Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2008. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.938
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20062007200820092010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben neler çektim.arkadaşlarım ve bana 3 çift araç farı sipariş verdik.Yaklaşik 15.000 tl di.Satıcı aliexptess kargo ile gönderemeyeceğini çok pahalı oldugunu ems kargo ile göndereceğini söyledi ikna etti.Kabul ettim.3.000 tl Vergisi ödenerek aldım.Ancak satıcıya tek tek ve ayrı zamanlarda göndermesini aynı anda gelirse gümrükte sorun çıkacağını söyledim.Tek tek ve ayrı zamanlarda göndermesini istedim.Beşer gün arayla gönderdi ancak lanet olası kargo hepsini bekletip çinden ayni anda çıkarttı.Tabi haliyle türkiyeye aynı anda girdi ve gümrüğe takıldı.Hesapta olmayan birşey daha vardı.Gündüz işte olduğum için sirket adı ve adresini vermistim.Neymiş efendim sirket adı ve adresi yazıyormuş ticari sayılırmış.Ne yaptiysak alamadık.Bizde olmayan şirket belgeleri istediler.Tabi ödenmiş vergilere ragmen tekrar 4.500tl civari vergi istediler.Ne yaptiydak ürünleri alamadık ve geri gönderdiler.Bu sefer satıcı bizi ürünleri kasıtlı olarak almadığımızı düşünüp suçladı ve kargo ücreti istedi.Dispute açıp kanitlarla herşeyi yazdik.ilk iki farın dispute sonucunda tam iade aldık.Ancak bir sorun vardı vergiler hariç geri iade yatırdılar.Birkaç gün canlı müşteri temsilcisine ulaşmaya çalıştım ve bir şekilde ulaştım.Uzun yazışmalar sonucu kabul edip vergileri iade ettiler.Yani üzerine düşmesek 2.000 tl ye yakın vergi aliexptess e kalacaktı.Türk müşterilerde bu konuda çok şikayet vardı..3 pakette malesef toplam 250 dolar kargo ücreti kesildi.Satıcı birçok konuda tecrübeli oldugunu ve sıkıntı olmayacagına dair vaadlerde bulundu ancak vaatlerini yedi.Yani kısaca ben vergimi ödedim evime gelir diye birsey yok.Malesef benim için acı bir ders oldu.Bu arada platin üyeyim paramızı anında aldık.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Merhaba arkadaşlar 327 TL'lik bir ürün aldım. Gümrük vergisi ödemesi nasıl çıkıyor? Yani nereye, ne zaman ödüyoruz?

• Arkadaşlar bir tane kol saati alacağım.
    Yeni kullanıcı bonusu ile 0.10 TRY saat + 25.25 kargo ücreti yazıyor. Gümrük vergisi ne çıkar sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Aliexpressin müşteri hizmetleri mail adresini bile var mı?

• Sitede sürpriz kutu şeklinde ürünler var. Yorumlara baktığımda ederi güzel hediyeler göndermişler genelde. Aranızda tecrübe eden oldu mu arkadaşlar. Gümrükte sıkıntı yaratır mı bu tarz paketler?

• Sipariş vereceğim sırada fiyat bir anda %40 yükseliyor.Neden olduğunu bilen var mı?

Soldaki firma teklifi sağdaki istenen fiyat...Aliexpress Ana Konu • 

Aliexpress Ana Konu •
    Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 17 Kasım 2021; 1:12:29 >

• exe2000 kullanıcısına yanıt
    ben aldım 2 tane , küpe , bileklik ve tekli bluetooth kulaklık çıktı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ugri28 kullanıcısına yanıt
    Yüzde 20 ile 40 arası vergi tahmini, neye göre kesiyolar vergiyi anlamak zor...

• turoktr kullanıcısına yanıt

Ödeme bölümünde altta bakın vergi olmalı o

2019 damadın gitmeden önce yurtdışı online alışverişte bize kitlediği vergi oranıdır

• Tarun kullanıcısına yanıt

Bu server yani gümrükten bir mal geçmeyecek.Mail adresime server bilgisi gelecek o kadar.

2020 ve 2021 iki adet server almıştım.O zaman fiyat ne ise onu ödemiştim.

Bu konuda AliExprese yazıp itiraz edecek bir bölüm de yok.M.H. otomatik soru-cevap trafiği.

Hocam ürün hakkında soruyorum linux cihazda kullanılır mı bu server TVboxta

• Ben hala anlamadım bu düzeni, bazı ürünlerde vergi yazıyor sepete ekleyip ödeme aşamasına geçtiğimde, ugreen ürünlerinde bir şey çıkmıyor. Satıcı vergi dahil diyor. Bilemedim. Aldım bi tane ama, satıcı dahil dedi almadan önce sordum. Şimdi aras getiriyor denildi burada ama birileri benden vergi isterse ne yapmam lazım?

Bunu almak istiyorum şimdi de.

Aliexpress Ana Konu •
    Aliexpress Ana Konu •aliexpress.com
    242.24TRY 40% OFF|UGREEN USB C HUB 1000Mbps Ethernet HUB USB C To USB3.0 RJ45 dizüstü Macbook aksesuarları tip c Ethernet adaptörü ağ kartı|USB Hubs| - AliExpress
    https://tr.aliexpress.com/item/1005003503174762.html?spm=a2g0o.cart.0.0.31083c00IuFwK2&mp=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Apatay -- 17 Kasım 2021; 1:40:20 >

Ödeme bölümüne geldiğinde şu şekilde vergi satırı çıkıyor mu

Aliexpress Ana Konu •

• Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Vergi çıkmayan ürünler kapıda vergi kesilecek muhtemelen...

• alperturgutb A kullanıcısına yanıt
    Çıkmıyor ama dahil dedi bana satıcı. Kavgaya mı başlayayım 😄

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hikmetgven4tr kullanıcısına yanıt
    Benim takip kodu PTT üzerinde gözüküyor yazdığımda. RB15*** diye başlıyor. Vergi mi çıkacak bu durumda? Aras'a benzemiyor hiç, sizinki nasıl bir takip numarasıydı?

Edit: şimdi de satıcı diyor ki biz sadece Çin’den export feeleri karşılıyoruz. Alıcı import feeleri ödemek zorunda. Ee, sorduk almadan önce, hatta adresi Almanya seçince kargo ücreti yok, tr seçince 22 TL mi ne çıkıyordu. Çözmezlerse AliExpress desteğe yazmak lazım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Apatay -- 17 Kasım 2021; 6:18:37 >
  • Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Ödeme esnasında vergi tutarı yazıyorsa araş Kargo ile gelir .

• aliexpress destek in mail adresi nedir arkadaşlar? uygulama üzerinden robot dışında bir muhatap bulamadım.

• NikkiDog N kullanıcısına yanıt

Kullanılır.Daha önce de başka satıcılardan aldım.Bu şekilde ek ödeme çıkmıyordu.

Teşekkür ederim hocam

• 
Sayfa: önceki 20062007200820092010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.