Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (325. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.289
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 subatta bir siparis verdim satici sagolsun siparisi gondermedi cin yeni yil tatili baslamadan hala alinmayi bekliyor kendisinde. Sorum su benim siparisim 1 ay once verildigi icin ilk cikan ucaklarda olacak mi yoksa tamamen sans eseri mi gelisi? Takip kodu rezerve etmis bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Benim durumda bu şekilde inşallah geçmiştir diye ümit ediyorum

• yigit_dark kullanıcısına yanıt
    Ordan gönderilmiş şu anda yolda, bir sonraki bilgi Türkiye ye geldiği zaman girilecek. Gönderi alıp verme merkezinde alındı yazıcak.

• braveyours kullanıcısına yanıt
    Belki geri dönüş yaparlar o arkadaşa. Ben bir kaç gün önce bir çanta siparişi verdim. Satıcı ertesi gün mü ne bana kendisi mesaj attı ve maalesef şuan tatil sebebiyle gönderim yapamıyoruz ama en geç 23 Şubat günü ürünü kargoya vereceğiz şeklinde mesaj attı.
  • Çok enteresan. 5 gün önce sipariş ettiğim sırt çantasını satıcının kargoya vermesi için 28 Şubata kadar süresi vardı ama bu gün kargoya vermişler. Satıcı Çin Yıl başı tatili sebebiyle 22 Şubat günü tatil bitecek 23 şubatta kargoya teslim edeceğiz diye mesaj atmıştı ama dedikleri tarihten 2 gün erken kargoya teslim etmişler.

Çin de demek ki her yer tatil yapmıyor.
  • Merhaba aliexpresten bir ürün almam gerekiyo Türkiyede bu ürünün eşdeğeri yada aynısı yok sorun şuki ölçüleri 105x45x45 ve 19 kg ürün hava temizleyicive fiyatı kargo dahil 539$ ancak çin mağza fiyatı 303 dolar ama 539$(Kargo dahol) altına satan yok ve satıcılar genelde ups ile gönderiyo ama china post air parcel de secilebiliyor sizce ups ile alsam satıcı 303$ yazsa sorun yaşarmıyom %20 den başka ücret çıkarmı siz olsayfını nasıl bir yol izlerdiniz teşekkür ederim. Sağlık sorunları gereği almam gerekiyor.

• muratkiris M kullanıcısına yanıt
    Üstüne ne yazarlarsa yazsınlar ve hangi kargo ile gelecek olursa olsun mutlaka sizden ödediğiniz bedeli belgelemeniz istenecek. Ödeyeceğiniz vergi kargo hariç ürün bedeli olan 303$ üzerinden olacaktır. İstisnai durumlar da kargo bedeli dahil üzerinden verginin hesaplandığı oluyor. Elinizdeki ödeme belgeleri ile gümrüğe itiraz ettiğinizde normal vergisini verirsiniz.

+ gümrüğe sunum bedeli 4,60 TL alınıyormuş ayrıntılı bilgisi olanlar umarım yazarlar
  • Hani tatildeydi bunlar ya

20 Şubat tarihinde verdiğim sipariş dün akşam yurda giriş yaptı olarak güncellenmiş. Salı falan gelir herhalde.

Öncelkle cevabınız için teşekkür ederim ama ups kendi gümrüklensirme yapacağı için değo ücreti müşevir tutma vb. Ücretler aldığmı söyleyenler var birde ürün kargo ücretsiz 539$ görünüyo bana 300$ olduğnu kanırla derlerse tek yapacağım xiaominin resmi çin sitesini açıp 1999yuan(303$) olduğnu göstermek olabilir.

• muratkiris M kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızdan kargo hariç 303$ anladım. Ama yazımda belirttim; kargo bedeli hariç ürün bedeli üzerinden vergi ödersiniz ve istisnai durumlarda kargo bedeli dahil fiyat üzerinden de vergi çıkartıldığı oluyor. Her halükârda aldığınız bedeli ibraz etmek zorunda kalacaksınız ve bunun içinde kart ekstresi gibi bir belge ibraz etmek zorundasınız. Yerinizde olsam 539$ üzerinden hesabımı yapardım.

ups durumunu bilmediğim için sadece genelde yazılan gümrüğe sunum vb. adı altında alınan ücreti yazdım ve özellikle de belirttim ki bilenler yazsın diye.

Umarım daha deneyimli olanlar da yardımcı olmaya çalışırlar daha net bilgi sahibi olursunuz
    Daha güvenilir bir satıcı var 150$ kargo 420$ ürüne fiyat veriyo ama dhl ile gönderiyo 420$ yazsın o fiyattan vergimi veriyim sorun değil ama dhl ups benzeri firmalar değo ücreti ve buna benzer birçok ücret çıkarıyomuş inanın okadsr yoruldumki araştırmaktan net olamıyolar herşeyi usulüne uygun yazdırsam bile sanki fazladan 100-200$ ücret çıkcak gibi hissediyorum. Cevabınız için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkiris

Daha güvenilir bir satıcı var 150$ kargo 420$ ürüne fiyat veriyo ama dhl ile gönderiyo 420$ yazsın o fiyattan vergimi veriyim sorun değil ama dhl ups benzeri firmalar değo ücreti ve buna benzer birçok ücret çıkarıyomuş inanın okadsr yoruldumki araştırmaktan net olamıyolar herşeyi usulüne uygun yazdırsam bile sanki fazladan 100-200$ ücret çıkcak gibi hissediyorum. Cevabınız için teşekkür ederim

