Şimdi Ara

Aliexpress standard shipping Hakkında (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
52.258
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Red Smurf

quote:

Orijinalden alıntı: bilir_kisi_M

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

RE477774612SE bu kod takipli mi arkadaşlar?

Hangi ülkeden aldınız?

hocam ona nereden bakıyoruz bulamadım, ama ürün buhttps://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-KZ-ED2-enthusiast-bass-ear-headphones-copper-forging-7MM-shocking-anti-noise-microphone-sound/2052012102.html

Özelden kullanıcı adını şifreni yazar mısın? Giriş yapıp bakalım. Anladığım kadarıyla ptt değil bu

buldum hocam çinden geliyormuş AliExpress Standard Shipping
    yazıyor açıkılamada da SE post registered mail dan kontrol edebilirsin diyor .
    Acaba sipariş vereli çok olmadı düşmemişmidir kargo bilgisine

Aynen biraz bekle hemen düşmez. Ptt takipli gelenler de 1 hafta içinde düşüyor.

Çok sağ olun hocam, kullanıcı adınızın hakkını veriyorsunuz :)

Onu öylesine seçmiştim hocam çok bir şey bildiğim felan yok tamamen rastlantı :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: klon1984

quote:

Orijinalden alıntı: klon1984

Dediğiniz siteden takip edilemiyor malesef. 17 track sitesinde takip ettiğimde ürünün 5 günde Tr'ye giriş yaptığı görülüyor. 5 günde gelmeside tuhaf sanki. Takip kodu:SYBYC00016619

12 Şubat'ta gönderilen takipsiz kargomu bugün teslim aldım.Sağolsun postacı telefon açtı.Ptt 5dk. mesafede zaten,gittim aldım.Apartmana bırakmak istemedim kaybolmasın diye dedi.Bidaha kargonuz gelirse ben sizi yine ararım dedi

Ne güzel pttciymiş o öyle

• 65$ lık siparişim olacak Aliexpress Standard Shipping ile, satıcıya soruyorum takipli olup olmadığını söylemiyor. Sadece güvenli şekilde elinize ulaşır, ulaşmazsa para geri verilir diyor.

Takipsiz mi şimdi bu Aliexpress Standard Shipping yoksa satıcının inisiyatifinde mi?

Gelende malezya post ile mi gönderiyorlar? O da rezalettir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

65$ lık siparişim olacak Aliexpress Standard Shipping ile, satıcıya soruyorum takipli olup olmadığını söylemiyor. Sadece güvenli şekilde elinize ulaşır, ulaşmazsa para geri verilir diyor.

Takipsiz mi şimdi bu Aliexpress Standard Shipping yoksa satıcının inisiyatifinde mi?

Aliexpress Standard Shipping, Alibaba'ya ait olan Cainiao Global denen bir uluslararası posta şirketi tarafından takipli olarak gönderiliyor. Türkiye'ye girdiğinde PTT'nin gönderi takip sitesinden takip ediyorsunuz öncesi için global.cainiao.com sitesinden takip ediyorsunuz.

Dün sabah benzer bir gönderim geldi. Teslim edildikten 1.5 saat sonra da AliExpress sistemlerine teslim edildiği bilgisi eklendi. Aliexpress'de bu tür kargo alınca size verilen kargo kodunu direk PTT'den takip edemezsiniz önce Cainiao sitesine girip orada takip ediyorsunuz ve o site size başka bir takip kodu veriyor. PTT yazısının yanında yazan o kodu alınca PTT sayfasından takip edebiliyorsunuz.

Detay lazım olursa video size yardımcı olur.

• elephone E kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler gayet aciklayici olmus. Peki sadece malaysia post mu kullaniyorlar yoksa cn,hk,sg,postnl,swiss falan karisik mi. Sansa mi kalmis yani? Malay post cok yavas.

• quote:

Tesekkurler gayet aciklayici olmus. Peki sadece malaysia post mu kullaniyorlar yoksa cn,hk,sg,postnl,swiss falan karisik mi. Sansa mi kalmis yani? Malay post cok yavas.

Rica ederim. Kendi posta şirketleri var onun üzerinden dağıtıyorlar ve bu ayrı bir posta şirketi diğerlerine bağlı değil. Eğer malın çıkış yapacağı ülkede kendi posta şirketleri hizmet vermiyorsa o zaman anlaşma doğrultusunda anlaşmalı oldukları şirketler üzerinden gönderi yapabiliyorlar ama çıkış Çin ise arada başka bir şirket olmuyor. Malezya çıkışlı ürünlerde orada hizmet vermedikleri için Malezya postası ile çalıştıklarını biliyorum ama ürünün çıkış ülkesi Çin ise Türkiye'ye kadar direk kendileri getirecektir.
    Ben Malezya riskine girmemek için Singapore post ile gönderen satıcı bulup ondan aldım ekstra 4.40$ ödeyerek tabi.

Malezya post ile bir alışverişim oldu 80 gün sürdü gelmesi, tövbeliyim

Belki onunla gelmezdi ama yinede gözüm yemedi.
  • quote:

Ben Malezya riskine girmemek için Singapore post ile gönderen satıcı bulup ondan aldım ekstra 4.40$ ödeyerek tabi.

Malezya post ile bir alışverişim oldu 80 gün sürdü gelmesi, tövbeliyim

Belki onunla gelmezdi ama yinede gözüm yemedi.

Satın almadan önce satıcıyla iletişim kurup çıkış ülkesini sorun. Eğer çıkış ülkesi Çin ise ve Aliexpress'i seçtiyseniz Malezya postası ile gelmez. Daha önce söylediğim gibi Çin çıkışlı olanları Aliexpress'in kendi şirketi dağıtıyor.
    Bir dahakine artik tesekkurler cevap icin.

