Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (329. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
235
Favori
1.238.466
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neden ezbere cevap yazarsın be arkadaşım.Sanki ben etmemişim gibi.Bana yazana kadar Sen bi kontol etsen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metinnitem1 kullanıcısına yanıt
    baktıkta yazdık bilmeden yorum yapma. lojistik oluşturuldu yazıyor. Diğer sitelerde de bilgi yok

• braveyours kullanıcısına yanıt
    Takip edebildim mi edemedim.Sen edebildin mi?Hayır
    Takipli kargo takipsiz gibi geldi.Bunu demeye çalışıyorum.

Burada elimizden geldiği kadarı ile birilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle de yeni alışverişe başlayanlara.
    Ne yazmışsın; "Cumartesi itibariyle bana ulaşmış durumda ama.Garip değil mi?" Şimdi sanki bu mesajı bir başkası yazmış gibi oturup bir düşün; sen ne düşünürsün? bu yazıyı okuyunca

Şayet tavsiye istersen kargonla ilgili 10 güm olupta yollanmazsa satışı iptal et. Beklemeye gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Evet China Post Registered Air diye geçiyor hocam.

hocam aldıgım iki ürün icin bu takip konudu vermiş satıcı

EX201845865SG lakin iceriginde ise bu yazıyor

2018.02.28 18:08 (GMT-7): Kargo şirketi tarafından alınmayı bekliyor
    ve hala bir güncelleme yok iptalmi edim yoksa bekliyim gelirmi birde bu takip kodlu ürünler gelirmi acaba

RU210361123NL
    RU210212994NL
    RU210254535NL
    DHL 5345334544 bu kodu arkadaş cumartesi girmiş ama ben cuma almıştım ogündür bugündür ses seda yok acaba sahtemi kod verdi yoksa kargoya vermedi verecekmi satıcı

son olarakta hocam bu ürünleri aldım
    https://tr.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mijia-4-in-1-Pi-irme-Gere-ler-Kiti-Do-al-Cilal-Tencere-Seti-Mutfak/32842956044.html

satıcı bu hafta verecegiz diyor kargoya ama vermedi hala bir bucuk hafta oldu ne etmem gerek acaba

bu ürünüde satıcıdan aldım oda elimizde yok şuan diyor gelince haber verecegiz diyor acaba vazmı gecim bekliyimmi

https://tr.aliexpress.com/item/2017-Xiaomi-Ak-ll-Paslanmaz-Mutfak-Kay-n-Anti-Ha-lanma-Kolu-orba-Pota-Huni-Pota/32836652388.html

Not bazı takip nolarında ptt den birşey cıkmıyor şimdiden kolay gelsin hocam

• Bir siparişimde bu şekilde ayın 28'inden beri bekliyor, her hangi bir hareket yok. Satıcı bbir kaç gün daha bekle bekle diyip duruyor, fakat bilemedim.

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Yardım etme konusuna diyecek bişeyim yok.Kim katkıda bulunyorsa eksik olmasın.
    Ben başıma geleni yazdım.Üst cümlede de bulan beri gelsin dedim.Altına da cumartesi geldiğini söyleyerek durumun garipliğine vurgu yaptım.Kontrol etmişken, takip edilemediğini görmüşken.......
    Neyse; ezcümle, UC kodlu bir paketim ve üstte belirttiğim paketim takipli olmasına rağmen takip edilemeden geldi.Bu da en azından benim için yeni bir durum.Belki Sizlerin de başına gelebilir.

Yazdığınızdan anladığım "aliexpress ten baktığınız ve teslim edildi" şeklinde. Anlaşılan elinize ulaşmış.İlginç bir durum. Bir diğer alıcıda da garip bir durum vardı. sadece canino sitesinde kargo yollanmış görünüyor ama 17trac te takip edilemiyor. Bir tuhaflık var

• Noix~ kullanıcısına yanıt
    satıcılar 10 gün içinde yollamaz zorunda Yollamazlarsa direk "satış iptal yapın". 10 günden önce de satıcıya durumu sormakta fayda var

RG li kargonuzda üstteki verileri dikkate alın Y.dışı sevk EDI yazıyor. Kargonuz yola çıkmış

Hocam, kargo takip numarası falan verdi fakat her hangi bir hareket yok resimdeki gibi bekliyor. İlla ki bir hareket olurdu, aynı gün diğer siparişlerim şu anda hepsi Türkiye'ye sevk oldular bunda tık yok. Bir gariplik seziyorum...

