Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.508
Cevap
1.503
Favori
2.880.294
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14671468146914701471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ertas71

1.24tl ürün için 5.20tl gümrük vergisi nerde var?
    Tulumba’nın suyu gerçekten bitmiş.

Paketin alt kısmında UKİM bandı var demek ki paketleri tek tek açıp bakıyorlar. Bant olmasa idi 5.2 tl'yi yapıştırıp gönderiyorlar denilebilirdi. İyide bu kadar paketi tek tek kontrol edecek yeterli eleman var mı yahu PTT de. Her paketi açacaklarsa haftalarca gelmez o paketler.

Alla alla! Enteresan!

• Merhabalar, aliexpressten aldığım 110tl lik bir kameram var, aşağıdaki görüntüden gümrüğe takıldığınımı anlamalıyım acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caspento -- 7 Mart 2019; 22:23:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Merhabalar, aliexpressten aldığım 110tl lik bir kameram var, aşağıdaki görüntüden gümrüğe takıldığınımı anlamalıyım acaba ?

Evet maalesef takılmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Merhabalar, aliexpressten aldığım 110tl lik bir kameram var, aşağıdaki görüntüden gümrüğe takıldığınımı anlamalıyım acaba ?

resimde yukarıda 0.0 yazıyor bir ücret çıkmaz, çıksa çıksa 5-6 lira gümrüğe sunma bedeli çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

resimde yukarıda 0.0 yazıyor bir ücret çıkmaz, çıksa çıksa 5-6 lira gümrüğe sunma bedeli çıkar.

Alıntıları Göster
    Yasaklı bir ürün değil zaten sanırım, sorunsuz gelir inşallah teşekkürler cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soar

Evet maalesef takılmış.

Alıntıları Göster
    Şimdi sadece beklemek gerekiyor değil mi netice için ? Başka bir şey yapmama gerek varmı acaba ?
  • İnsallah benimki de gümrükten hemen çıkar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • flap-jack kullanıcısına yanıt
    Evet,şimdi farkına vardım siz yazdıktan sonra.Paketi açıp içine bakmışlar,ve sonra da üstüne ukim yazan bant yapıştırmışlar.Yani hepsini teker teker kontrol edecekler görünüyor.

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    çıkıp çıkmayacağı şu an belli olmaz. ama kesin çıkar.. şu an daha uklme yeni kaydı yapılmış. 10 güne zarfı yollarlar adresine

• O zaman takipsiz ürünler garanti ulaşır anlamına geliyor herhalde benim gelmeyen ürünüm çok oldu da

• ukl de borc 0 dı. 18 gündürde ukl de bekledi.baktım gelmiyor kendim gittim 22 dolarlık 3 urun için 380 tl vergi çıkardılar. bende iade ediyorum diye dilekçeye imza attım geri gönderdim.
  • geri ödemeler ne zaman gelir bana gelen mesajda 3-5 gün yazıyor
  • caspento kullanıcısına yanıt
    Paketinizin ukime girmesi standart bir prosedür, 22$ altındaysa aldığınız kamera şu son çıkan vergiyi ödersiniz sadece

• teen wolf kullanıcısına yanıt
    Takipsiz kargolar kesin gelecek diye birşey yok arada kaynayabilir misal ptt çalışanı araklayabilir ihtimaller çoktur çünkü çoğunda takip edilmiyor ama takıpli kargoda sıkıntı olmaz takibini yapar nerde olduğunu görürsünüz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar e-sigara ürünü alıp ulaşan oldumu ? Benim 25 tl lik elektronik sigara parçası geliyordu, elektronik sigara ürünleri yasak olduğu için paketi açarlarsa geri gider büyük ihtimal, umarım gitmez burda 5 katına satılıyor, belki şansa sigara parçası olduğunu anlamazsa gönderirler bekleyip göreceğim. 30 gün oldu şuan.
  • Ali Express ve benzeri siteler cok satilan urunler icin Turkiye de depo acti, gonderimleri ordan yapiyor ve urun bize daha hizli geliyor diye duydum. Bu haber gercek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay H

Paketinizin ukime girmesi standart bir prosedür, 22$ altındaysa aldığınız kamera şu son çıkan vergiyi ödersiniz sadece
    Çok teşekkür ederim yanıtınız için, evet altında 115tl lik bir ürün.
  • caspento kullanıcısına yanıt
    Düzeltme yapalım yanlış anlaşılma olmasin 22$ değil euro olacak o da takribi 30$ civarı yapıyor,ayrıca 22€ altında olsa bile gümrüğe takilma ihtimali var kendimden biliyorum 22€ altında olan bir giyim eşyası gümrüğe takıldı ve 38 tl gümrük vergisi ödedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • an itibari ile kablolar geldi. 5,2 tl yi ödedim aldım.
    1- paket açılmış ukim paketine koyup göndermişler
    2- getiren elemana sordum bundan sonra tüm paketlere aynı muamele yapılacak dedi
    şidiii kafamda oluşan soruları sizle paylaşayım
    1- açılan paketten ürün eksilirse yada kırılırsa vs. sorumlu nerden bulacagız.
    2- 100tl tutarındaki alış verişi 6 dolar olarak gösterdik. ( telefon ekranı) şimdi bu masrafı neye göre alacaklar ?

• Haydi geçmiş olsun.

İlk defa bir paketim gümrüğe takıldı. 5,2 lira ücret kesintisi gözüküyor.

Bundan sonra böyle olacaksa yandık.
    Adamların kilometrelerce öteden ürün pazarlayıp, yok pahasına kargo ücretleri ile göndermelerini örnek alacağımız yerde, buradan nasıl vergi alırızı hesaplamaya çalışıyoruz.
    Nereye varacak bu yolculuk.
  • 
Sayfa: önceki 14671468146914701471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.