Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.161
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erendpt

7.güne yaklaşıyoruz... Singapur Post iyice sapıttı.

RB415920615SG

10.gün... Hala aynı . Teşekkürler Singapur Post . Satıcı zaten bot mesaj atıyor. Bunun geleceği yok ya hayırlısı...

• paketim gelmiş, çin'den kktc'ye (mersin 10 turkey). 20 gün. aliexpress standard shipping.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 11 Aralık 2017; 0:8:21 >
  • Arkadaşlar 11.11 de aldığım ürün 21.11 de Türkiyeye 22.11 ~ 01:40 dada Yerel gönderim şirketine ulaştı gözüküyor.10 günde çinden geldi 20 gündür Türkiyede gelen giden yok malesef.

Takip numarası UR872443328YP

Ama ben bu kod ile ptt de ve track17 de göremiyorum sadece aliexpress üzerinde görebiliyorum.Bu paketi ptt den takip edebileceğim farklı bir kod varmıdır.Anlayan uzman arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sekilde normal mi?

• CheErnesto kullanıcısına yanıt
    Kargo normal süreçte ilerliyor. Tek sorun takipsiz olması. Çin deyken kargo takipi mümkün, ama Türkiye ye girdikten kargo takibi yapamazsınız. Bu tip kargolarda imza attırma zorunluluğu olmadığı için bina kapısına ve posta kutusuna (varsa) bırakıp gidebilir size haber vermeden yada sizin tarafa topluca paketleri getirmek için bir köşede biriktirebilir. Yani elinize ulaşması 2 ayı bulabilir veya hiç gelmez.
  • Setirekli kullanıcısına yanıt
    Ptt kargodan şu kodla takip edebilirsiniz: RG675664800CN

• Sonunda kargolardan biri istanbul pime indi.
    2 3 güne gelir heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GigaNigga

Ptt kargodan şu kodla takip edebilirsiniz: RG675664800CN

Teşekkürler hocam.

Bu kodda baktığımda Digeri gibi Türkiyeye girişi sonrası 20 günlük bir hareketsizlik gözüküyor.Normalde postacımız çok iyidir galiba bu durum postacımızla değil ptt ile alakalı bir durum.Benim postacı kargo takipsiz dahi olsa işyeri kapalı olduğunda arayıp haber veren ve bazen 2 saat sonra bazende ertesi gün tekrardan kargomu getiren bir adam.Şimdi ben ptt yi arayıp kargonun akıbetini sorsam bu durum postacıya olumsuz bir yansıması olurmu.ALLAH için adam birçok kez kargomu ikinci kez getirdi.Üzmek istemem.

• Setirekli kullanıcısına yanıt
    Kargonuzun Türkiye'ye girdiğini nereden gördünüz?
    Kargonuz yurda giriş yapmış olsa dahi gümrükten çıkmamış daha; bu yüzden bunu bilmenize imkân yok.
  • 10 gün önce takipsiz birkaç kargomun Türkiyeye giriş yaptıgına dair mailler geldi fakat hala teslim edilmedi, takipli olanlar ctesi teslim edildi. Acaba ankara yenimahalledeki pim e gitsem orda olma ihtimali var mı?

• Arkadaşlar ayın 9 da uçağa alınan kargo 11 de müşteriden alındı diye görünüyor!!!
    Satıcı bir tiyatro mu çeviriyor yoksa herşey normal mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sakin ol yavuz, satıcıdan alınmıştır yani, daha sana gelmesi sürer...

• fictionpulp F kullanıcısına yanıt
    Hocam sakinimde bu posta zaten 6 aralıkta alınmıştı şimdi 11 aralıkta tekrar nasıl alındı görünüyor onu anlamaya çalışıyorum sadece.

• "Accepted by carrier" aşamasında taşıyıcı ürünü elektronik olarak kabul eder, tamam taşırım der, hatta amazonda falan direk kargo takip numarasını da ekler daha almadan.

"Pick up by carrier" olunca teslim alır ve fiziksel taşıma süreci başlar.

• fictionpulp F kullanıcısına yanıt
    Hocam 9 aralık hand over airline olan şey nasıl 11 aralıkta müşteriden tekrar teslim alınıyor?

• http://track-chinapost.com dan bakınca benim kargom için

2017-12-04 10:25:59.0 shipping notice received from seller
    2017-12-04 18:49:59.0 arrive Beijing center
    2017-12-05 06:28:47.0 sent to airline

Bu yazıyor.

Aliexpress den View Delivery Detail kısmına bakınca uçakta diyor. Türkçe Dil ayarı seçili
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Benimkinde de saniyesine kadar aynı şey yazıyor. Havayoluna Türkiye'ye gönderilmek üzere verilmiş. Türkiye'ye gelip bekliyor da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euphrates.k -- 14 Aralık 2017; 20:1:19 >
  • Evet saniye saniye aynı. Buradan şu anlaşılıyor, ülkemize Çin den gelecek kargo sayısı belli sayıya ulaşınca toptan aynı gün aynı uçağa koymaktalar. Buradan bu ortaya çıkıyor. Satıcı kargoya verdiği dönemde hemen Türkiye'ye gelecek başka kargolar varsa ve 1-2 gün içinde yola çıkacak uçak o vakit kargon çok daha kısa süre geliyor.
  • Takipli çin kargosu arnavutkoye gidiyomuydu yav ?

Daha once hicbir kargom istanbul içi gezmedi basaksehirden direk samsuna indiler hep.

Aras mi getirecek acaba ?

• 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.