Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.937
Cevap
231
Favori
1.111.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2940
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 31
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 11
  • Favoriye Eklediklerim 231
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cervinff (773 mesaj) Makale_Helvetia (695 mesaj) madrid2017 (639 mesaj) braveyours (381 mesaj) evoevi (278 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11082 mesaj) Mobil (6989 mesaj) Tablet (291 mesaj) Mini (592 mesaj) Uygulama (2319 mesaj) (7 mesaj) (102 mesaj)
  • @
27 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    590 Mesaj

Evet hocam unuttum bile kargoları günler sonra aklıma geldi hala aynı durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Karakartal038 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    793 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    alikemal4242

Aliexpressten bir ürün aldım vergiside belli oldu normalde Başakşehir pimden şehrime doğru yola çıkardı şimdi Arnavutköy pime gitmiş sebebi nedir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    410 Mesaj

Merhabalar,

PTT'nin Arnavutköy'de dağıtım merkezi vardır. AVPİM (Avrupa Yakası Posta İşlem Merkezi) olarak geçer. Burada gideceği il/müdürlük/dağıtım merkezine göre ayıklanma yapılır ve hedef şehre gönderilir. Yani korkulacak bir şey yok.

|
    |
    nopanick kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    10 Mesaj
    Arkadaşlar benim kargoda ayın 9unda güncelleme almış muhtemelen gelicek sabredelim bakalim. "Despatched  to overseas"

• Onbaşı
    28 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Karakartal038

Arkadaşlar benim kargoda ayın 9unda güncelleme almış muhtemelen gelicek sabredelim bakalim. "Despatched  to overseas"

Hayırlı olsun. Despatched to overseas öncesinde en son hangi tarihte güncellenmişti acaba? Ne kadar süre Delivering de kalmıştı? Bende hala gelişme yok sipariş vereli 2 ayı geçtik bugün itibariyle  

• Onbaşı
    27 Mesaj

Arkadaşlar benim de yukarıda bahsettiğim 4 siparişten 2'si despatched to overseas oldu. Birini 21 Martta sipariş vermiştim, 28 Nisanda Abnormal clearance demişti. Diğerini Nisanın Başında vermiştim ve yine ayın 28'inde Abnormal clearance olmuştu. Kalan diğer 2'siyle ilgili bir gelişme olursa yazarım buraya.

|
    |
  • Er
    11 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar
    Benim siparişimde 4 gündür Packed for picking-up durumunda. Satıcıya mesaj attım 2 gündür cevap yok ne yapmam lazım teşekkürler.

|
    |
  • Er
    10 Mesaj

durum bu hocam

|
    |
    nurimo26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    28 Mesaj

Teşekkürler hocam. Benimkinden hala ses seda yok

:( Kıyıya köşeye diplere kaçtı heralde 

|
    |
    Karakartal038 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Siparişten sonraki 65.Günün şafağında kargo takip sayfasında Despatched to Overseas yazıyor(Nihayet). Singapura doğru yola çıktı kargo sonunda.

• Çavuş
    51 Mesaj

Ben bir satıcıdan aynı anda 2 ürün aldım. Telefondan ödeme yaptım. İlk seçtiğim kartta bakiye yetersizdi. Bende başka bir kart seçerek ödemeyi yaptım. Hatta ödeme içim kod geldi. Yazdım ve ödeme başarılı dedi. Fakat siparişlerime girdiğimde ürünler ödenmemiş diyor. Kart bakiyesine baktım parayı çekmiş. Bu nasıl olabilir?

|
    |
  • Er
    2 Mesaj
    10 mayıstan beri siparişim item arrived to İstanbul durumunda kaldı. 1 ay önceki siparişim 6 gün sonra gümrüğe girmişti .Aynı durumda olan varmı ?

|
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Singapur'dan Türkiye'ye yola çıkmış oluyor bu durumdayken. Ama ben hala şüpheliyim kargolar hakkında nedense. Normalde despatched to overseas yazısıyla birlikte PTT'de de güncellenmesi lazımdı send item abroad diye.

|
    |
    nurimo26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    28 Mesaj

Bana da saat çok şüpheli geldi. Ne hikmetse tam 14 Mayıs gecesi 00.00 da güncellenmiş. Haftasonu da takipteydim 3 4 kez bakıyorum zaten günde kıpırdama olmamıştı. Bu sabah itibariyle gördüm 14 mayısta tam 00.00 da güncellendiğini. Bi 60 günde böyle beklemez umarım 

|
    |
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Herkese iyi akşamlar ürünüm gümrükten vergisiz olarak çıktı. Daha önce de zimmet alındı yazıyordu. Bu durumda ne yapmam lazım? Bulunduğum ile mi gelcek kargo?

