Şimdi Ara

aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
2.919
Cevap
113
Favori
323.422
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    93 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: astroemirs

Senin ürün gidici :)

Ürün sana gelmez gerisin geri çine mi gider diyorsun?
    |
    |
    c_enli

hocam satıcıyla konuştum %80ini öde diyor bende yeni projektör aldım dedim o zaman geri gönder dedi
    bu da yeni kargomun takip kodu: RG255278386CN bu da 2 güne sisteme girer yine tempo başlıyor 1 aya gelir artık alıştım xD
    Herneyse adamı mahçup etmemek için parasını yollıycam artık sahibindenden satıcam napalım. aynı ürünü yine yine aldım :(
    |
    |
    selfpower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir alışveriş yapalım dedim, Malaysia'ya denk geldim arkadaş koruma süresinin 55. gününde süreyi 15 gün daha artırdım, şuan o süreninde bitmesine 5 gün var yani 65gündür kargo hala ülkeye giriş yapmadı. Dispute açtım artık yapacak bir şey kalmadı, bir dahaki alışverişlerimde satıcıya sormadan bir şey almam, malezyadan kesinlikle uzak durun arkadaşlar
    |
    |

• Yüzbaşı
    843 Mesaj
    30 dolarlık 3-4 tane kargom türkiye'ye varmamış. 2-3 dolarlık tüm dandik şeyler türkiye'de şuan. Sinirlerimi bozuyor ya
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    c_enli

arkadaşlar kargosu ankara yenimahalle pim e giden var mı?
    kaç günde ortalama dağıtıma çıkıyor?
    torbaya eklendi nedemek?

Sayg.
    |
    |
    2016-01-02 10:34:09.0 Guangzhou Airport safety check rejected
    diyor, acaba çıkış yapar mı? yoksa sorun mu var. satıcıya sorsam mı bekleyeyim mi?
    |
    |
  • Çavuş
    93 Mesaj
    Bugün de böyle şimdi ürün tekrar çine mi gidiyor?

Numara: EE336055976CN
    Paket durumu: Taşıma Halinde
    Hedef Ülke: Türkiye
    2016-01-07 16:11 İSTANBUL(AVR), İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM, ARNAVUTKÖY, Torba Geliş Kaydı Yapıldı
    2016-01-07 16:04 İSTANBUL(AVR), İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM, ARNAVUTKÖY, PTT İşyerine Girdi, Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
    2016-01-07 15:00 İSTANBUL(AVR), İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, BAŞAKŞEHİR, PTT İşyerinden Çıktı, PTT İşyerine Sevk Edildi
    2015-12-29 13:59 İSTANBUL(AVR), İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, BAŞAKŞEHİR, PTT İşyerine Girdi, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    2015-12-29 13:59 Turkey, Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen), Send item to customs (Inb)
    2015-12-28 14:52 Turkey, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb)
    2015-12-23 22:13 China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)
    2015-12-19 18:05 China (Yurt Disi), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)
    Menşei Ülke: Çin
    2015-12-29 15:59 土耳其, 送交海关
    2015-12-28 16:52 土耳其, 到达处理中心,来自中国 北京
    2015-12-21 20:12 北京市, 到达北京邮件处理中心(航空)处理中心(经转)
    2015-12-21 04:04 西安市, 已离开收寄点,发往西安邮件处理中心
    2015-12-20 21:07 西安市, 离开西安市 发往下一城市
    2015-12-19 21:16 西安市, 到达 西安邮件处理中心 处理中心
    2015-12-19 18:05 西安市, 西安速递长安揽投部已收件,(揽投员姓名:王君;联系电话:)
    ======================================
    Powered bywww.17track.net

• Yüzbaşı
    761 Mesaj
    Rl811056268CN nolu kargo 2gün önce gözüküyordu şimdi yok diyor :( ne yapabilirim ingilizcem de iyi değil. Ürün 8 dolar

02554808939 1 dolarlık üründe ise (china post ordinary small packet plus la göndermelerini istedim alırken) elektronik bilgi alındı diyor baska birşey demiyor :/ ne olacak acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qsdc35 -- 7 Ocak 2016; 18:04:16 >
  • Yarbay
    12966 Mesaj

niye geri gitsin ki, İstanbul'a gelmiş. Yarın veya en geç Pazartesi dağıtıma çıkar. Çıkmazsa gümrüğe takılır gider alırsınız.
    |
    |
    Konyevi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12966 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: qsdc35

Rl811056268CN nolu kargo 2gün önce gözüküyordu şimdi yok diyor :( ne yapabilirim ingilizcem de iyi değil. Ürün 8 dolar

02554808939 1 dolarlık üründe ise (china post ordinary small packet plus la göndermelerini istedim alırken) elektronik bilgi alındı diyor baska birşey demiyor :/ ne olacak acaba

