldi. Satıcı dispute açma, yenisini göndereyim dedi. Bende kabul ettim saf gibi. Adam hem ürünü yollamadı, hem de mesajlarıma cevap vermedi. Bu arada da dispute açmak için süre kalmadı tabi.

• RY883760352CN Yorumlayacak arkadaş var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • braveyours kullanıcısına yanıt
    Tr ye girene kadar görülebiliyor.
    Şöyle yazıyor Arrival at destination post(Country TR)

• bugüne kadar 100'ün üzerinde siparişim oldu sadece 4 tanesi 75 gün içinde gelmedi,iade aldım.2 tanesi 4 5 ay sonra geldi onların parasını satıcıyla iletişim kurup tekrar ödedim.sadece 2 paketim gelmedi yaklaşık 1 yıl oldu hala yok.onlar da 1-2 dolarlık üründü.içimizdeki bazı ufakçıların bu adamların 1-2 dolarını yemesi cidden canımı çok sıkıyor ayıptır ulan.adamlar dünyanın öbür ucundan ürün gönderiyor tamamen senin vicdanına kalmış.adamlar risk alıyor sen de onların 1-2 dolarını yiyorsan Allah belanı versin ne diyeyim.

arkadaşlar postaneye gidin aylık 1.25 lira karşılığında bir posta kutusu kiralayın ürünleriniz geldi mi kayıp mı oldu derdiniz olmaz.ara sıra kutunuzu kontrol edin.hem postacının iş yükünü azaltmış olursunuz hem de kafanız rahat eder.ben 1 yıldır posta kutusuna veriyorum siparişlerimi çok şükür hiçbir sorun yaşamadım.

• ellekem kullanıcısına yanıt
    şayet bu yazdığınız aliexpress sayfasında ise itibar etmeyin

• AliExpress şimdiye kadar 40 yakın alışverişim oldu.

İlk defa AliExpress Standard Shipping ile bir siparişim oldu. Satıcı mı sorunlu
    Kargo mu işin içinden çıkamadım. İlk defa bu kadar geniş bir Çinliye çattım.
    Satıcı %98,6 Olumlu geri bildirimli. 193290 satışı olan bir satıcı.

Gönderi 2 hafta kargo firması tarafından alınmayı bekledi.
    Ardından gönderici tarafından iptal edildi ibaresi çıktı ve öylece duruyor.

Satıcı yeniden göndreceğini söyledi 27 şubattan beri gönderi bilgisin ve yeni
    takip numarasını vermesini bekliyorum. Bu gece tekrar yazdım, bakalım ne diyecek.

takip numaram : UR880592111YP

17 track ve AliExpress uygulamada da aynı

• Arkadaşlar Aliexpress'ten 2-3 Dolarlık birürün alacağım. Takipsiz seçenekten alsam sıkıntı olur mu? Ne zaman gelir veya nerededir diye hiçbir bilgim olmaz mı?

• UR882296743YP Arkadaşlar 3-4 gündür istanbulda gözüküyor ama pttden takip edemiyorum (takipli) geri falan mı döndü acaba gümrükten geçmedi mi olay ne acaba bakabilir misiniz

• Bekocuuu B kullanıcısına yanıt
    Yanwen sitesine girerek yeni bir kod alıp (RG / RS vb. ile başlayan) Ptt den takip edebilirsinizhttp://track.yw56.com.cn/en-US/

• Bu takipsizler çıkış yapmış mı arkadaşlar pek anlamadım da

Saolun hocam bide böyle deneyeyim

• Arkadaşlar bu ne demek oluyor

• Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Yanwen sitesine girerek yeni bir kod alıp (RG / RS vb. ile başlayan) Ptt den takip edebilirsinizhttp://track.yw56.com.cn/en-US/

Hocam ben bir türlü yeni kod almayı beceremedim, tam olarak nasıl yapılıyor acaba

• 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.