Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (327. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.759
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gskysk

Benim SG ile başlayan ürünüm hala uçakta ses seda yok, ama RY ile başlayanlar geldi. isim soyisim yazmamışım ben inşallah teslim ederken sorun olmaz,birinci ürünü alırken normalde isim yoksa teslim etmiyoruz dedi.böyle bir durumda ne yapabilirim ki.sonuçta gittigidiyordan almadık ki arayıp düzelttirelim :D

Uygulamayı açarsın, adamların verdiği kargo takip numarasını gösterirsin.. Hesap ismini gösterirsin, kimliğini gösterirsin..

Vermeleri lazım. Vermezlerse bırak iadeye düşsün.. Sen de nasıl isim yazmazsın orası ayrı konu :D

Bilgisayardan siteyle girip güzelce açık adresini ve isim bilgilerini düzelt ve kaydet istersen. Bi daha böyle sorunla karsilasmazsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 17 şubatta sipariş verdim

Şuanda uygulamadan bakıyorum

The seller is processing your order
    Yazıyor

Hatırlatıcı da 3 gün 14 saat yazıyor

ne yapmam gerekiyor ?
  • Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Satıcı 10 gün içinde kargoya vermek zorunda. Vermediği takdirde satıcıyla iletişime geçip kargo durumunu öğrenin. Duruma göre vakit geçirmeden dispute açmanızda fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveyours

Satıcı 10 gün içinde kargoya vermek zorunda. Vermediği takdirde satıcıyla iletişime geçip kargo durumunu öğrenin. Duruma göre vakit geçirmeden dispute açmanızda fayda var.

nasıl açacağım ve ne yazmam gerekiyor ?
  • quote:

dostum takip kodu bile yok ? open dispute diye sekmede yok , sadece siparişi iptal et var
  • Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Satışı iptal et deyin. Finance kısmından takip edin 3-15 gün içinde para iadesi yapılır
  • quote:

Satışı iptal et deyin. Finance kısmından takip edin 3-15 gün içinde para iadesi yapılır

teşekkür ederim hocam iptal et seçeneğini seçtim .

your order cancellation request is pending the seller's approval.

sipariş iptal talebi satıcı onayını bekliyor.

yazıyor
  • 15 şubatta sipariş verdiğim ürün tatilden dolayı 27 şubatta uçağa bindi 28 şubatta indi aynı gün akşamı teslim aldım. S.post baya hızlıymış

• 15 Şubatta verdiğim siparişler maalesef piyasada yok.. Satıcı yeniden yollayım dedi ama sonra mesajlarıma cevap da vermiyor.. Acaba ne yapmam lazım.. Satışı iptal etmem için 4 Nisanı mı beklemem lazım?

• tolga68 kullanıcısına yanıt
    Bir önceki sayfada ki cevabıma bakın
  • quote:

Bir önceki sayfada ki cevabıma bakın

Hocam gördüm ama kargo takip numarasını girmiş ama hareket yok.. O yüzden sordum..

• tolga68 kullanıcısına yanıt
    şayet sadece elektronik bilgi alındı yazıyorsa dispute açın. 17track te kargo satıcıdan alındı diyorsa beklemekten başka çareniz yok. Malesia gibi kargolar kolay kolay güncellenmiyor.
  • Sırt çantası almıştım 1 Şubatta bizim şehre geldi ama dün dağıtıma çıkmasını beklerken çıkmadı. Bugün de çıkmamış görünüyordu gittim sordum çantayı zar zor buldular. Bugün de dağıtıma çıkmayacakmış ben de şubeden kendim aldım. Çanta güzel ama 17'' olan laptop gözüne maalesef zar zor sığmakta bilgisayarım. Üstelik pek çok modeli göre Asus Rog serisi olan dizüstünün 17'' olanı rakiplerine göre daha ufak olmasına rağmen o kısma zor sığdı. Mecbur artık başka gözüne koyacağım ama oraya sığsa iyi olurdu çünkü sırta geçirince çantayı çaktırmadan birisinin o gözden dizüstünü çalması imkansız. kol kısımların fermuarın üstünden geçtiği için açılmıyor o kısım. Oraya ancak 15 inç dizüstü sığar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

15 şubatta sipariş verdiğim ürün tatilden dolayı 27 şubatta uçağa bindi 28 şubatta indi aynı gün akşamı teslim aldım. S.post baya hızlıymış

28 şubatta kargoya verildi benim sing. post siparişimde. Demek 1 günle uçağı kaçırmışım üzdü
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    sağolsun google amca otomatik dolduruyor,contact yerine EV yazılmış,hatta bi satıcı adres doğrumu diye msj atmıştı.Adamlar çinden farketmiş ben farketmedim :D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gskysk

sağolsun google amca otomatik dolduruyor,contact yerine EV yazılmış,hatta bi satıcı adres doğrumu diye msj atmıştı.Adamlar çinden farketmiş ben farketmedim :D:D

hemen bilgisayardan chrome ayarlarını sıfırla, otomatik doldurmayı da kapat, aliexpress e girip düzgünce bir adres gir. alışverişlerini de uygulamadan yaparsın rahatlık olur..

ben postacı olsam bunların aynısını bana söylesen valla vermem kargınu :D
  • 28 Şubat'ta iki ayrı satıcıdan verdiğim siparişlerim için Aliexpress'ten mail geldi.. Kargonuz Türkiye'ye giriş yaptı yazıyor. Daha önceleri verdiğim siparişler için mail falan gelmezdi. Üstelik bu kadar kısa sürede yurda giriş yapması beni şaşırttı.

Binlerce km uzaklıktan 3 günde ülkemize gelen kargo, gel gör ki 10 güne evin yolunu bulamaz şimdi:) Ah ülkemin kağnı hızındaki taşımacılık sistemi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada evde yoksak şayet, PTT haber kağıdı falan bırakıyor mu kapıya?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hacı o hayal evde olsan dahi kapı önüne atıp gidiyolar :d

• domuzadam101 kullanıcısına yanıt
    Takipli kargolarda böyle yapabiliyorlar mı emin değilim. Zira imza karşılığı teslim etmeleri gerekiyor.

Takipsiz kargolarda ise dediğiniz gibi biraz rahat davranıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.