Şimdi Ara

Aliexpress'ren Luxeon Zes Led H4 Alınır mı ? [ÜRÜN GELDİ SS'Lİ] [2.EDİT] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
220
Cevap
7
Favori
19.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iCrush

Hocam cob led mi aldınız ?

Benim aldığım model için odak srounu yok diyolar.

Ayrıca aliexpress te görüntülü yorumlarada baktım odak srounu yok gibi sizin aldığınız led in link'ini atabilir misiniz ?
    Piyasadaki en kaliteli led

https://urun.n11.com/led-far/inwells-led-xenon-h7-h1-h4-hb3-hb4-h1-8000-lm-zenon-simsek-etkili-P209233313
  • DarthWorm kullanıcısına yanıt
    Aliexpress'ren Luxeon Zes Led H4 Alınır mı ? [ÜRÜN GELDİ SS'Lİ] [2.EDİT]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu açılmışken sorayım, mercekli H7 halojen far için önerebileceğiniz LED ampul hangisidir? Aliexpress'te zibil gibi ürün var hangisini tercih edeceğimi şaşırdım almadım bir türlü bu yüzden.

Bir de, bunlar genelde 6000K civarı renge sahip, 4300K tam beyaz renkte bir ürün var mı? 6000K kullanmak istemiyorum.
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün çıktım dışarı ürün 10 numara cidden çok güzel aydınlatıyor lakin sıkıntısı ışık çok yukarda benim istediğim açı mesela kırmızı ışıkta arabanın 3, 5 adım arkasında olduğumu düşün farların hizası öndeki aracın plakasını geçmesin istiyorum, bugün bir yeri aradım özdemir oto diye adamla konuştum farlara ayar çekmek istiyorum diye abi 15₺ ye yaparız testinide yaparız dedi ama daha konuşmadım bu adamlar ne yapacakta far hizasını daha aşağı çekecek?

Bu arada led alacaklara önerim far ayarı mutlaka yaptırın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Konu açılmışken sorayım, mercekli H7 halojen far için önerebileceğiniz LED ampul hangisidir? Aliexpress'te zibil gibi ürün var hangisini tercih edeceğimi şaşırdım almadım bir türlü bu yüzden.

Bir de, bunlar genelde 6000K civarı renge sahip, 4300K tam beyaz renkte bir ürün var mı? 6000K kullanmak istemiyorum.
    Hocam bildiğim kadar yanıt vermeye çalışayım.

Aliexpress te led ampul çok ama elle tutulacak led bi o kadar az

Bu sorunun yanıtını en iyi bütçeniz belirliyor.

75 tl civarı led dolu ama gittim 150 tl verip luxeon (philips) chip li led ampul aldım.

Ama xhp70 chip ler daha iyi bunlarda 400 tl den başlıyor.

Ama bunlarda renk sıcaklığı olarak çok çeşit yok malesef

Renk çeiitliği bahsettiğim ucuz cob ledlerde var onlardada odak sorunu var hızlı bozulma sorunu saysay bitmez.

Ayrıca lümen işine satın almada takılmayın. Hepsiburadada vs. Satılan orjinal philips marka led ampul 800 tl civarında satılıyor (benim aldığıma çok benziyor) bu led bile 1760 lumen iken çin malı ürünkerin en ucuzu 8.000 lm den başlıyor benim aldığım 12.000 mesela

Üst yorumlardada en çok övülen led olarak xhp50 yada üstü xhp70 i görmüşsünüzdür ama bütçeniz yetmiyosa benim aldığım işinizi görür diye düşünüyorum. İsterseniz biraz bekleyin hem dolarda düşüyor gibi kurulumdan sonra resim atacağım.

• Hocam far ayarı çok basit youtubede videolarıda var birsürü kaputu açınca far ın üstünde alyan gibi bi vida ile çevirilerek açı ayarı yapılabiliniyor.

Ama siz yapamazsınız çünkü açıyı ölçen cihazlar ile yapılıyor far ayarı

• iCrush kullanıcısına yanıt
    Neyse haftaya götürecem, ayar yapıldıktan sonra sıkıntı kalmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

Hocam bildiğim kadar yanıt vermeye çalışayım.

Aliexpress te led ampul çok ama elle tutulacak led bi o kadar az

Bu sorunun yanıtını en iyi bütçeniz belirliyor.

75 tl civarı led dolu ama gittim 150 tl verip luxeon (philips) chip li led ampul aldım.

Ama xhp70 chip ler daha iyi bunlarda 400 tl den başlıyor.

Ama bunlarda renk sıcaklığı olarak çok çeşit yok malesef

Renk çeiitliği bahsettiğim ucuz cob ledlerde var onlardada odak sorunu var hızlı bozulma sorunu saysay bitmez.