Senin alacagın ürünün bende olanı 210 dolara geldi ve ödedigim o ürüne ragmen 5 6 ay olacak 5 tl idi son gelen 150 dolarlık ürüne 45 tl vergi cıktı ama adamlar almadan bıraktı ürünü bende ödeme yapmadım ne aradılar nede sordular kısacası veri pttde bana genelde cıkmıyor sınırın üstünde cok ürün gecti kücük büyük vergi cıkmadı uzun koli ise ozaman cıka bilir ödeyecegin en fazla 200 civarı olur ptt ile okadarıda artık göze alacaksın ben yenisini alacam beklemedeyim

https://tr.aliexpress.com/item/XIAOMI-MIJIA-Elektrikli-Hava-Temizleyici-MAX-Ev-Ofis-Ak-ll-Formaldehit-Pus-Toz-S-k-c/32853338076.html

benim merak ettigim bıcak aldım üc ceşit birinde 4 adet birinde 3 birinde ise 2 adet var farlı zamanlarda gelecek birisi kargolanmadı ama gecermi gecmezmi sorun burada alanlar arasında türkde var bıcaklarda

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxims

Hani tatildeydi bunlar ya

20 Şubat tarihinde verdiğim sipariş dün akşam yurda giriş yaptı olarak güncellenmiş. Salı falan gelir herhalde.

şansın var benim ürünler bugün verildi hala verilmeyenlerde var beklemedeyiz daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: spencermila

quote:

Senin alacagın ürünün bende olanı 210 dolara geldi ve ödedigim o ürüne ragmen 5 6 ay olacak 5 tl idi son gelen 150 dolarlık ürüne 45 tl vergi cıktı ama adamlar almadan bıraktı ürünü bende ödeme yapmadım ne aradılar nede sordular kısacası veri pttde bana genelde cıkmıyor sınırın üstünde cok ürün gecti kücük büyük vergi cıkmadı uzun koli ise ozaman cıka bilir ödeyecegin en fazla 200 civarı olur ptt ile okadarıda artık göze alacaksın ben yenisini alacam beklemedeyim

https://tr.aliexpress.com/item/XIAOMI-MIJIA-Elektrikli-Hava-Temizleyici-MAX-Ev-Ofis-Ak-ll-Formaldehit-Pus-Toz-S-k-c/32853338076.html

benim merak ettigim bıcak aldım üc ceşit birinde 4 adet birinde 3 birinde ise 2 adet var farlı zamanlarda gelecek birisi kargolanmadı ama gecermi gecmezmi sorun burada alanlar arasında türkde var bıcaklarda

Sizde olanı 2s modeli mi sipariş vercem ama satıcının hiç satışı yok birkaç kez böyle aldım kargoya vermediler ups vb. firmalar vergi dışında ekstra ücretler çıkarır diyorlar china post a da açıkçası güvenmiyorum küçücük paketler bile ne halde geliyo 21.5kg ürün 8 parça gelir sanırım bergiyi vericem sorun değil ama bana vergi dışımda depo ücreti vb. Ekstra ücretler çıkarırlarsa çok saçma bir alışveriş olmuş olcak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spencermila

quote:

Sizde olanı 2s modeli mi sipariş vercem ama satıcının hiç satışı yok birkaç kez böyle aldım kargoya vermediler ups vb. firmalar vergi dışında ekstra ücretler çıkarır diyorlar china post a da açıkçası güvenmiyorum küçücük paketler bile ne halde geliyo 21.5kg ürün 8 parça gelir sanırım bergiyi vericem sorun değil ama bana vergi dışımda depo ücreti vb. Ekstra ücretler çıkarırlarsa çok saçma bir alışveriş olmuş olcak.

bende 2 modeli var 2s modeli yok birde ben rahat kaldıra biliyorum öyle 20 kg agırlık degil sanki 10 kg gibi geliyor hafif yani yormaz taşırken seni bana ptt ile geldi sorunsuz geldi ben dükkan verdim ben üstünde üstünü alacam pahalı ama güzel ürün sonucta ihtiyac meselesi bu ürünler sonucta pilastik bir ürün ici öyle agırlık yapacak birşeyle dolu degil filtre ise cok hafif

• O hafif zaten 5-6kg ama max modeli 19kg paketiyle 21.5kg 3 katı daha fazla hav geçirme kapasitesi var

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    En hızlı siparişim 10 gündü. Bu 7-8 günde gelicek herhalde hem de tatil olmasına rağmen. Başta anlamadım sahte takip kodu falan verdi zannettim

• 21 Şubatta satıcı tarafından kargoya verilen ve daha dün yola çıkan siparişim bu akşam Türkiye'ye giriş yapmış görünüyor. 1 günde geldi. Kargo olarak China Post Registered Air Ma seçmiştim normal de bu kadar hızlı olmazlar.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Bazen oluyor öyle, şans.
  • Dün 44 dolarlık bir sipariş verdim. Satıcıya da mesaj attım üzerine fiyat bilgisi yazma gümrüğe takılmasın diye. Fakat ürünü kargoya vermiş. Paketlerin üzerine fiyat bilgisi yazılması zorunlu mu?

Gümrük vergisi için alt sınır 35 dolar mı Euro mu hatırlamıyorum.

Gümrüğe takılma ihtimali var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.