Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
21.690
Cevap
235
Favori
1.238.729
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamda sorun yok aynı sorunu bende yaşıyorum takipsiz sipariş ettiğim 2 ürünüm 80 gün oldu ortada yok ve ilk kez bu oluyor daha önceden en geç 30\35 günde gelirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rockbarist kullanıcısına yanıt
    çinden çıkmış mı ? track17 den baktınmı
  • TylerD. kullanıcısına yanıt
    Maaş kartı ile aldım hocam hesabıma ekstra para gelmedi henüz

• Takipsiz 2side o sebeple takip edemiyorum ma şimdiye dek hiç gelmeyen ürünümde olmamıştı bu 2 ürün dışında, en fazla 35 güne gelmişti! Neyse 80 gün oldu baktım gelen giden olmayınca dispute açtım bugün,gelirsede şansa artık

• Tahminimce gümrükte yürütüyorlar...

takipsziler kısmi olarak track da takip ediliyor. en azından kargoya verildimi ne zaman çıktı bunlar görünüyor. gemiye vermiştir ondan geç kalmıştır.
  • Bir sorun filan mi olustu acaba bilgisi olan varmi ayin 18 inden beri hicbir isleme alinmadi genelde istanbula geldikten 1 gun sonra elimde olurdu. Urun 27 dolar idi 450 gr agiliginda

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• quote:

Orijinalden alıntı: AlreadyTR

Bir sorun filan mi olustu acaba bilgisi olan varmi ayin 18 inden beri hicbir isleme alinmadi genelde istanbula geldikten 1 gun sonra elimde olurdu. Urun 27 dolar idi 450 gr agiliginda

Sizin gönderi Ukim'e düşmüş. Buraya düşen genelde gümrüğe giriyor veya geri gönderiliyor.

0212 567 65 65 siz bu numarayı arayıp kargonun durumunu sorun. O kargo çoktan geri gönderilmiş olabilir veya vergi ödemesi yapmanız için bekletiliyor olabilir. Ürün 27 dolar da olsa Ukim kontrolünde bunun fiyatı farklı diyerek vergiye tabi tutabiliyor. Telefon da açmadıkları için Ukim'e düşünce biraz uğraşıyorlar.

https://eksisozluk.com/ukim--1103918

• Benimde SYBPL kodlu kargom 13 subatta tr ye girdi diyor ama urun ortada yok napacaksiniz siz ?

• 2 ayrı satıcıdan aldığım 2 üründe takipsiz ve iyi niyetimden 80 gündür bekliyorum gelmedi bende dispute açtım,2 satıcıda msj atmış sabırla bekleyin gelecek dio ve disputeyi kapat diye yazmış!sizce ne yapmam gerek? Normal koruma süresi 60 gündü o günü geçti uzat süreyi dedim uzattılar ama 80 gün olmuş ya parasında deilim ama ayıp yani diyorum! Fikirlerinizi yazarmısınız dispute açıkmı kalsın kapatayım mı..

İnanın bu gevşek satıcılar yüzünden yurtdışı alışverişi bile kestim 2 aydır! Soğuttular

• 08 şubatta aldığım şarj cihazı, takipsiz olarak 23 şubatta teslim edildi.

Adam hepsiburadadan hızlı çıktı.

• 17 gün önce sipariş verdiklerimden bir ürün kaybolmuş. Satıcı bugün yeni kargo kodu girmiş. Takipli ürün nasıl kayboluyor onu da anlamış değilim.
    ürün gelirse tekrar ödeme yapmak zor. 10 gün daha uzatın. satıcıya iletin. o süreyi uzatır. bazen 3 ayda geliyor. bazen kayboluyor. ürün alırken tecrübeli satıcıdan alırsanız sorun çıkmaz.
  • 60 gün de gelmeyince koruma Süresini uzattırmıştım zaten ama artık geleceğinden umudum kalmadığı için dispute açtım, satıcıyada geleceğini düşünmüyorum ama şansa gelirse hakkınız kalmaz paranızı öderim dedim bakalım ne diyecek!

• quote:

Orijinalden alıntı: simcell

17 gün önce sipariş verdiklerimden bir ürün kaybolmuş. Satıcı bugün yeni kargo kodu girmiş. Takipli ürün nasıl kayboluyor onu da anlamış değilim.

benimde kayboldu zamanında. ptt ye dilekçe verdim. bana gelen cevapta gönderici dava açabilir. alıcı dava açamaz. paket kayıp yazıyordu. 1 ay sonra birisi posta kutusuna atmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungj7

quote:

Orijinalden alıntı: simcell

17 gün önce sipariş verdiklerimden bir ürün kaybolmuş. Satıcı bugün yeni kargo kodu girmiş. Takipli ürün nasıl kayboluyor onu da anlamış değilim.

benimde kayboldu zamanında. ptt ye dilekçe verdim. bana gelen cevapta gönderici dava açabilir. alıcı dava açamaz. paket kayıp yazıyordu. 1 ay sonra birisi posta kutusuna atmıştı.

Bende satıcı yeniden gönderdi. Yeniden gönder diye bir talebimde olmadı.
  • Geçen gün PTT görevlisiyle konuştum ayak üstü. Kendisi dağıtım yapıyor. Bana söylediği şu: Mutlaka takip numarası veren satıcılardan sipariş verin. Takip numarası varsa şayet, ürünü bir şekilde bulursunuz.

Bu arada 80 gündür gelmeyen siparişlerim var. Dispute açtım birine. Birazına da ek süre istedim. Fakat geleceklerinden ümidim yok maalesef.

İşin ilginç olanı, Aralık ayında verdiğim siparişlerin hiçbiri gelmedi. Normalde en fazla 40 günde gelirdi. Öyle sanıyorum ki, aliexpress siparişleri son aylarda arttığı için ya PTT teslimata yetişemiyor ya da birileri indiragandi yapıyor. Başka bir açıklaması olamaz. PTT kurumu maalesef kurumsal kimlikten çok uzak iş yapıyor. Keşke yurtdışı siparişlerimiz Ups gibi global bir şirket tarafından teslim edilse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kargo kayıp mı oldu acaba. Bu üründen 15 gün sonra sipariş verdiğim takipsiz ürünler bile teslim edildi. Fikri olan var mı. Ptt ile iletişime mi geçsem . Koruma süresi bitmesine 20 gün var.

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

ben şimdi ne yapacağım bekliyormuyum sonucu yoksa birseye mi tıklamam lazım
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.