Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (16 Mobil) - 2 Masaüstü16 Mobil1 iOS10 Android
17.128
Cevap
205
Favori
859.657
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    1193 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: braveyours

Bir önceki sayfada ki cevabıma bakın

Hocam gördüm ama kargo takip numarasını girmiş ama hareket yok.. O yüzden sordum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    CPU: i7-720qm 1.6 Ghz - 6MB Ön Bellek | 4GB DDR2 RAM | nVidia GT230M GDDR3 1 GB Ekran kartı | 17.3" 1600x900 Led Ekran | | 5/1 Kart okuyucu | HP Web Kamerası | | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA Bağlantısı | Blu-Ray Rom | 8 Hücreli Lityum İyon Pil | HP Mobil Uzaktan Kumandası |Windows 7 Ultimate 64 Bit
  • Yüzbaşı
    953 Mesaj

şayet sadece elektronik bilgi alındı yazıyorsa dispute açın. 17track te kargo satıcıdan alındı diyorsa beklemekten başka çareniz yok. Malesia gibi kargolar kolay kolay güncellenmiyor.
    |
    |
    tolga68 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Satışarım:mraltun, Gye_Baek, mraltun,Rise of The Tomb Raider (Satıldı), bukalemuns, sLevenTr, Duygusal Adam, JrBuRaK Poyrazsavas2018, Emboo, nighthood, kutsaltoprak, dimitradon, Hidden Blade, xraxion61,Th3mpo,takingthere27
  • Yarbay
    11696 Mesaj
    Sırt çantası almıştım 1 Şubatta bizim şehre geldi ama dün dağıtıma çıkmasını beklerken çıkmadı. Bugün de çıkmamış görünüyordu gittim sordum çantayı zar zor buldular. Bugün de dağıtıma çıkmayacakmış ben de şubeden kendim aldım. Çanta güzel ama 17'' olan laptop gözüne maalesef zar zor sığmakta bilgisayarım. Üstelik pek çok modeli göre Asus Rog serisi olan dizüstünün 17'' olanı rakiplerine göre daha ufak olmasına rağmen o kısma zor sığdı. Mecbur artık başka gözüne koyacağım ama oraya sığsa iyi olurdu çünkü sırta geçirince çantayı çaktırmadan birisinin o gözden dizüstünü çalması imkansız. kol kısımların fermuarın üstünden geçtiği için açılmıyor o kısım. Oraya ancak 15 inç dizüstü sığar.
    |
    |

Orijinalden alıntı: SertyAdams

15 şubatta sipariş verdiğim ürün tatilden dolayı 27 şubatta uçağa bindi 28 şubatta indi aynı gün akşamı teslim aldım. S.post baya hızlıymış

28 şubatta kargoya verildi benim sing. post siparişimde. Demek 1 günle uçağı kaçırmışım üzdü
    |
    |

sağolsun google amca otomatik dolduruyor,contact yerine EV yazılmış,hatta bi satıcı adres doğrumu diye msj atmıştı.Adamlar çinden farketmiş ben farketmedim :D:D
    |
    |
    mikailc78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: gskysk

sağolsun google amca otomatik dolduruyor,contact yerine EV yazılmış,hatta bi satıcı adres doğrumu diye msj atmıştı.Adamlar çinden farketmiş ben farketmedim :D:D

hemen bilgisayardan chrome ayarlarını sıfırla, otomatik doldurmayı da kapat, aliexpress e girip düzgünce bir adres gir. alışverişlerini de uygulamadan yaparsın rahatlık olur..

ben postacı olsam bunların aynısını bana söylesen valla vermem kargınu :D
    |
    |
    28 Şubat'ta iki ayrı satıcıdan verdiğim siparişlerim için Aliexpress'ten mail geldi.. Kargonuz Türkiye'ye giriş yaptı yazıyor. Daha önceleri verdiğim siparişler için mail falan gelmezdi. Üstelik bu kadar kısa sürede yurda giriş yapması beni şaşırttı.

Binlerce km uzaklıktan 3 günde ülkemize gelen kargo, gel gör ki 10 güne evin yolunu bulamaz şimdi:) Ah ülkemin kağnı hızındaki taşımacılık sistemi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Takipli kargolarda böyle yapabiliyorlar mı emin değilim. Zira imza karşılığı teslim etmeleri gerekiyor.

Takipsiz kargolarda ise dediğiniz gibi biraz rahat davranıyorlar.

|
    |
    domuzadam101 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizce sparisimi hangi kargo sirketini secerek vermeliyim?

hizli buldugunuz kargo sirketlerini hizlidan - yavasa siralamaniz mümkün mü acaba

Simdiden tesekkürler
    Beyler ilk alışverişim ve gönderi durumu şu an bu . Çin yeni yılının farkına varamadan sipariş vermiş bulundum kargoya verilmesi biraz sürdü şimdi ne olur bizim paketin akıbeti 11 dolarlık RAM aldım ddr2

Orijinalden alıntı: sorrento

28 Şubat'ta iki ayrı satıcıdan verdiğim siparişlerim için Aliexpress'ten mail geldi.. Kargonuz Türkiye'ye giriş yaptı yazıyor. Daha önceleri verdiğim siparişler için mail falan gelmezdi. Üstelik bu kadar kısa sürede yurda giriş yapması beni şaşırttı.

