Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2007. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.506
Cevap
1.502
Favori
2.880.202
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20052006200720082009
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende bir kaç bir şey alacağım düne kadar vergi çıkıyordu ama şimdi baktığımda çıkmıyor.Bisiklet aydınlatma grubu ürünlerde ne vergi öderiz alsak acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 11 Kasım 2021; 11:38:53 >
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Ugreen yazdım. Vergi dahil diyor. Sonra önüme vergi çıkarırlarsa ne yapmalı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ürün adedi ile alakalı bir sıkıntı var mı acaba? Eskiden 5 üründen fazlası vs. sorun teşkil ediyordu ama zaten vergisini ödeyip alacağım. Alacağım küçük ürünler tamamen. Apple watch ve airpods için kılıflar/kayışlar alacağım.

• Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Vergini ödedikten sonra daha Vergi ödemeyeceksin araş Kargo ile geliyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hikmetgven4tr kullanıcısına yanıt
    Ödeme ekranında vergi falan çıkmadı. Özel mesaj attım dahil dediler. Bakacağız.. kaç günde geliyor bunlar bu aralar?

• Bu sene aliexpress indirimde sınıft kaldı. (Dolar aldı başını gitti, 2 ay önceki fiyatları aratır oldu)

• Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Aliexpress Ana Konu •

Benimki 8 gün sürdü.

• hikmetgven4tr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Haftaya cuma falan gelse benim de güzel olur.

• Dert Sahibi kullanıcısına yanıt
    Ayne katılıyorum.Üstüne üstlük eskiden ürünlerde hatırı sayılır indirimler yada kuponlar olurdu.Şimdi ise tırı vırı.Aliespress ve satıcıları şimarmış durumda....

• Vergi kesen mağazadan alınca kesilen vergi tutarından fazla vergi çıkarsa ödeme yükümlülüğü var mı? Vergi kesen mağazadan mı yoksa kesmeyen mağazadan mı almak mantıklı karar veremedim. Vergi kesmeyen mağazadan alınca ekstra ötv, KDV çok fazla çıkar mı diye endişe ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alışveriş yapmaya çalışıyorum ama kimlik doğrulama istiyor.. kimlik yüklemeye çalışıyorum ama yükleme başarısız oluyor

• hashus000 H kullanıcısına yanıt

Ekstra bir şey ödeyeni görmedim henüz peşin ödeyenlerden, yeter ki yasaklı veya limit üzeri bir ürün olmasın.

Sadece satıcı gönderirken vergisi peşin ödenmiş şekilde değilde normal PTT ile gelecek tarzda gönderirse PTT'ye yine vergi ödemek zorunda kalırsın, o ne kadar çıkar belli olmaz işte.

• Arkadaşlar alibabadan tek bi ürün satın alacağım bilgisi olan bi arkadaş yardımcı olabilirmi bana.

-Ürün Toplam 700 dolar kargo dahil

-Tekbir ürün

-Bu ürün vergiye tabi tutulurmu tutulursa satıcı ürünün faturasını düşük ücret keserse düşermi

-Direk eve gelirmi

-Gümrükte takılma problemi olurmu

Şimdiden teşekkürler.

• Never More kullanıcısına yanıt
    Aldığınız ürüne göre değisir.Gümrük sorunlu ürünse gümrükte takilabilir.Takılırsa pakete ne yazdırırsanız yazdırın sizden satın aldığınız fiyatın ekran görüntüsünü istiyorlar ve %23 civarı vergi alıyorlar.Yada hiç gecirmeyip geri gönderiyorlar.Biz üç adet ayrı ayrı araba farı getirttik vergileri dahildi toplam 1600 dolardı.Vergisi ödendiği halde gümrüğe takıldı birsürü belge istediler karşilayamadık çok uğraştık 5000tl ye yakın vergisi tutuyordu onuda ödeyecektik ama ürünleri çine geri iade ettiler.Ve satıcı bizden 250 dolar kargo parası kesti.Böyle saçma bir düzen var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat1971 -- 13 Kasım 2021; 1:13:37 >
  • ürün alacağım ama illa kimlik doğrulama istiyor. nasıl aşarız bunu, neden istiyor onuda anlamadım w

• Arkadaşlar merhaba,

Lego oyuncaklara neden sepette %40 vergi yansıyor bilginiz var mı. Oyuncakların tümü %20 sınıfında diye biliyorum. Satıcılar doğal olarak bizimle alakalı değil diyor. Aliexpress'den de geri dönüş alamadım.

• burak_143 B kullanıcısına yanıt
    O kadar saçma vergiler varki kim neye dayanarak uyguluyor bilmiyoruz.Aliexpressin hiçbir esprisi kalmadı.11.11 indirim diyorlar tamamen yalan.Vergi kargo turkiyeden al daha iyi.Ben artik sadece turkiyede bulamadigım ürünleri aliyorum.

• serhat1971 kullanıcısına yanıt

En çok satış yapan satıcılara gümrük politikasını gönderip yanlışı düzeltmeleri için Aliexpress ile konuşmalarını söyledim. Bakalım sallayacaklar mı

• Vergiyi satın alırken ödeseniz dahi burada tekrar ödeme durumuyla karşılaşabilirsiniz bunu bilin. Nasıl mı? Eğer 2kg ya da linkteki gibi çeşitli ölçüler üzerinde ise satıcı başka kargo ya çoğunlukla Chinaposta verme eğiliminde. Satıcıyla iletişime geçin ağır , kutusu aşırı geniş ve fiyatı kargoyu bile karşılamayan ürünlerde veya toplu siparişlerinizde. Sanmayınki banka itirazı, dispute veya canlı chatten hemen paranızı alırsınız. 3 aydır banka itirazım mevcut, disput ödemesi haksız bulunuyorsunuz, canlı chat evet öedeyeceğiz dese bile hop bir email biz ödemeyeceğiz KDV li alışverşimiz yoktur ya da ödediğiniz ektra gümrüktür vıd vıdı.

Aliexpress Ana Konu •www.chinapostaltracking.com
    China Post Small Parcel: Registered Air Mail Tracking, Ordinary Small Packet Plus, Rate, Time
    https://www.chinapostaltracking.com/service

• 
Sayfa: önceki 20052006200720082009
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.