Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (323. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.295
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spencermila

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! attigi mesajda 00 yaziyor

"monney iade" ne demektir ya? google translate kullanın. derdinizi de basit cümlelerle anlatıp ingilizceye çevirin. çok zor bişey değil.

17track sitesine göre (tüm kargoların arama yeri) kargonuz bulunamıyor. ya yanlış verdiniz kodu, ya da takipli yollamamış olabilir.

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    spencermila, sanırım birden fazla ürün bekliyorsun ve hepsini karışık sormuşsun. Şuraya sipariş tarihlerini ve takip numaralarını tek tek yaz da doğru dürüst bilgi al. Çinlilerin ingilizcesi zaten kıt ama seninki hepten kötü, anlaşamazsınız ki öyle. monney ne yahu?
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Adamlar nelerle uğraşıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar China Post Ordinary Small Packet Plus ile genelde ürün alırım Çin ülke sınırları içi takip edilir ülke dışı takipsiz olduğunu biliyorum bunu göze alarak alışverişimi yapıyorum genelde 20-30 günler arası postacı getirirdi ama bu sıralar benim talihsizliğim mi bir ürün 72 gündür ulaşmadı satıcıya koruma süresini uzattırdım pek pahalı bir ürün değilde anlaşmazlık açmaya gerek varmıdır size danışayım çünkü satıcı da mağdur duruma düşecek iade aldığımda.Sizler bu takipsiz yöntemi ile ne kadar uzun sürede teslim aldınız siparişlerinizi?
  • erhancho E kullanıcısına yanıt
    Benim 5-6 takipsiz ürünüm gelmedi mesaj attım iade yaoarsaniz takipli tekrar alacağım diye 2 si dispute ü hemen onayladı onlardan tekrar takipli sipariş verdim diğerleri işi yokuşa sürdü aliexpress iade etti onlardan almadım tekrar.

• 71 günde takipli paketim geldi. 11.11 siparişi idi.

• beyler benim de bir kaç paket gelmedi hala , 8 aralıkta sipariş verdim hala ortada bir şey yok. Bir tanesi için dispute açamadım süre de doldu. Merak ettiğim bu paketler her türlü gelir mi yoksa gelmediyse bir yerde mi takılmıştır acaba. Aynı günde sipariş ettiğim bir kaç paket geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

spencermila, sanırım birden fazla ürün bekliyorsun ve hepsini karışık sormuşsun. Şuraya sipariş tarihlerini ve takip numaralarını tek tek yaz da doğru dürüst bilgi al. Çinlilerin ingilizcesi zaten kıt ama seninki hepten kötü, anlaşamazsınız ki öyle. monney ne yahu?

tamam hocam hallettim hesaba iade etmişler bir haftaya karta gecer ödeme
  • Led far ampulü sipariş vermiştim. 9 günde geldi inanılmaz. Diğer siparişlerim 1 haftadır dondu kaldı kargolardada hareket yok. Demek sebep tatilmiş. Ama china post, yawen mail, ali standart shipping hepsinde kargom var Fakat hiçbiri ptt takipte çıkmıyor.

• ferman1987 kullanıcısına yanıt
    Takip numaralarını verirsen yurtdışı sitelerden bakalım? sipariş tarihleri de önemli çünkü hemen takibe düşmüyor bir 8-10 gün geçebilir. dün itibarıyla zaten tatile girdiler 24 Şubata kadar güncelleme olmayabilir.
  • quote:

71 günde takipli paketim geldi. 11.11 siparişi idi.

Takipsiz olsa anlarım da takipli olup 71 gün nedir ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siparişler yeni. 1 hafta oluyor. Sıkıntı olursa yazarım

• quote:

71 günde takipli paketim geldi. 11.11 siparişi idi.

banggood türkiyeye gönderimi kapamamış herhalde listemde olan ürünleride silmiş almak icin eklemiştim
  • İlk yurtdışı alışverişim başarıyla tamamlandı. 9 günde geldi. Balıkesir'den İstanbul'a siparişim bir keresinde 6 günde gelmişti. Aliexpress sanırım ilk alışverişte hızlı davranıyor.

• İlginç bir şey yaşıyorum. 3 Ocak'ta sipariş ettiğim RG725157215CN takip nolu kargom takıldı. Güvenlik taramasından geçip havaalanına gönderiliyor. Bir kaç gün sonra yine aynı olay yaşanıyor. İşin kötü tarafı 19 gün sonra satın alma koruması bitiyor. Ne yapmalıyım sizce, dispute açmalı mıyım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpress kargo ile ürün aldım, onlarda malezya post a vermişler. Tam bir şanssızlık.
  • Böyle birşey olamaz, dünyanın öbür ucundan 10 taş çatlasın 15 günde gelen ürün, bir türlü teslim edilemiyor. Pttde çalışanlar El mi basıyorlar yoksa devlet mi kısıtlı olarak yavaşlatıyor bilmiyorum ama rezilliğin daniskasını yaşıyoruz 1 dolarlık fukara sümüğü ürünü buradan 20 30 tl ye almak zorunda bırakıyorlar insanları, resmen bir yıldırma politikası.

Son 6 ayda 20 civarında sipariş verdim ve sadece 4 5 tanesi teslim edildi.

• muccos kullanıcısına yanıt
    Sizin son hareket bugün tarihli 2018-02-16 16:35:34.0 sent to airline

Bir gelişmeler var. 19 gün daha varsa bekleyin. dispute açmayın zaten şu sıra Çinde tatil doğru dürüst yanıt alamazsınız.
  • ya ben ürünü takipli diye aldım adam 4px singapur postla göndermiş.
    Bu siparişten sonra verdiklerim geldi bu hala gelmedi.
    Ne yapsam bilemedim kısmı dispute mi açayım.
  • Siparişi geçtiğimden beri böyle yalnız. "sent to airline" denilip iki-üç gün sonra yine gönderilmiş ifadesi gösteriliyor. Mesela 5 gün önce gönderildi ifadesi geçilmiş. Dün tekrar gönderilmiş. Bugünde tekrar gönderilmiş. Tatil bitince muhtemelen açacağım gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.