Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (1041. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
21.690
Cevap
235
Favori
1.238.702
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Bir çok siparişim oldu. Şimdiye kadar hiç pil siparişi vermemiştim. Bir kez denemek istedim. Yanında başka bir ürünle birlikte gönderebileceğini söyledi satıcı. Herşeye rağmen kontrol olursa geri döner şeklinde uyarıda bulundu.

Şimdi takip ettiğimde TR kodu verilmiş hatta Istanbul'a varmış görünüyor. Bu noktadan sonra da gümrükte takılma durumu var mı?

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
  • kaanrevan kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Elbette gümrüğe takılma riski hala var çünkü daha kargonuz gümrüğe sevk edilmemiş. Gümrükten geçtiği an artık bir sorun olmaz. Ama pil ve pilli ürünlerin gümrükten geçişini bazen sıkı denetimli yapıyorlar ve kargonuz ithali yasak denilip yurtdışına iadesi gerçekleştiriliyor. Umarım kargonuz geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Merhabalar,

Elbette gümrüğe takılma riski hala var çünkü daha kargonuz gümrüğe sevk edilmemiş. Gümrükten geçtiği an artık bir sorun olmaz. Ama pil ve pilli ürünlerin gümrükten geçişini bazen sıkı denetimli yapıyorlar ve kargonuz ithali yasak denilip yurtdışına iadesi gerçekleştiriliyor. Umarım kargonuz geçer.

Teşekkürler. Satıcı da zaten bu şekilde söylemişti. Bu nedenle başka bir ürün daha al, tek pil gönderimi yapmıyoruz demişti. İnşallah diğer ürünün yanında kaynar. Bu tarz ürünlerin tr içinde alternatifi de yok. Aldığım pil özel boyutlu bir lipo pil. Bu işe bir çözüm getirmeleri lazım.

Rica ederim. Gümrükteki kargoların bir çoğu X-Ray cihazından geçmektedir. Dikkatli bakarlarsa hemen tespit ederler ve kargonun ithali izin vermezler. Bazı havayollarıda pil ve pil tipi ürünlerin riskli ve daha fazla maliyetli olduğu için taşımak istemiyor (DHL, FedEx, UPS, Aramex gibi firmalar özel ve daha pahalı olduğu için bu firmalar pil ürünleri daha rahat taşıyabilir. Ama ücretsiz veya ucuz kargo firmaları bu ürünleri taşımaları biraz zor) . Bu durumda alternatif ulaşım yolları deniliyor. (gemi veya tren yolu gibi) Ama Ali Express'in böyle bir hizmeti yok. Çoğunlukla kargolar havayolları ile geliyor.

Pil sorunların çözümü ise ya daha fazla kargo ücreti ödeyeceğiz yada gemi, tren ile gelecek ve Türkiye'deki gümrüklerin bu ürünlerin dikkatli ve denetimli bir şekilde ithaline izin vermesi lazım.

Pil ürünleri hakkında daha fazla detaylı bilgi istiyorsanız IATA'nın sitesinden bakabilirsiniz.

https://www.iata.org/en/programs/cargo/dgr/lithium-batteries//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon_X1 -- 18 Mayıs 2021; 11:37:40 >

• Dün 2 adet ürün aldım. Ödeme yaptım. Karttan parayı çekti. Fakat ürünler ödeme yap aşamasında kaldı. Ödeme yap seçeneği var. Tekrar ödeme yap dediğimde kartlar seçilmiyor. Sipariş işleniyor uyarısı var. 1 günden beri işlenmesi garip değil mi? Önceki siparişlerde anında para geçmişti. Üstelik bu alışverişte kupon kullanmıştım. İade olsa bile kuponlar yanacak. Resmen saçmalık.

Edit: 2 gün geçti hala aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Ahmet -- 19 Mayıs 2021; 12:22:47 >

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!daha önce böyle bir uyarı alan oldumu acaba ne anlama geliyor pek anlayamadım. Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım uyarı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Arkadaşlar bu ürün şu an ne aşamada anlayan varsa söyleyebilir mi acaba

Gümrükten geçmiş mi

İlcemdeki dağıtım merkezine gitsem kendim alabilir miyim biri öyle söyledi şansa bırakma dağıtım merkezinden kendin al dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tr post 1 haftadır arrived to İstanbul.Arıyorsun kendileri de bilmiyor.Yok istanbulda değil diyorlar.

