Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
42.505
Cevap
1.501
Favori
2.880.073
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mümkün mertebe aynı satıcıdan tek paket almaya bakın. içindekilerin sayısına göre değil paket sayısına göre vergi çekiyorlar sanırım.
  • 26sında ucaga verilen ürün ülkeye giriş yaptı gözüküyor, 25inde ucaga verilen hala tasımada gözüküyor ne zaman gelir demek ki ülkeye cok hızlı geliyor ama bunlar geç dagıtıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliexpress iadesi kaç günde geliyo bilen varmı 1 hafta önce 28.81dolar iade edildi çakal satıcı yüzünden ama hala gelmedi
    aliexpress iade ettiğini söylüyor ama banka iade gözükmüyor diyolar anlamadım bu işi

• Ürünün iade bilgisine bak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 gunde gelen de var 20 gunde gelende var iade

• travellerrr T kullanıcısına yanıt
    İade ettiğiniz takdirde daha oraya o 1$lık ürünü siz çok yüksek ücretlerden kargolayarak göndermek durumunda kalabilirsiniz. Bu da astarı yüzünden

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxxly

mümkün mertebe aynı satıcıdan tek paket almaya bakın. içindekilerin sayısına göre değil paket sayısına göre vergi çekiyorlar sanırım.
    O zamanda 22 dolara takılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkkfear

boyut ve fiyat fark etmiyorsa, topluca takipsiz ve ücretsiz kargolu 0.10 - 0.20 dolar arası ürünleri (max 1,5 lira edecek toka, lastik vb.) tekli şekilde sipariş geçelim. paket geldiğinde de ürünlerimizi almayalım. kontrol etme ücretini nasıl kaldıracaklar görün.
    Çindeki satıcıya yazık değil mi hocam?

• If you my star kullanıcısına yanıt
    Çinden dhl yada aramex gibi özel kargo şirketlerinden almadıysanız ürünü böyle bir uygulama yok. Atıyorum satıcı guhanzou dan ürünü kargoladı. Ürün çin gümrüğüne giriyor taranıyor ve en yakın tarifeli uçağın bagajına koyuyorlar (en bana son gelen tk73 kodlu thy uçuşuydu) ardından tr ye indiğinde havalimanında çoklu olarak bekliyor ürünler taramadan geçmek için. Bu sırada kayıt oluşturulmadığı için 10-15 gün bile havada olarak görünebiliyor.

Sizin dediğiniz turkish cargo uçuşlarında işliyor, atıyorum uçak abdnin batısından çıkıyor önce pekine uğruyor yük alıyor ve bırakıyor en son türkiyeye geliyor.

• Bilgi için teşekkürler. Yanlış bilgilendirme olmaması için yorumumu kaldırıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim de siparişlerim vardı anladığım kadarıyla takipsizlerden de vergi ücreti alınıyor dogrumudur

• quote:

Orijinalden alıntı: teen wolf

Arkadaşlar benim de siparişlerim vardı anladığım kadarıyla takipsizlerden de vergi ücreti alınıyor dogrumudur
    takipsizden nasıl vergi alacak ki takip edilemiyor kapıya atıp kaçıyolar vergi alması için ptt de kayda geçmesi lazım buda takipli olması gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn_yldz_ -- 7 Mart 2019; 20:21:59 >
  • Yanlis anlamayın hocam benim bilgim yok mantıken almamasi lazim zaten ben vergi muhabbetinden önce sipariş geçtim ücret ödermiyim diye söyledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teen wolf -- 7 Mart 2019; 20:32:51 >
  • Her şeyimiz zaten dışa bağımlı. Dış ticaret açığı ortada. Devlet bir arabadan alınan vergi ile arabayı üreten firmadan daha çok kazanıyor. Her şeye zam her şeye zam. Çinden gelen ürüne 3-5 liralık ürünlere bile taktılar. Bir kere de vatandaşı düşünün be.

Bizim gibi Çin'den 5 liraya alıp burda 50 liraya satan çakallardan alışveriş yapacağıma inadına yurtdışı alışveriş sayımı arttıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxims -- 7 Mart 2019; 20:50:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: travellerrr

Arkadaşlar ilk defa Aliexpresten bir ürün aldım bugün elime geçti, Telefon kabı, 1.44 dolarlık bir şey, ptt getirdi 5.20 kuruş gümrük ücreti vs aldı. Böyle bir şey var mıydı?
    Ayni olay 2 tane wifi adaptor aldim. 2 dolarlik urune 5 tl vergi cikarmis karaktersizler.
    Gumruk bakanligini aradim Ayni urunden 1 den fazla olursa ticareti isleme giriyor diyor. Allah belanizi versin
  • Khalees1 kullanıcısına yanıt
    Bende arasam mı ki bana gelen ürün bir tane ve 5-6tl lik bir ürün ben 5.20 vergi ödedim
  • dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt
    hocam para yine çindeki satıcıya gitsin. siz sadece kapıya gelen paketi almayın. 1,5 liranız gidecek sadece.
  • 1.24tl ürün için 5.20tl gümrük vergisi nerde var?
    Tulumba’nın suyu gerçekten bitmiş.

• teen wolf kullanıcısına yanıt
    Tabiki vergi alınıyor, gümrüğe sunum ücreti adı altında 5.20 tl ücret alınıyor takıpli takipsiz farketmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertas71 E kullanıcısına yanıt
    Benim kargoya da tıpatıp aynı gümrüğü yapıştırmışlar, ufak ürünler için standart olarak bunu uyguluyorlar sanırım. Taa Çin'den buraya ücretsiz geliyo burda 5.20 vergi uygulanıyor. Bu da insana koyuyor. İyice nerden para kazanacaklarını şaşırdılar. poşetle başladı yurtdışı alışveriş ile devam ediyor. bakalım daha neler görecez
  • 
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.