1. paketiniz yolda henüz Türkiye'ye giriş yapmamış. Kodu yanlış yazmışsınız R den sonraki harf I olacak l değil.
    2016-01-07 00:22:10.0 leaving Guangzhou Airport going to next airport/seaport

1 dolarlık ürünlerin takibi mümkün değil. gelmesini bekliceksiniz. Benim benzer bir siparişim 2 ayda geldi. bazen de satıcıya geri dönüyor. Satıcı ile irtibatta kalın.
    - ordinary small packet plus : takip yok.
    - registered air mail : takip var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 7 Ocak 2016; 18:18:24 >

• Yarbay
    12966 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: c_enli

arkadaşlar kargosu ankara yenimahalle pim e giden var mı?
    kaç günde ortalama dağıtıma çıkıyor?
    torbaya eklendi nedemek?

Sayg.

torbaya eklendi demek dağıtıma çıkmak üzere ilgili posta şubesine gönderildi demek.
    |
    |
  • Yarbay
    12966 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

China Post Ordinary Small Packet Plus yazıyor bendede nereden takip edebilirim

ordinary small packet plus ise takip edemezsin. takip edebilmen için registered air mail olması lazım.
    |
    |
  • Er
    1 Mesaj
    Malezyadan ürün sipariş etmeyin diyen arkadaş acaba niye öyle dedin?? Benim resimde görülen ürünüm Türkiye de ama daha teslim edilmedi

Orijinalden alıntı: juqlas

Eyvallah hocam yanıtın için bekleriz bizde bir 10 gün daha ondan sonrada gelmezse açarım artık.Bizim arkadaş bekleyeyım dedi 70 gündür beklemiş kargoda gelmemiş parayıda anca almış yani öyle beklemekte pek iyi olmuyor :) .

Dispute açmadan satıcı ile irtibata geçin. Güvensizlik anlamına da geliyor. Ben sana güvenmiyorum sen bana malı göndermedin paramı geri ver, demektir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    761 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

quote:

Orijinalden alıntı: qsdc35

1. paketiniz yolda henüz Türkiye'ye giriş yapmamış. Kodu yanlış yazmışsınız R den sonraki harf I olacak l değil.
    2016-01-07 00:22:10.0 leaving Guangzhou Airport going to next airport/seaport

1 dolarlık ürünlerin takibi mümkün değil. gelmesini bekliceksiniz. Benim benzer bir siparişim 2 ayda geldi. bazen de satıcıya geri dönüyor. Satıcı ile irtibatta kalın.
    - ordinary small packet plus : takip yok.
    - registered air mail : takip var.

Çok sagolun hocam takibi olan daha önemli :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    Benim bir sorum olacak ben bir tane yeşil lazer kalemi sipariş ettim china post air mail ile Türkiye içi takipli olarak yolladılar sağolsunlar aldığım ürün 1.73 tl lik ürün açıkçası bende şaşırdım acaba kaç günde ptt ye kaydı olur başkalarına yollandığı gün ptt kaydı yapılmış benim 3-4 gün süre geçti ptt de hiçbir şey gözükmüyo lütfen bilen birisi cevap yazsın Takip numaram:RF152235843CN

malezya postasi muhabbetini dun yaptik bana mi dedin bilmiyorum ama su senin takip numarasini ptt den falan bakarmisin. O baktigin program translate ile gosteriyor sanki hic ulkemize girmemis gibi geldi bana :)

|
    |
    hotman176 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bir kaç gune belli olur ptt de bazen aninda oluyor bazen de gecikiyor

|
    |

Ürün elinize ulaştımı ulaştıysa kaç günde hocam
    |
    |
    Kredi kartı yardımlaşma ve yüksek tutarlı işlemleriniz için kesinlikle whatsapptan iletişime geçiniz. İletişime geçmeden önce eski ve yeni ilanlarımda ki telefon numarasını kıyaslayınız. Hatta telefon numaramı kaydedin, hesapları çalıyorlar. Başıma gelmedi ama duyuyoruz üzülüyoruz.
  • Yüzbaşı
    966 Mesaj

Yurt dışı gönderilerindeki takip kodu, Ptt'de hemen görünmez. Takip kodunuza yurt dışı takip sitelerinden baktığınızda, ilk günlerde yurt dışındaki hareketleri görünür. Yurt dışındaki Ptt birimine teslim edildiğini gösteren Türkçe yazılı "Gönderi müşteriden alındı" ibaresini gördükten sonra Ptt'de hareketleri görebilirsiniz. Ki bunun olması da paketin kargoya verilmesinden sonra bir haftayı bulabilir, hatta birkaç gün geçebilir de (yoğunluğa bağlı olarak). O yüzden telaş yapmanıza gerek yok.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
haberler
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.