Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (1048. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
21.684
Cevap
235
Favori
1.238.484
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birileri kazanıyor çünkü paket üzerinde beyan edilen tutarlar daha düşük oluyor yani daha az vergi vermemiz gerekirken ürünün gerçek satış fiyatı üzerinden aslında gerçek olan ama eksik beyan yüzünden fazla ödediğin bir tutar söz konusu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • schneller kullanıcısına yanıt

Bir arkadasımda daha benzer bir kayıp durumu oldu, Aliexpress gümrük ödemeli kargolarda Aras Kargo başınızı ağrıtabilir aklınızda olsun. İptal ettim gönderiyi ücret iadesini bekliyorum. Bundan sonra da sipariş verirsem eski usül PTT ile gümrüğü burada ödemeli alacağım.

• Hep PTT getiriyordu Aras Kargo ne alaka şimdi? 17 lira vergi dışında para istemez umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi dahil alındı ise Aras kargo getirir

• Atahan2626 kullanıcısına yanıt
    Şöyle görünüyor

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• Vergisi alınmış ürünün ilave bir ücret ödememen gerekiyor. Vergisi alındığı içinde Aras getirecek

• Atahan2626 kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar hiç vergi alınmamıştı. Hep teslimatta veriyordum. Bir de öncekilere 15-20 lira verirken bu seferki 11 lira görünüyor kur ile. PTT'ye alışkın olduğumdan tedirgin oldum biraz.

• Hocam siparişiniz size Aras Kargo aracılığı ile teslim edilirse bilgi verebilir misiniz? Başıma gelen ve şikayetvar'da yazılan kargo kaybolma sorunları rastlantı mı yoksa çok yaygın şekilde mi oluyor merak ediyorum. Başka siparişler vereceğim ancak yine kaybolur korkusuyla aylarca beklemek istemiyorum.

• ayyildiz1907 kullanıcısına yanıt

evet sadece 17 tl ücret çıktı (vergi + gümrük). sevkiyatta ücretsizdi. şaşırdım valla 22 gündede geldi

• Arkadaşlar merhabalar. Bir sorum olacak. Uzun zaman sonra ilk defa sipariş verdim. 78 TL lık ürüne 15 TL vergi çıktı ödeme esnasında kabul edip siparişi onayladım. Kargo geldiğinde ayrıca bir vergi vs ödeme çıkmaz değil mi?

• Bu kadar uzun süre warehouseda gözükmesi normal mi?

• Türkiye'ye ulaştığı yazıyor da Aras'ın sitesinde barkodu aratınca kodunuzu kontrol ediniz diyor. Aras'tan ayrıca mesaj gelecek mi bana?

• Balliba kullanıcısına yanıt
    Bnimde 2 siparişim böyleydi biri 3 eylülde warehause olmuştu 16 sında departed from origin oldu bir siparişim ise ayın 10 unda beri hala warehause

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,
    Şuanda kargonuz Aras kargonun sitesinde gözükemez. Çünkü kargonuz daha Aras kargo tarafından kabul edilmemiş. Kabul edilince Global Cainiao sitesine güncelleme gelecek ondan sonra Aras kargonun sitesinden takip edebileceksiniz.
    Tahminim bugün kargonuz kabul edilebilir.

• falcon_X1 kullanıcısına yanıt
    Gümrük işlemi başlatıldı yazıyor şimdi de.

• Kargonuz bugün kabul edilecek endişelenmeyin. Sadece ara sıra kontrol edersiniz. Bir sorunuz olursa mesaj atarsınız.

• falcon_X1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Merhabalar, biraz amatörüm bu konuda, yapmam gereken bişey varmıdır ? Bilen yardımcı olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İron-i Man -- 21 Eylül 2021; 20:5:8 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dostum selam, gelişme var mı senin kargo ile ilgili ? benim de 20 eylülde Türkiyeye geldi. ama hala gümrük işlemleri başlamadı sanırım. başka hareket olmadı. aras tarafında da gözükmüyor

• raziel82 kullanıcısına yanıt
    Selam. Dün teslim aldım hocam.

• 
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.