Ama o hareketten daha güncel bir tarihte aşağıda o diğer yazılar yazıyor o kafamı karıştırdı hocam. Sizce ne yapsam şu siparişte yahu bu altıntıladığım...

47 gün sonra koruma bitiyor. Eğer bu süre zarında gelmezse son haftaya kadar bekleyip dispute açacağım.

Bu arada da satıcıyı sıkıştırmaya devam edicem. Kargom uçağa verildi ama uçaktan inmedi gözüküyor. Ne iş diye :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Genelde bu durumlarda tavsiyem beklemek.Zirâ korunma süreniz var Merak edilecek bir durum ve yapacak bir şey yok. Diğer kargonuzda da durum aynı beklemek lazım. Lojistik oluşturuldu falan yazıyorsa bir anlamı yok iptal etmek lazım 10 günde yollanmadı ise

Bir de ekleme yapayım; hareket olması için 3-10 gün arası olur. Satıcı en fazla bir-iki gün içinde kod girer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 5 Mart 2018; 22:45:16 >
  • Maff kullanıcısına yanıt
    Yani belirttiğim gibi yukarıda başka bir alıcının durumunu da okuyun. Kargo gelmiş eline ulaşmış anlaşılan ama hâlâ güncelleme yok diğer sitelerde de görünmüyor. Şimdiye kadar rastlanmamış bir durum

• Bu ürün gelmedi. İşlerin yoğunluğundan takip edemedim. Burda ne demek istiyor?

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kef14 kullanıcısına yanıt
    Çeviri problemli oluyor.Korunma süreniz doldu mu? Dolmadı ise dolmasını bekleyip dispute açın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 5 Mart 2018; 22:56:39 >
  • Arkadaşlar 3 farklı alışverişimde de isim soyisim yazmadan sipariş vermişim, 1 kargomu ptt çalışanı teslim etti,ederken evdekilere isim yazmıyor normalde teslim etmiyorum deyip gitmiş kargoyu vermiş.Bugün diğer kargom dağıtıma çıktı göründü ama teslim edilemedi yazıyor,kargocu bu sefer getirmedi kargoyu.

BEN BU KARGOYU NASIL TESLİM ALABILIRIM ??

• quote:

Orijinalden alıntı: gskysk

Arkadaşlar 3 farklı alışverişimde de isim soyisim yazmadan sipariş vermişim, 1 kargomu ptt çalışanı teslim etti,ederken evdekilere isim yazmıyor normalde teslim etmiyorum deyip gitmiş kargoyu vermiş.Bugün diğer kargom dağıtıma çıktı göründü ama teslim edilemedi yazıyor,kargocu bu sefer getirmedi kargoyu.

BEN BU KARGOYU NASIL TESLİM ALABILIRIM ??

En yakın PTT şubesinden alabilirsiniz oraya gitmiştir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    İnşallah öyledir. Hali hazırda koruma süresi bitmiş fakat gelmeyen bir siparişim daha var. Satıcı ptt ye git diyor. Kadıköy merkezde ptt gönderi takipten bile takip edilemeyen kargoyu kim nasıl bulsun.

İki sene öncede androidtv kutusu siparişim gelmemişti. Dispute açıp tam para iadesi istedim. Vermemek için uzun süre direttiler hatta daha bekleyin dediler. Ondada takip nosu vardı. Ama biryerden sonra aynı bu siparişim gibi takip edilemeyen oldu. Zar zor tam iade alabildim.

Bu sene aynı satıcıdan başka bir siparişim oldu (Bu sefer geldi). Not olarak geçen sene bekleyin gelir dediğiniz cihaz hala gelmedi bilginiz olsun dedim :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.