Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2091. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.515
Cevap
1.503
Favori
2.881.024
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20892090209120922093
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • enteresan ya sabah ptt güncelledi durumu

adresisim eksik yok isim yazmıyormuş pakette diye iade yazıyor

satıcı böyle bir şey imkansız diyor

başına böyle birşey gelen varmı

ürün tekrar iade edilrmi kesin satıcıya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asrin43 -- 29 Mayıs 2023; 12:1:58 >
  • asrin43 A kullanıcısına yanıt
    Yukarıda verdiğim numara da arasaydın kimse çıkmıyor mu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt

Aliexpress aynen . Yahu işleri güçleri yok milyonlarca siparişin kaç kere verildiğini mi kontrol ediyolar helal olsun valla .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murat8361 kullanıcısına yanıt
    Ayda 5 alışveriş diyorlar ya gümrüğe takılmaması için en fazla..

paket üzerindeki kimlik numarasini bilgisayara girseler yeterli, cok bi gayret gostermelerine gerek yok. dunyanin parasini vuruyorlar nolacak...

aradım yapabillecek zbirşey yok yazı yazmaları gerek karşı tarafın diyor

oda çok uzun hikaye iade olan akadar yetişitirmi belli değil

satıcının isim yazdığından da emin değilim açıkcası napim iade almasa da dispute açarım satıcının sorunu iade gelirse tekrar yollasın 2 ay boşa geçti resmen

• asrin43 A kullanıcısına yanıt
    Kimlik numaran da mı yazmıyormuş itiraz aç paran tamamını geri al ama aynı satıcıdan bir daha alma

Kargo takibi yapabileceğim en iyi kanal neredir acaba .aliexpress uygulaması başka bir şey diyor . 17track başka başka alakasız şeyler çıkarıyor ..4-5 yıl önce çok daha iyidi takip olayı . Kargomun yeniden yurt dışına yönlendirildiğinden şüpeleniyorum . Takip nosu LV772744268CN

parcelsapp.com

• dominantse D kullanıcısına yanıt
    Evet ediyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Benim kargo 5 gün önce yurda girdi ancak o günden beri uzun mesafeli nakliyat merkezi denen bir yerde. Bu aralar bu kadar çok bekleyen var mı benim gibi?

• Smoker 1903 kullanıcısına yanıt
    Benimki de Türkiye'ye ulaştı ama gümrüğe girip çıkması dağıtılana kadar bir 10 gün daha ister Aras Kargo ile iken daha çabuktu gümrükte işlemler ağır ilerliyor

• arkadaşlar yıllar oldu bir şey almayalı.

şimdi bir gireyim dedim. welcome indirimi ile huawei watch kordonu buldum kendime uygun. 70tl diyor free shipping.

fakat ödeme aşamasında 90tl tax biniyor. yahu bunun taxı neden üründen pahalı? eskiden böyle şeyler yoktu.

normal durum mu bu?

• dOmi D kullanıcısına yanıt
    Bazen nasıl hesaplıyorlarsa alıcıyı soymak için bile bile fazla yazıyorlar aynı malı satan başka satıcıları da kontrol et Normalde çinden alışveriş %30, ötv'ye tabi ise %50 gümrük vergisidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SORGUMEMURU -- 3 Haziran 2023; 10:37:3 >
    Peki artık baştan mdediğümiz için, paketin açılma bilmem ne bedeli de ptt ye ödemiyor muyuz? Eskiden o vardı

• dOmi D kullanıcısına yanıt
    Eğer satıcı Kaçak olarak aliexpress'in belirlediği Kargo sistemi dışında gönderirse hem ödediğin vergi yanar, hem de PTT yine vergi hesaplar ama AliExpress sistemi içinde gönderirse Zaten çoğu öyle gönderiyor vergi peşin alındığı için sonradan başkaca bir masraf çıkmıyor..

• Uygulama içinden kazanılan jetonlardan altlimitsiz sipariş verebiliyor muyuz? 15 günde 20 dolar civarı jeton birikti.

• Arkadaşlar merhaba, Alibaba üzerinden protez saç almıştım. Satıcı ile de whatsapp üzerinden görüştüm. Yanlış ölçü gönderdiler, geri gönderin değişim yapalım diyorlar ama DHL kargo ücretini bana ödetecekler. Üstüne ödediğim gümrük de boşa gitti. Sizin hatanız diyorum kabul etmiyorlar. Tecrübesi olan varsa nasıl bi yol izlememi önerirsiniz?

tam 7. günde bana teslim edildi

• Arkadaşlar merhaba , siparişimi 3 ayrı paket olarak aynı satıcıdan verdim fakat toplam bedel 150€ aştığı için gümrüğe takıldı , başına gelen var mıdır ? Nasıl bir yol izlemem gerek ?

• 
Sayfa: önceki 20892090209120922093
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.