Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TnesQuare Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (2 Mobil) - 19 Masaüstü3 Mobil
5 sn
40.253
Cevap
1.504
Favori
2.657.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 5061
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3953
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1605
  • Favoriye Eklediklerim 1549
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • iso227 (3953 mesaj) Pi (599 mesaj) buraoca2 (563 mesaj) kerimcem (551 mesaj) krmbzkurt (533 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22507 mesaj) Mobil (13140 mesaj) Tablet (659 mesaj) Mini (1969 mesaj) Uygulama (1763 mesaj) (49 mesaj) (347 mesaj)
  • @
175 oy
Öne Çıkar
Giriş
    573 Mesaj

Hocam çok ingilizce yok ben de 😂
    |
    |
    serhat1971 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj

Tek tek aynı hesaptan mı verdiniz farklı hesaplardan mı? Aynı hesapsa sizin uyanıklık yaptığınızı düşünebilir aliexpress. Farklı hesaplardan ise de kupon kullandıysanız yine uyanıklıktan dolayı sorun çıkarabilir dediğim gibi...
    |
    |
  • Binbaşı
    1158 Mesaj

Keşke tek tek ayrı hesaptan verseymisiz.Gümrükten bu yüzden döndü.Hepsini arka arkaya benim hesaptan sipariş verdim.Salak satıcı beşer gün arayla gönderirsem ayri günler gelirse gümrukte sorun olmaz dedi ama kargosu çinde bekletip hepsini toplu göndermiş.Senimde desteğinle tecrübeleniyoruz ama biraz kazık oluyor.Elmas üyelige az kaldi.
    |
    |
    krmbzkurt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj

Olsun hocam hep tecrübe işte... Geçmiş olsun tekrar tekrar ve tekrardan  

|
    |
  • Binbaşı
    1158 Mesaj

Son güncelleme.ikinci ürünede aynı iade yapildi.sadece 3. Ürün gecersiz yazan kaldi.Saticıya 250 dolar kargo zararıni karşılarız demistik ama aliexpressin kesinti yapacağinı bilemedik.Zaten aliexpress ne karar verirse o diye karar aldik.Simdi saticı 3.dispute da 4848 tl ödediğimiz ürüne 1689 tl teklif ediyor.Kabul etmedim.Aliexpress zaten kesti paramızı dedim bizimle alakası yok diyor.Bizde ya öyle ya böyle aliexpress dava sonucunu beklemeye karar verdik...1689 tl aliexpress yine 1000tl düşülse 700 tl iade olur.Aliexpress ne derse artik.Sen ne yapardin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat1971 -- 13 Ekim 2021; 15:23:36 >
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj

Sonuna kadar gidin bence kabul etmeyin.

|
    |
  • Binbaşı
    1158 Mesaj

Senide meşgul ediyorum ama sen herkese yardımcı oluyorsun hem fikrini almak hemde tecrübe için gidişatı bilmeni istedim.Paramız ya kökten gider yada ayni iadeyi aliriz...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj

Yok sıkıntı yok benim için estağfurullah. Evet aynı iadeyi almadıkça parayı kaptırmayın derim.

|
    |
  • Çavuş
    41 Mesaj

Beyler tuhaf bir sorum var.

Aliexpress'ten 340₺'ye bir kulaklık aldım. Toplam 80₺ gibi bir gümrük vergisi beklerken, vergi 20₺ gözüküyor. Başıma iş açar mı bu durum ne yapmam lazım?

• Binbaşı
    1158 Mesaj

Normalde 70 civari vergisi olması lazim ama ürün fiyat sayfasinda vergi bu görünüyorsa sorun olmaz diye düşünüyorum.
    |
    |
    asiltrk42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1172 Mesaj

İş miş açmaz keyfine bak
    |
    |
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj

Gümrük kafasına göre fiyat yazdığı için 20 tl uygun görmüşler. Bir sorun çıkartmaz merak etmeyin. Gelince ödeyin alın.

|
    |
  • Binbaşı
    1440 Mesaj

Yurtdışından elektrikli scooter gelmez galiba? gelirse şöyle 6 bine kadar ne önerisiniz?

• Yüzbaşı
    433 Mesaj

Merhabalar, Elektrikli scooterların pilleri büyük olduğu için (kapasite anlamında) uçaklara kabul edilmesi için sadece özel kasalarda getirebiliniyor. Buda ulaşım maliyetini aşırı yükseltiyor ve bazı hava yolları kabul ediyor.
    |
    |
    MsSsS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2661 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    O W E R

Hocam bilgili birine benziyorsunuz Aliexpress konusunda size sormak istedim. Bu kargo fiyatlarına bir şey yapacak mı Aliexpress? Bildiğin çifte standart var ama adamlara da hak veriyorum. Aynı ürünü Türkiyeden 88₺+30₺kargoya alıyorum. Bölge Rusya yapıyorum hem ürünün fiyatı 67₺ kargo ise bedava oluyor şaka gibi.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj

Hocam Gönderim olarak çin gönderim hariç diğer her yere yaptırım gibi bir şey var. Garip bir şekilde maalesef. Yapacak şey satıcıya mesaj atıp işte Merhaba, ürünü almak istiyorum ama kargo ücretinden dolayı alamıyorum lütfen fiyatta yardımcı olabilir misiniz, Ve bana özelden mesaj atar mısınız bir şey vereceğim size.

|
    |
    V1PERx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1158 Mesaj

Sevgili kardeşim ikinci dispute iadesinide aynı kesintiyle iade aldım.üçüncü dispute geçersiz yaziyor demiştim.İlave kanit ve diğer geçerli dispute fotosunu geçersiz dispute yüklemistim.Ve neden böyle emsali var yazmıstım.Bu gün baktığımda yeşil ve geçerli ye dönmüş.Ben hiç kesinti olmaz diye satıcıya 250 dolar kargo zararı öderiz yazmıstım ama aliexpress zaten bizden iki dispute da 202 dolar kesti.Hatırlarsan ilk başta satıcı üç dispute da sıfır tl teklif etmisti ve sen kesinlikle onaylama paran yanar demiştin.Yanlışlıkla onaylasam para yanacaktı.Yani bu satıcının bir nevii tuzağıydı sanırım.Bence hiç dürüstçe degil.Şimdi tutmuş dispute a alıcı 250 dolar kargo zararını ödemeyi kabul etti diye not almış ve tekrar iade tutarı girmiş.Aliexpress sanırım bir aksilik olmazsa bu dispute danda aynı kesintiyle para iade edecek.Satıcı özelden yazıp duruyo.Saçma degilmi aliexpress karar vermiş kesintili iadeyi onaylamış.Tekrar ben satıcıya neden kargo zararı ödeyimki.Burada aliexpressin kararı önemli degil mi...

• Yüzbaşı
    573 Mesaj

Aliexpress in kararı önemli evet. Sz hiç bir ücret ödemeyin sizden kaynaklı bir şey yok gümrüğün salaklığı tamamen. Siz sürekli reddedip tutar girin. Aliexpress devreye girecek bölümü dolunca onaylar.
    |
    |
  • Binbaşı
    1158 Mesaj

Bende aynı düşünüyorum.Gercekten günlerce ürünü gümrukten almaya ugraştik vermedi uyuzlar.Salak satıcı gümrükle işbirliği yapmadiniz bu yüzden zarar ettik diye mesaj atıp duriyo.Cevapların için teşekkürler eksik olma sagol...
    |
    |
  • Yarbay
    4082 Mesaj
    Düzenlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 18 Ekim 2021; 8:35:27 >
    |
    |
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
bankacılar
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.