Binlerce km uzaklıktan 3 günde ülkemize gelen kargo, gel gör ki 10 güne evin yolunu bulamaz şimdi:) Ah ülkemin kağnı hızındaki taşımacılık sistemi...

Hangi kargo firması? China air mailmi?

2 bilgi vereyim.

1- EDI y.dışı sevk yurtdışına gönderildi yolda demek.Ne zaman gelir diye sormayın belli olmuyor. Normalde 15-20 gündür

2-<ptt den takip edebilmek için; Yanwen sitesine girerek yeni bir kod alıp (RG / RS vb. ile başlayan) Ptt den takip edebilirsinizhttp://track.yw56.com.cn/en-US/

Bir de ekleme yapayım; Bir ihtimal elektronik olduğu için UKİM e gidebilir gelince. Ukim demek gümrük demektir.11$ için vergi olmaz ve yasaklı değil elinize ulaşır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 4 Mart 2018; 19:34:23 >
    |
    |
    Mr.UniquE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Satışarım:mraltun, Gye_Baek, mraltun,Rise of The Tomb Raider (Satıldı), bukalemuns, sLevenTr, Duygusal Adam, JrBuRaK Poyrazsavas2018, Emboo, nighthood, kutsaltoprak, dimitradon, Hidden Blade, xraxion61,Th3mpo,takingthere27
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

takipli kargolarda şirketlerin süre olarak hemen hemen üç aşağı beş yukarı hepsi aynı
    asıl sorun satıcının paketi hızlı vermesi ve kargo uçağının doluluk durumuna bağlı

mesela satıcı paketi 3 günde kargoya verdi bir de gelen kargo uçağı dolmasa süresine yakın denk gelirsen ne alâ
    bazen böyle denk geliyor
    bir keresinde bana istanbula 11 günde ulaştı,geldiğinde ben de şaşırdım..

ama satıcı geç verirse ya da boş uçağa denk gelirsen yandın demektir en az üç hafta

takipsiz kargoları hiç yazmıyorum bile, o iş tamamen rus ruleti dua et kaybolmadan yeter ki gelsin...
    |
    |
    biyikliadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşlar kaç gündür hareket yok neden acaba ?

|
    |

Orijinalden alıntı: braveyours

2 bilgi vereyim.

1- EDI y.dışı sevk yurtdışına gönderildi yolda demek.Ne zaman gelir diye sormayın belli olmuyor. Normalde 15-20 gündür

2-<ptt den takip edebilmek için; Yanwen sitesine girerek yeni bir kod alıp (RG / RS vb. ile başlayan) Ptt den takip edebilirsinizhttp://track.yw56.com.cn/en-US/

Bir de ekleme yapayım; Bir ihtimal elektronik olduğu için UKİM e gidebilir gelince. Ukim demek gümrük demektir.11$ için vergi olmaz ve yasaklı değil elinize ulaşır

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler . Yawnenden kod aldım ptt den baktım orda da yurtdisina gönderildi diyor. Registered air mail ile alsaydık daha mı çabuk gelirdi peki hocam hata ettik galiba standartla almakla.Halbuki burayı da okumuştum daha önce ne olacak ya bir şey olmaz diyip aldım öyle

• Yarbay
    2090 Mesaj

Öncelikle kolay gelsin hocam dhl ile geleceK bir kargo var cuma günü aldım cumartesi kargoya verdi satıcı lakin merak ettigim şu takip kodu dhlede bu şekildemi oluyor acaba...
    DHL:5345334544
    |
    |
    braveyours kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: tarun

takipli kargolarda şirketlerin süre olarak hemen hemen üç aşağı beş yukarı hepsi aynı
    asıl sorun satıcının paketi hızlı vermesi ve kargo uçağının doluluk durumuna bağlı

mesela satıcı paketi 3 günde kargoya verdi bir de gelen kargo uçağı dolmasa süresine yakın denk gelirsen ne alâ
    bazen böyle denk geliyor
    bir keresinde bana istanbula 11 günde ulaştı,geldiğinde ben de şaşırdım..

ama satıcı geç verirse ya da boş uçağa denk gelirsen yandın demektir en az üç hafta

takipsiz kargoları hiç yazmıyorum bile, o iş tamamen rus ruleti dua et kaybolmadan yeter ki gelsin...

Açiklayici yorumunuz için teşekkür ederim

|
    |

• Yüzbaşı
    953 Mesaj

Son durumu bilmiyorum hangisi çabuk gelir? Bu yurtdışından ürü almak sabır işidir biraz beklemeyi bilmek lazım
    |
    |
    Mr.UniquE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
emek server
SEO
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.