• Jhona J kullanıcısına yanıt
    Binde bir olabiliyor bu şekilde. Şanslısınız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Rica ederim. Gümrükteki kargoların bir çoğu X-Ray cihazından geçmektedir. Dikkatli bakarlarsa hemen tespit ederler ve kargonun ithali izin vermezler. Bazı havayollarıda pil ve pil tipi ürünlerin riskli ve daha fazla maliyetli olduğu için taşımak istemiyor (DHL, FedEx, UPS, Aramex gibi firmalar özel ve daha pahalı olduğu için bu firmalar pil ürünleri daha rahat taşıyabilir. Ama ücretsiz veya ucuz kargo firmaları bu ürünleri taşımaları biraz zor) . Bu durumda alternatif ulaşım yolları deniliyor. (gemi veya tren yolu gibi) Ama Ali Express'in böyle bir hizmeti yok. Çoğunlukla kargolar havayolları ile geliyor.

Pil sorunların çözümü ise ya daha fazla kargo ücreti ödeyeceğiz yada gemi, tren ile gelecek ve Türkiye'deki gümrüklerin bu ürünlerin dikkatli ve denetimli bir şekilde ithaline izin vermesi lazım.

Pil ürünleri hakkında daha fazla detaylı bilgi istiyorsanız IATA'nın sitesinden bakabilirsiniz.

https://www.iata.org/en/programs/cargo/dgr/lithium-batteries//

17 Mayısta Item arrived to Istanbul olarak kaldı ürün. Acaba takıldığını PTT takip sayfasından hareketlerden anlayabiliyor muyuz? Benim mantığım aslında şunu almıyor. Ürün buraya kadar gelmiş. Uçaktan inmiş. Neden geri çevirirsin. Yani tehlikeli ise uçağa binmeden geri döndürseler daha iyi değil mi? En azından amacına uygun olmuş olur bu durum. Eğer uçuş sırasında risk istemiyorsa kaptan ya da hava yolu şirketi.

Kargonuz takıldığında PTT takip sayfasında gözükür şuanlık bir sorun yok. Kargonuzun gümrüğe sevk edilmesi bekleniyor. Bazı havayolları şirketi direkt pil ve pilli ürünleri red edebiliyor. Bazı firmalar kabul ediyor hatta Türkiye'ye kadar geliyor ama gümrük ithaline izin vermiyebiliyor. Bu şans işi bekleyip görmeniz lazım.

• quote:

LP****** takip kodları Aras Kargo ile gelmektedir. Aras Kargonun sitesinde E-Ticaret bölümünden aliexpress.com'u seçin ve LP takip kodunuzu yazın.

Beninkide lp ile basliyor ancak aras kargonun uygulamasinda da e ticaret sorgulamasindada cikmiyor siz nasil yaziyorsunuz

• ahmet8989 A kullanıcısına yanıt

Kargonuzun Aras Kargonun sitesinde çıkması için. Kargonuzun Türkiye'ye gelmiş ve Aras Kargonun kabul etmiş olması lazım. Ondan sonra sistemde kargonuz gözükür.

• quote:

Kargonuzun Aras Kargonun sitesinde çıkması için. Kargonuzun Türkiye'ye gelmiş ve Aras Kargonun kabul etmiş olması lazım. Ondan sonra sistemde kargonuz gözükür.

Tam size cevap yaziyordum hocam aynen oyle kargo gelmis ve kabul edilmis. Aras kargonun sisteminde simdi gordum. Teslim tarihi 24.05.2021 olarak gorunuyor oh be rahat nefes aldim walla cok tesekkur ederim.

• ahmet8989 A kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Güle güle kullanın.

• Arkadaşlar kulaklıklarda gümrük sorunu mu oluyor? 2 ay önce aldığım kulaklık hala ptt takip sisteminde görünmüyor.

• Arkadaşlar iş günü olarak aliexpress nasıl kabul ediyor? Hangi günler iş günü sayılmakta?

• Singapore Postla kulaklıkları hala gelmeyenler için önemli bir haberim var. Despatched to overseas den başka güncelleme gelmeyecek. Kargolar normalde PTT'den takip edilebiliyordu ama bizim kargolar edilmiyor. Kargoları Türkiye'de Fedex - TNT kargo teslim alacak ve sizi telefonla arayıp mail adresinizi isteyecekler. E mail adresinize mail atacaklar ve ürünün vergisini mailde belirtilen hesaba ödeyeceksiniz. Dolandırıcı değiller sizi aradıkları numara gerçekten fedexe ait. Ayrıca attıkları mailde Fedex'te takip edebileceğiniz yeni takip numarasını da veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaankayi -- 23 Mayıs 2021; 17:45:24 >
  • kaankayi K kullanıcısına yanıt
    Peki en son despached to overseas güncellemesi genel olarak 8 Mayıs ve 14 Mayısta alındı. Ortalama kaç gün içinde ulaştılar size fedexten hocam ?

• ghostranger61 G kullanıcısına yanıt

10 mayısta despatched to overseas, 22 sinde aradılar. (Bu arada bu olayı ben yaşamadım facebookta kargo grubundan biri yaşadı ama herkese böyle olacak büyük ihtimal.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaankayi -- 23 Mayıs 2021; 16:22:46 >
  • 
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.