• quote:

Bir dahakine artik tesekkurler cevap icin.

Rica ederim. Aliexpress standard shipping iyidir sipariş Çin çıkışlı ise en hızlı gelen kargolardandır.
  • Bugün bir adet joyetech ego aio sipariş ettim.Takipli falan mış hadi hayırlısı

11 Mart'ta Çin'den çıkış yapan paket

15'inde Türkiye'ye girdi.

Bugün de teslim edildi.

Senelerdir alışveriş yapıyorum. İlk defa bu kadar hızlı ulaştı elime.

Singapore post hızlıydı daha da hızlanmış gibi :)

Yoğunluk yok heralde.
  • quote:

11 Mart'ta Çin'den çıkış yapan paket

15'inde Türkiye'ye girdi.

Bugün de teslim edildi.

Senelerdir alışveriş yapıyorum. İlk defa bu kadar hızlı ulaştı elime.

Singapore post hızlıydı daha da hızlanmış gibi :)

Yoğunluk yok heralde.

Postaya göre değişiyor. Benim çok uzun süredir gelmeyen kargolarımda var. Türkiye'ye genelde çok hızlı giriş yapıyor ama bölge dağıtıma gelip oradan elimize ulaşması uzun sürüyor. Tabi sizin 4 gün rekor olmuş.
  • aliexpress-standard-shipping ve malezya post sakın bulaşmayın

aliexpres kargo firmaları hakkında
    https://www.youtube.com/watch?v=DaWU3b5XUGg&t=28s

1-chinapost air mail.
    2.postnl
    3.turkeypost
    4.Sweden Post
    5.Singapore Post
    6.HongKong Post Air Mail
    7. China Post Ordinary Small Packet Plus TAKİPSİZ

7 gün 1-chinapost air mail.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124838750
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124830727

1 gün 4.Sweden Post
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124851769

5 gün 3.turkeypost
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124777596

• quote:

Orijinalden alıntı: elephone

quote:

65$ lık siparişim olacak Aliexpress Standard Shipping ile, satıcıya soruyorum takipli olup olmadığını söylemiyor. Sadece güvenli şekilde elinize ulaşır, ulaşmazsa para geri verilir diyor.

Aliexpress Standard Shipping, Alibaba'ya ait olan Cainiao Global denen bir uluslararası posta şirketi tarafından takipli olarak gönderiliyor. Türkiye'ye girdiğinde PTT'nin gönderi takip sitesinden takip ediyorsunuz öncesi için global.cainiao.com sitesinden takip ediyorsunuz.

Dün sabah benzer bir gönderim geldi. Teslim edildikten 1.5 saat sonra da AliExpress sistemlerine teslim edildiği bilgisi eklendi. Aliexpress'de bu tür kargo alınca size verilen kargo kodunu direk PTT'den takip edemezsiniz önce Cainiao sitesine girip orada takip ediyorsunuz ve o site size başka bir takip kodu veriyor. PTT yazısının yanında yazan o kodu alınca PTT sayfasından takip edebiliyorsunuz.

Teşekkürler bilgi için. 2.kod ile ptt'ye bakabiliyoruz. Sanırım bu da ürünün takipli olduğunu gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

Orijinalden alıntı: elephone

quote:

Teşekkürler bilgi için. 2.kod ile ptt'ye bakabiliyoruz. Sanırım bu da ürünün takipli olduğunu gösteriyor.

Rica ederim. İki ay öncenin mesajından alıntı gelince biraz şaşırdım. Evet Cainiao şirketinin size verdiği ikinci kod ile PTT'den de takip edebiliyorsunuz yani posta takipli.

• Standart shiping ürünümü cainao sitesinden takip ettiğimdr ptt nin altında tr takibi için kod yazması gerekirken sadece ptt linki var ve sayfa açılmıyor, ürün durumunda ise undeliverable yazıyor bu konuda bilgisi olan vaemıdır??
     Aliexpress standard shipping Hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssarunass -- 21 Nisan 2017; 10:52:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssarunass

Standart shiping ürünümü cainao sitesinden takip ettiğimdr ptt nin altında tr takibi için kod yazması gerekirken sadece ptt linki var ve sayfa açılmıyor, ürün durumunda ise undeliverable yazıyor bu konuda bilgisi olan vaemıdır??
     Aliexpress standard shipping Hakkında

aynısı benim siparişte geçerli ne yapmamız gerek çaresiz bekleyip 60 günde şikayetmi etmeli

• Merak etmeyin ürününüz gelir. Benimde mart başı sipariş ettiğim telefon kapları hala gelmedi ve Türkiye içi takip sorunu yaşanıyor. Ptt'nin anlaşmalı olduğu Çin'deki ofis malları teslim aldığında Ptt sistemlerinden takip edilebilir duruma geliyordu ama sanırım o tarafta sorun var bir türlü o ofis teslim almıyor.

Son hareket olarak TK0000 uçuş planı numarasını alması planlandı yazıyor. Shenzenden çıkış yapan posta Çin'deki son hareket olarak yerel işletmeci posta işleme merkezine giriş yaptı yazması lazımdı.

Koruma süresinin bitimine 4-5 gün kala uyuşmazlık açın o zaman hala sorun varsa ya satıcı çözer ya paranız iade edilir.
  • Cevabınız için teşekkür ediyorum, süre bitene kadar beklemekte fayda var o halde karşı tarafı mağdur etmemek için, her ne kadar pek umutlu olmasamda :) son 3 aydır aliexpress siparişlerimde ciddi oranda ürün gelmemeye başladı bizim ptt ilr alakalı oldugunu düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.