Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21.689
Cevap
235
Favori
1.238.671
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim bütün kargolarım Arnavutköye gidyordu ordan izmit ordan da gebzeye geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11.11 de verdigim siparis sozde turkey postla gelcekti gonderi sevk icin hazirdan sonra hic veri girilmedi oyle kaldi bakabilecek olan varmi RH071526863TR

• Su takipsiz postalariniz icin buraya yazmayin konunun icine ettiniz takipsiz postalar 1 haftada da gelebilir 3 ayda da gelebilir burda takipsiz posta icin aglayip sizlamayin bekleyin sonuna kadar yada 2 aylik bekleme surenize dogru dispute acin. Milletin takipli postalari gelmiyor 11.11 de siparis ettigi adamlar 2 gun onceki takipsiz postam gelmedi diyo valla komedi bi konu olmus iyice

• Aspiratör kullanıcısına yanıt
    Aras'ın getirmesi için ürünü alırken seçmeniz gerekecek diye biliyorum ve daha henüz yeni anlaştılar sayılır. Yani siz veya ben Aliexpress den ürün alırken daha kargo seçenekleri arasında Aras yoktu. Çoğu sitede yazmamış ama forum donanım haber de bu haberi face de paylaşmıştı ve yanlış hatırlamıyorsam kargo seçenekleri arasında Aras olacağı ve onun seçersek Aras Kargonun bu işi yapacağı yazıyordu
  • Pttnin track sisteminde sorun var sanırım sabah bir baktım arnavutköye sevkedilmiş gözüküyordu sonra tekrar baktım başakşehirde gözüküyor akşam tekrar arnavutköyde.

@Noctivagant Bi kaç kişinin seçmemesine rağmen kargosu arasla gelmişti diye hatırlıyorum ama istanbul ankara gibi yoğun şehirlerde çalışacaklar heralde.
  • Aspiratör kullanıcısına yanıt
    Başladı mı ki hizmete. Ben az önce bir kaç ürün bulup baktım seçeneklerde Aras Kargo göremedim de.
  • bizim postacının iddası yılbaşından sonra hiç bir şekilde ptt bakmıycakmış tamemen ozel kargolara devrediliyormuş bizim işimiz posta kargo değil dedi tüm çalışanlar şikayetçiymiş kaç seneden beri yüklenen ek işten...adam postacı doğru yani mantıki.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Aralık 2017; 0:38:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

bizim postacının iddası yılbaşından sonra hiç bir şekilde ptt bakmıycakmış tamemen ozel kargolara devrediliyormuş bizim işimiz posta kargo değil dedi tüm çalışanlar şikayetçiymiş kaç seneden beri yüklenen ek işten...adam postacı doğru yani mantıki.....

Kendi işleri olmadığından heralde takipsiz kargoların birçoğunu cebe atıyorlar. PTT kargo devlet kargosuysa bu işleri PTT yapmayacakta kim yapacak? Onu da geçtim artık posta mı kaldı? Ben daha hızlı gidiyor diye posta ve mektuplarımı da PTT kargoyla gönderiyorum. Fix 8-5 çalışan insanlar bunlar. Keza dağıtıcılar asgari ücretin yaklaşık 2 katı kadar maaş alıyorlar. Beğenmeyen gider asgari ücretle günde 12-14 saat çalışır. Bizim işimiz değil deyip aradan sıyrılmak komik oluyor

• substar kullanıcısına yanıt
    benim bildiğin gelişmiş ülkelerdede ozel kargolar bakıyor posta değil...
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bizim ülkede de sadece özel kargolar yaparsa ücretsiz kargo tarih olur ve emin ol kargo ücretleri uçar. İstanbul'un burnunu dibinde bulunan Yalova'ya 7.90 dan kargo getiren Aras Kargo kim bilir yurt dışı fiyatlarını ne yapar.

Edit: Bugün bana Aras Kargodan başka bir yerden alınma ürün gelecekti bu saat oldu gelmedi. Dağıtıma çıktı diye yazıyor. Evde yoktum ama olmasam bile kargo gelir ve teslim alınırdı. Bunu nereden biliyorum çünkü kargoyu hep aynı kişi getiriyor ve evde yoksak kargoyu ya kapıcıya veriyor ya abartmanın altında ki bir dükkana teslim ediyor. Annem de zaten evde sadece bazen aynı apartmanda başka bir yakınımıza gidiyor. Onun bizim dairede olmadığı zamana denk gelse en kötü kargoyu başka yere bırakırdı adamlar. Hadi onu geçtim bırakmadı en kötü apartman girişine etiket yapıştırırlar oda yok. Yani hiç gelmemişler.

Şehir de öyle büyük bir şehir değil ki kargo ertesi güne kalsın. Daha dağıtıma çıkardıkları ürünü o gün teslim edemeyen Aras Kargo nasıl Çin den kargoları 5 günde getirip teslim edecek merak ediyorum. Bugün bir başka olay daha oldu zaten. Kursa gidiyorum ve hocamız bir şeyler almış. Aldığı 2 kargodan biri gelmiş diğeri şubede gözükmüyor hatta pazartesi teslim edilmiş görünüyormuş sistemde. Teslim almadığım şeyi teslim almış gösterilmişiz dedi. 2-3 saat sonra haber geldi kargonuz şubede diye. Böyle bir firma Çin den 5 günde kargo getirecek diyorlar. Gülesim geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 13 Aralık 2017; 18:19:1 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    dhl neyse o olacak bunlarda tonşlarca para alıcaklar takıpsız kargo devrıde bıtıyor galıba oyle dıyorlar
    yok o ozel gıbı durup devlet kargolarına bakan fırmalar

China Post cin devletınındır

PostNL Hollanjda devletının

Az Post azerbeycanın

Malezya Post aynı sekılde

daha cook var
  • sonunda ülke adı yazıyor diye devlet olmaz...şu an ptt nin bile çoğu devlet değil aslında özelleşti...çalışanlarda memeur değil başvuruyla alınan işçi çoğu...bazıları halen memur sanıyor postacıları
    china post devletin olabilir çünkü ülke komünist...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Aralık 2017; 19:58:52 >
    ülkde adı degılkı ozel fırmaların takıp nolarıyla bu fırmalarınkıde farklı ve sonunda ulke kodu kullanıyor

Turkey Post TR

AZ Post AZ

Hollanda Kargosu NL
    sıkayetcı olmaları dogal ben pttye gıttımmı ıcerı ful yurtıdısı turkıyeden akrgo olmasa bos oturacaklar ısteklerı o yonde adamların
  • 11.11 de aldığım tişört hala gelmedi Standard Shipping takipli 19 dan beri haber yok.
  • 30 kasım'da uçağa verilen 2 ürün hala gelmedi.Uçak mı havada asılı kaldı? yoksa hacılandı mı anlamadım.
  • Setirekli kullanıcısına yanıt
    Dostum senin kargo hala gelmedi sanırım di mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam gelmedi.deniz yoluyla geliyor heralde.23 gündür hareket yok.

• 11.11 de aldığım takipli kargoların 2 si geldi. Gelmeyen birkaç takipli kargom daha var. Takipsizlerden hiç haber yok. Bakalım 1 ay daha beklermiyiz

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.