Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (1045. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
235
Favori
1.238.430
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bakalım o kadar kısa sürer mi. teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

• Arkadaşlar bu konularda çok acemiyim birkaç şey sormak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden elinize sağlık. 600 liralık bir araba kullancağım bir ürün satın aldım. Mecburi olarak tek seçenek olarak standart gönderiyi seçtim. Çok eskideklerden standart gönderide ücret olmuyordu diye hatırlıyorum ama artık sanırım var. 8 gün oldu ve hala sitede gönderilecekler kısmında duruyor ürün. Alıcıya hiç bir soruma cevap vermeyince bende biraz olsun telaşlandım. Daha sonra alıcı özelden bana bir kargo takip numarası yazdı. Bu arada ürün halen aliexpres üzerinden gönderilecek kısmında gözüküyor.Yazılan kargo takip numarası (SYAE) ile başlıyor ve SUNYOU post ile gönderilmiş. Forumda biraz incelediğim kadarıyla bu kodla başlayan ve bu firma ile gönderilen bir kargo bulamadım. Bu firma ile ilgili bilgisi olan var mı? Son olarak satıcı halen aliexpres sitesine takip girmemesinde gönderilecek kısmında görünmesinde bir sıkıntı olur mu? Teşekkürler.

• Hykr0 kullanıcısına yanıt

sanırım o firma yanwen in alt markası ve takipsiz kargo. Ama satıcının sisteme girmeyip özelden kod atması normal bir durum değil. Hangi satıcıdan aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Satıcı adı Dreaming Automobile Parts Store. Dediğiniz gibi kodun özelden gelmesi ve hala sisteme işlenmemesi benide düşündürüyor. Çok tecrübeli değilim, harcadığım parada benim için hatırı sayılır bir rakam satıcıda yazdıklarıma cevap vermeyince haliyle tedirgin oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hykr0 -- 16 Haziran 2021; 21:11:5 >
  • Bu gümrük ne yapmaya çalışıyor,bilen var mı..1 aydır gümrükte takılan ürünüm yurtdışına geri iade edilmeyi bekliyor,ancak gümrük hala geri gönderimi yapmadı,aliexpres bu yüzden dispute açtırmıyor 2 aydır,ulan şu ülke de çektiğimiz rezilliğe bakın ya..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de anfi almak istiyorum ama aynı ürün asağı yukarı fiyatlar aynı ama nakliyede oynuyor bazısı 36 bazısı 88 us birde hesaba vergi ekleniyor buraya gelince vergi alınmıyor mu bazısında da vergi çıkmıyor mal artı nakliye sadece ötekiler hesaba ekliyor gv sini bazısında yok bir dümen mi acaba

• Bir sorum olacaktı.

Benim iptal etmek istediğim fakat satıcının iptal etmeden gönderdiği bir ürünü geldiği zaman kabul etmesem o kargo geri mi gönderilir?

• Türkiye'ye gelmesi için ödediğiniz kargo ücreti ve muhtemelen iade kargo için ücret kesilerek geri ödeme yapılıyor sanırım. Son kısımdan emin değilim

• 10 dolar lık gamepad gümrük ücreti ne olur bilen var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar kulaklık alıp aylardır bekleyen varsa fedex kargoyu arasın. 2 gün önce aradım kargo 2 haftadır duruyormuş onlarda. Fedex Türkiye ekibine de bir eleştirim olacak. Yahu kardeşim madem ülkeye gelmiş bu kargolar, neden bizim aramamızı bekliyorsun. Aliexpress kodu ile ülkeye gelip gelmediği de anlaşılmıyor. Anlaşılsa bile bi mail bi sms atın. Yatıyor musunuz ofiste? Aramasam 2 hafta daha öyle bekleyecek. Kargosun yahu sen, vergisini falan da alacaksın haber etsene!

• Arkadaşlar bilen PR ile başlayıp YP ile biten kargoların Türkiye içi takip kodunu hangi site yazıyor bilen yardımcı olabilir mi?

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    RH ile başlayıp Tr ile biten bi kod gelmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zobi1

RH ile başlayıp Tr ile biten bi kod gelmesi lazım.

Aliexpress uygulaması içinde gelmiyor hocam. Nereden öğrenebiliyoruz kodu?

• Hangi marka kulaklık acaba?

• Hangi marka kulaklık acaba?

Parcel adlı uygulamada takip ederken otomatik kod gelmisti manuel nasıl yapılır bilemem. Ptt uygulamasindan takip ettin mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zobi1

Parcel adlı uygulamada takip ederken otomatik kod gelmisti manuel nasıl yapılır bilemem. Ptt uygulamasindan takip ettin mi ?
    Tamamdır hocam uygulamayı indirince içinde çıktı. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ne demek, rica ederim.

• Hocam ben aradım ama istenen bilgilerle benim kargoyu bulamadılar. Satıcı firmaya da kargonun üzerine ne yazdınız diye sordum, soruma cevap vermek yerine koruma süresini 20 gün uzattılar Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! 

Şaka gibi bir süreç oldu bu kulaklık olayı bana. Dayanayıp kulaklığı Türkiye'den de aldım zaten kullanıyorum ama diğeri gelirse de hediye falan edeceğim artık birilerine

• 29.03.2021 tarihinde kulaklık siparişi vermiştim. Bugüne kadar hiçbir haber alamadım. Teslim sürenin bitmesine bir hafta kala firma ile iletişime geçtim. Durumu anlattım. Yenisini göndermesini istedim. Firma yeni ürün göndermeyi kabul etti. Daha önceden aylarca gelmesini beklediğim ürün, 2 haftada elime ulaştı.

• 
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.