• Yüzbaşı
    410 Mesaj

Merhabalar,

Evet bulunduğunuz ilin gümrüğüne gelecek ve işlem yapılacak. Ama işleme başlamadan önce sizden bazı belgeler isteyecekler. Bunlardan;

1.Satın alma geçmişinizdeki ekran görüntüsü. (Ürünün fiyatı gözükmesi lazım)

2.Fatura varsa bunu hazırda tutun yoksa kredi/banka kartı dekontunu göstermeniz lazım.

Bunları ibraz ettikten sonra gümrük memuru işlemleri yapmaya başlayacak.

Kargonuzda umarım ticari bir miktar yoktur. Yoksa bu prosedürler değişiyor ve ithalat izin belgesi gerekiyor.

|
    |
    Jhona kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    806 Mesaj

Arkadaşlar bir sorum olacak. Bir çok siparişim oldu. Şimdiye kadar hiç pil siparişi vermemiştim. Bir kez denemek istedim. Yanında başka bir ürünle birlikte gönderebileceğini söyledi satıcı. Herşeye rağmen kontrol olursa geri döner şeklinde uyarıda bulundu.

Şimdi takip ettiğimde TR kodu verilmiş hatta Istanbul'a varmış görünüyor. Bu noktadan sonra da gümrükte takılma durumu var mı?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/31/b8/31/31b831fc5db33057ca9a6ba5cd2fba22.png&t=0&width=480&text=1
  • Yüzbaşı
    410 Mesaj

Merhabalar,

Elbette gümrüğe takılma riski hala var çünkü daha kargonuz gümrüğe sevk edilmemiş. Gümrükten geçtiği an artık bir sorun olmaz. Ama pil ve pilli ürünlerin gümrükten geçişini bazen sıkı denetimli yapıyorlar ve kargonuz ithali yasak denilip yurtdışına iadesi gerçekleştiriliyor. Umarım kargonuz geçer.

|
    |
    kaanrevan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Merhabalar,

Elbette gümrüğe takılma riski hala var çünkü daha kargonuz gümrüğe sevk edilmemiş. Gümrükten geçtiği an artık bir sorun olmaz. Ama pil ve pilli ürünlerin gümrükten geçişini bazen sıkı denetimli yapıyorlar ve kargonuz ithali yasak denilip yurtdışına iadesi gerçekleştiriliyor. Umarım kargonuz geçer.

Teşekkürler. Satıcı da zaten bu şekilde söylemişti. Bu nedenle başka bir ürün daha al, tek pil gönderimi yapmıyoruz demişti. İnşallah diğer ürünün yanında kaynar. Bu tarz ürünlerin tr içinde alternatifi de yok. Aldığım pil özel boyutlu bir lipo pil. Bu işe bir çözüm getirmeleri lazım.

• Yüzbaşı
    410 Mesaj

Rica ederim. Gümrükteki kargoların bir çoğu X-Ray cihazından geçmektedir. Dikkatli bakarlarsa hemen tespit ederler ve kargonun ithali izin vermezler. Bazı havayollarıda pil ve pil tipi ürünlerin riskli ve daha fazla maliyetli olduğu için taşımak istemiyor (DHL, FedEx, UPS, Aramex gibi firmalar özel ve daha pahalı olduğu için bu firmalar pil ürünleri daha rahat taşıyabilir. Ama ücretsiz veya ucuz kargo firmaları bu ürünleri taşımaları biraz zor) . Bu durumda alternatif ulaşım yolları deniliyor. (gemi veya tren yolu gibi) Ama Ali Express'in böyle bir hizmeti yok. Çoğunlukla kargolar havayolları ile geliyor.

Pil sorunların çözümü ise ya daha fazla kargo ücreti ödeyeceğiz yada gemi, tren ile gelecek ve Türkiye'deki gümrüklerin bu ürünlerin dikkatli ve denetimli bir şekilde ithaline izin vermesi lazım.

Pil ürünleri hakkında daha fazla detaylı bilgi istiyorsanız IATA'nın sitesinden bakabilirsiniz.

https://www.iata.org/en/programs/cargo/dgr/lithium-batteries/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon_X1 -- 18 Mayıs 2021; 11:37:40 >
    |
    |
    kaanrevan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Sohbet
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.