Ayrıca lümen işine satın almada takılmayın. Hepsiburadada vs. Satılan orjinal philips marka led ampul 800 tl civarında satılıyor (benim aldığıma çok benziyor) bu led bile 1760 lumen iken çin malı ürünkerin en ucuzu 8.000 lm den başlıyor benim aldığım 12.000 mesela

Üst yorumlardada en çok övülen led olarak xhp50 yada üstü xhp70 i görmüşsünüzdür ama bütçeniz yetmiyosa benim aldığım işinizi görür diye düşünüyorum. İsterseniz biraz bekleyin hem dolarda düşüyor gibi kurulumdan sonra resim atacağım.

Alıntıları Göster
    Hem ampul üreticisinin markası meselesi var, hem de LED'i asıl üreten firma meselesi var, bir de yazılana güvenilir mi orası da ayrı muamma.

4300K'yı elesek, 6000K olarak mesela şu alttaki ürün nasıldır?

https://tr.aliexpress.com/item/HLXG-XHP70-CHIPS-V16-Turbo-H7-LED-Car-Headlights-60W-12000LM-Anti-EMC-Auto-Headlight-DRL/32844440276.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.1763185fZj19uc&isOrigTitle=true

HLXG XHP70 6000K H7

Sizin aldığınız ürün de herhalde şundan :

https://tr.aliexpress.com/item/HLXG-With-Lumileds-Luxeon-ZES-Chip-H7-Led-12000LM-Mini-Car-Headlight-Bulbs-Auto-Lamp-H1/32917567795.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.9913185fC6JQry&isOrigTitle=true

HLGX Luxeon 6000K H7
  • Diablo kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam benim aldığım o attığınız ürün

Sorduğunuz ürün içinsr xhp70 pek piyasada yok bence xhp50 daha mantıklı hem daha çok hemde daha uygun

Aliexpress'ren Luxeon Zes Led H4 Alınır mı ? [ÜRÜN GELDİ SS'Lİ] [2.EDİT]

Cnsunnylight mantıklı gibi duruyor hem üst yorumlarda bu markanın cob ledini kullanıp tavsiye eden olmuştu.

Ayrıca cnsunnylight ürününde renk seçeneği var 430ük tükenmiş ama iletişime geçerseniz gelip gelmiyeceğini yada ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.

Yada yeni bi konu açıp sorabilirsiniz. Ama cree xhp50 led i bu forum öve öve bitiremiyor merak ediyorum açıkçası

Youtube da test videoları var inceleyebilirsiniz.

• Ledler'de isima yogunlugu olarak 6000K daha iyidir, ancak yol durumunda karsilasabilinen sis,kar ve yogun yagmurda Gamutta Mor renk yakin olmasi nedeniyle 4300K'e gore cismin icindeki Su partikullerinin parlamasi daha fazla olur.

Cok cok fark olmasa da bir fark olur, Hatta bu gibi durumlarda ne kadar sari renk ise isima kaynagi o kadar iyidir.

• Benimkiler 4300 yağışlı hava performansından memnunum. 6000K olanlar beyaz daha aydınlatıcı görünüyor ama yapay bir beyazlık.

Bir kaç yıldır bu konuları göz ucuyla takip ediyorum. Aydınlatmada geceucusu.com en iyi forum sitesidir. Fabrika çıkışı hariç Ledler kısalarda pek randımanlı değil. ya çok parlak ya odak tutmuyor. Halojen far tasları 360 C açı için, ledler ancak iki tarafa ışık yayıyor. Alırsanız önceliğiniz uzunlara olsun.

Led teknolojisinin oturması için herhalde 3-5 yıl daha beklemek lazım.

Kısalara tavsiye edilenler Osram veya Philipsin Nb, Lazer, Vision gibi serileri.

• Geceucusu.com a bakın, far ayarı konusu var. Fakat ben o konuyu anlamadım

Önce bir far ayarı yaptırdım sonra da aracı park ettiğim yerdeki duvara araç amblem hizasını ve far çizgilerinin yansıdığı yerleri kalemle işaretledim. (ön tekerlerleri duvarla belli bir mesafeye almak iyi olur) Arada bakıp kontrol ediyorum.

Yollardaki çukurlar, kasisler zamanla far ayarını bozuyor. Senede birkaç dea kontrol iyi olur.

Far ayarı kısaca nasıl yapılır? Araç boşken kabindeki far düğmesi 0 yani en üst pozisyona getirilir, kaput açılıp farların ayar vidaları döndürülerek ölçüm cihazındaki çizgiler tutturulur. Genellikle muayene öncesi far ayarı yaptırırız ama Tüvtürk illa kusurlu bulur.
    Işık çok geliyorsa modifiyecilerde gri far veya cam filmleri var. Far camına çektirilebilirsin. Fakat kısalara odak tutturmak zor.
    (Hastanede sıre bekliyorum, uzun uzun yazdım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 12 Ekim 2018; 14:51:49 >
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Technopat ten sonra girdiğim en garip 2. Forum du bu

Başlıkla alakasız konular, gstip kurallar fazla dayanamadım çıktım hemen dh nin taşına toprağına kurban

