Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (1039. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.295
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10371038103910401041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim chinapostlar yavaştan başladı gümrüğe girip vergilendirilmeye ... şuanda normal hızında

• quote:

Orijinalden alıntı: gsad1905

Selamlar. 32 gün olmasına rağmen ptt takip sayfası bu şekilde. Acaba yapmam gereken bir şey mi var?

Sizinki de bizimki gibi 4PX'te Abnormal clearance durumunda kalmış.

Umarım düzelir bunlar, birçok kişide özellikle bluetooth kulaklıklar bu şekilde karşı Menşe ülkesinden çıkamadı.

• caso kullanıcısına yanıt

Benim TV BOX, 4PX ülke deposunda tutuyor, 60. gün :)))

• musicalite kullanıcısına yanıt

benim paket 4 ünde gümrüğe girdi, bu sabah çıktı, başakşehirden tuzlaya hareket etti, kısmetse c.tesi elimde..(satıcı 28 martta kargolamıştı. 1 nisandan 1 mayısa kadar tam 1 ay w5 de tuttular..bir daha china post mu asla...

• PRxxxxxxYP takip kodlu kargomu nereden takip edebilirim? Tam kapanmada tüm gün evdeyiz güya gelip bulamamışlar, kağıt bile bırakılmamış. Hangi şubeden almam gerektiğini öğrenmem gerekiyor, şubeye gidip bu kodu versem suratıma bön bön bakacaklar. Ne yapmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Chronotide

PRxxxxxxYP takip kodlu kargomu nereden takip edebilirim? Tam kapanmada tüm gün evdeyiz güya gelip bulamamışlar, kağıt bile bırakılmamış. Hangi şubeden almam gerektiğini öğrenmem gerekiyor, şubeye gidip bu kodu versem suratıma bön bön bakacaklar. Ne yapmam gerekiyor?

https://www.yw56.com.cn/ buraya kodunuzu girip sorguladığınızda RH ile başlayıp TR ile biten bir kod çıkacak karşınıza o kod Türkiye kodunuzdur ve PTT den o kodla takip edebilir hangi şubede olduğunu öğrenebilirsiniz.

• Üsküdar Gerçekleri kullanıcısına yanıt

evet yavaştan benimde girip çıkanlar oldu bir kaç tane kaldı onlarda çıkar yakında . chinapost ben mecbur kullanıyorum diğerlerini pek bilmiyorum özelleri zaten kullanmak istemiyorum hem pahalı hem gümrükte sorunlar çıkıyor falan. w5 olayı eskiden yoktu ara istasyon orası sanırım.

• musicalite kullanıcısına yanıt

W5 istasyon değil hocam. İran'a ait Mahan havayollarının kodu. mesela pakediniz thy ile gelse TK görünürdü.

• Martin ortasından beri güncelleme gelmez mi yahu ümidi kesip birtane daha aldm o da 10 güne yakindir aynı guncellemede kaldı ne istiyorlar bu kulaklıklardan çok ilginç
  • Ltgdby L kullanıcısına yanıt
    Singapur postumu hocam
  • profesorsumuklubocek kullanıcısına yanıt

anladım teşekkürler , istasyon iran hangarı diye düşündüm çünkü iran mahan airlines w5 yazdıktan sonra baya bir uzun süre sonra türkiyeye giriş yaptı o yüzden öyle düşünmüştüm ..neyse çok geç geliyor chinapost sinir oldum

• Satıcıyla konuşanlar oldu mu kulaklık konusunda? Belki umut veren bir şey demişlerdir. Benim satıcı bekleyin gelir demekten başka bir şey bilmiyor da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurimo26

Merhabalar herkese. Martın 12'sinde Edifier'dan satın aldığım kulaklığın kargo durumu 22 marttan beri güncellenmiyor. Herhangi bir hareketlilik yok tam 43 gündür. Daha öncesinde 20 şubatta satın aldığım kulaklık Singapur Postla 18 gün içerisinde elime geçmişti. Bu sorunla karşılaşanları da gördüm ve anladığım kadarıyla bu genel bir problem.

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Twitter üzerinden singapur post ile irtibata geçtiğimde aldığım cevap şaşırttı. Satıcı ve aliexpress ürünün yolda olduğunu söylerken Singapur post ürünün kendilerine ulaşmadığını söylüyor. Çinden kargoya verilen ürün başka bir firma üzerinden mi singapura getiriliyor? Buradaki mevcut problem nedir çözemedim doğrusu. Aliexpressten defalarca alışveriş yaptım ilk kez böyle bir durumla karşılaşıyorum. Aynı durumda olan diğer arkadaşlar ne yapmayı düşünüyor? Korumanın bitmesine 40 gün var ve şuan dispute açsam bir faydası olur mu. Paket hala aktarımda gözüktüğü için muhtemelen bekle diyip geçiştirecekler ki satıcıyla irtibata geçtiğimde de böyle oldu. Şimdiden herkese teşekkürler.

Merhaba, aynı sorun aldığım 4 kulaktıkta da var. 40 günü geçti hepsi. Bir farklılık olursa iletişime geçebilir misiniz lütfen?

• Sandman77 S kullanıcısına yanıt

Selam hala bi değişim yok. Değişiklik olursa söylerim. 33 gün koruma süresi kaldı. Bitmesine 4 5 kala dispute açmayı düşünüyorum. Gelecek gibi durmuyor artık. Forumdaki Aliexpress Ana konusunda kulaklıkların gümrükten satıcılara iade edildiğinden bahsedenler olmuş. Ben edifierla iletişime geçtim dün yine aynı şekilde bekleyin gelir diyorlar. Bakalım beklemedeyiz. :) :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nurimo26

Selam hala bi değişim yok. Değişiklik olursa söylerim. 33 gün koruma süresi kaldı. Bitmesine 4 5 kala dispute açmayı düşünüyorum. Gelecek gibi durmuyor artık. Forumdaki Aliexpress Ana konusunda kulaklıkların gümrükten satıcılara iade edildiğinden bahsedenler olmuş. Ben edifierla iletişime geçtim dün yine aynı şekilde bekleyin gelir diyorlar. Bakalım beklemedeyiz. :) :)

Aynı şekilde ben de QCY'den ve KZ'den aldım. QCY gelecek diyor, KZ gümrükçüleri arayın onlarda diyor. SingapurPost da gümrükte diyor. Normalde 20 gün olmadan gelirdi bugün 50. gün.Bir şeyler oldu ama hayırlısı artık, bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sandman77

Aynı şekilde ben de QCY'den ve KZ'den aldım. QCY gelecek diyor, KZ gümrükçüleri arayın onlarda diyor. SingapurPost da gümrükte diyor. Normalde 20 gün olmadan gelirdi bugün 50. gün.Bir şeyler oldu ama hayırlısı artık, bakalım.

Alıntıları Göster

Şubatın 22 sinde MPOW dan aldığım kulaklık martın 10unda geldi. 12 Martta satın aldığım kulaklık an itibariyle 59. gününde. Muhtemelen gelmeyecek. Yalnız kendi gümrüklerinde olan sorun için müşterinin irtibata geçmesini istemeleri de ilginçmiş doğrusu.

• Kulaklıklarda sonunda "despatched to overseas" yazmaya başladı yani yola çıkıyorlar. Hepimize hayırlı olsun.
  • kaankayi K kullanıcısına yanıt

Hocam siz ne zaman sipariş vermiştiniz ? Benimkilerin hepsi hala aynı :(

• kaankayi K kullanıcısına yanıt
    Sizin kargo hangi şirkette son 2 harfi nedir? Bizimkilerde hala hareket yok.
  • çoğu hala aynı şuan, benim kargom da daha güncellenmedi, birkaç gün daha bekleyin güncellenecek.

• 
Sayfa: önceki 10371038103910401041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.