• Arkadaşlar cümleten hayırlı akşamlar, bugün öğle vakti farlara ayar çektirdim 15₺ ye, herhangi bir lastikçi çekiyor bu arada boşa 25km yol gitmişim neyse, ayar yaptırmadan önce arabanın kendi ayarında bile arabanın önünde duramıyordum gözlerim kamaşıyordu ve hangi arabanın arkasında dursam arabanın içi resmen aydınlanıyordu hatta adamın arabasının dikiz aynasına yansıyan farım gözlerimi alıyordu, ayardan sonra tamamen düzeldi hiç kimseye sıkıntı çıkarmıyor göz almıyor ve yolu halojenden fersah fersah iyi aydınlatıyor odak sorunu yok heryere eşit dağılıyor, bu far ayarı 15₺ lik bir iş ama nedense çoğu kişi yaptırmıyor kişiye sövmelerde o yüzden oluyor, ister led alın ister xenon ama mutlaka farlarınıza ayar yaptırın küfür yememek için

Ve şu ayardan sonra şunu öğrendim merceğim varsa xenon yoksa led, halojen devri’nin kapandığını düşünüyorum

• Hocam bende aracımı duvsra çekip halojen farın çizgisini kaydetip uzun fardan sonra kıyaslayacağım ayar yapmayı bilmiyorum ama eğer fark olursa gidip ayar yaptırırım direk yoksads o şekilde kullanacağım.

Şuanda beklemedeyim bakalım.

• iCrush kullanıcısına yanıt
    Hocam ayarı kendin yapma derim git yaptır adamlar makine ile yapıyor, sen ne kadar yapsanda tutturamazsın bence, led veya xenon takan herkes 15₺ verip yaptırsa ayarı kimse kimseye sövmez

Harici olarak demem o ki led’te odak sorunu yok lümeni yüksek alacaksın ayarı yapıp halojenleri atacaksın.

• Bu konuları vaktiyle uzun uzun araştıran birisi olarak, en kısa şunları söyleyebilirim.

1- Farınız merceksizse Luxeon Zes haricindekilere hiç bakmayın bile.
    2- Farınız mercekliyse Luxeon Zes veya Cree Xhp50-70 tercih edilebilir.
    3- COB tipi ledler bu konuda ciddiye bile alınmaz. Boşa para vermeyin.

Bunların dışında soğutma önemli. Bu olayı da ancak kullanıcı yorumlarıyla net olarak öğrenebilirsiniz. Zira led farlar ilk yakıldığında iyi ışık vermelerine rağmen, 20-30 dakika sonra aşırı ısıdan ışık güçleri %70 oranında azalabiliyor. (Özellikle Cree led'ler fazlaca ısınmalarıyla ünlüdürler.)

Daha da kısaltırsak; az ısınma, verimlilik, homojenlik, ışık çizgisi olarak piyasanın en iyisi Luxeon ürünleridir. Ama Çinli modellerin hemen hepsi soğutma, tasarım, besleme gibi konularda sıkıntılı olduğu için ince eleyip sık dokumak gerek.

Sırf bu yüzden 2 senedir beğenip H4 led ampül alamadım, sarı halojenle devam ediyorum.

• EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam

Ama aliexpress ürünleriyle ilgili fazla teferruata girmeye gerek yok bence fazla kalite beklemek yanlış olur.

Ben en çok satılan markayı aldım yorumlarda iyiydi inşallah pişman olmam.

• Narva da led pazarına girmiş. 300 TL seviyelerine alınabiliyor.

Ürünü kullanan bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Bu konuları vaktiyle uzun uzun araştıran birisi olarak, en kısa şunları söyleyebilirim.

1- Farınız merceksizse Luxeon Zes haricindekilere hiç bakmayın bile.
    2- Farınız mercekliyse Luxeon Zes veya Cree Xhp50-70 tercih edilebilir.
    3- COB tipi ledler bu konuda ciddiye bile alınmaz. Boşa para vermeyin.

Bunların dışında soğutma önemli. Bu olayı da ancak kullanıcı yorumlarıyla net olarak öğrenebilirsiniz. Zira led farlar ilk yakıldığında iyi ışık vermelerine rağmen, 20-30 dakika sonra aşırı ısıdan ışık güçleri %70 oranında azalabiliyor. (Özellikle Cree led'ler fazlaca ısınmalarıyla ünlüdürler.)

Daha da kısaltırsak; az ısınma, verimlilik, homojenlik, ışık çizgisi olarak piyasanın en iyisi Luxeon ürünleridir. Ama Çinli modellerin hemen hepsi soğutma, tasarım, besleme gibi konularda sıkıntılı olduğu için ince eleyip sık dokumak gerek.

Sırf bu yüzden 2 senedir beğenip H4 led ampül alamadım, sarı halojenle devam ediyorum.
    bunlar arasında fark var mı acaba?
    https://www.aliexpress.com/w/wholesale-led-luxeon-zes.html
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.