Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1942. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.950
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19401941194219431944
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar bu sorunu nasıl aşarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120 dolarlık ürüne 20 dolar yazılınca gümrüğe takıldık. Bu süreç ne kadar sürüyor gönderecekleri mektubu beklemekten başka yol varmı şubeye gitmekten başka erzurumda ikamet ediyorum?

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkartalfb -- 15 Mart 2021; 16:8:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerkartalfb

120 dolarlık ürüne 20 dolar yazılınca gümrüğe takıldık. Bu süreç ne kadar sürüyor gönderecekleri mektubu beklemekten başka yol varmı şubeye gitmekten başka erzurumda ikamet ediyorum?

hocam send item abroaddan sonra ne kadar sürdü ürünün gelmesi acaba

• FOCUSSTYLE kullanıcısına yanıt
    En düşük 16 tl
  • Bayfilita B kullanıcısına yanıt
    7 gün
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerkartalfb

7 gün

çokmuş valla hocam

• bay_gri kullanıcısına yanıt
    Ben otomatik iade oluyordur diye düşünmüştüm. Benim o kadar çok oldu ki bu durum nerdeyse her siparişte.çok sıkıntıymış o zaman ben otomatik iade olur diye düşünmüştüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: jerrels

Ben otomatik iade oluyordur diye düşünmüştüm. Benim o kadar çok oldu ki bu durum nerdeyse her siparişte.çok sıkıntıymış o zaman ben otomatik iade olur diye düşünmüştüm

Müşteri hizmetleri ile nasıl görüşebiliriz? 22 kasımda aldığım ürün 6 Ocak'ta Türkiye'ye giren ve 60 gün müşteri koruması olan ürünüm halen elime geçmediği gibi PTT'den de sorgulandığında hatalı barkod uyarısı veriyor(ilk 2si harf, kalanı rakam son 2si harf olmalıymış, ama verilen kodda ilk 4ü harf gerisi rakam), Adım ve soyadımı vererek sorgulatıyorum, adınıza gönderilmiş bir kargo yok diyor. 1 ay önce dispute açtım ama karşı taraf para iadesi talebini de ürünü tekrar göndermeyi de kabul etmiyor. Aliexpress'e aktarıldı durum ama onlar da mayısa kadar bekleyin diyor halen. Kısa ve net söylüyorum, Aliexpress pişmanlıktır.

• Arkadaşlar birer gün arayla Aliexpress Standart Shippping yani takipli kargo seçeneği ile iki tane ürün aldım. Biri ayın 10'unda Türkiye'ye gelmiş ama kodu girdiğimde hatalı barkod yazıyor. Diğer takip sitelerinde de bir gelişme yok. Sadece YANWEN/ÇİN yazıyor. Takip kodlarında son iki hane YP.
    Satıcılar takipsiz kargo ile mi göndermiş?

• Dream Machine kullanıcısına yanıt

https://www.ship24.com/

burdan sorgulama yapın alt alta takip kodları cıkacak RH la baslayan şle sorgulama yapabilirsiniz.

• hhd82 H kullanıcısına yanıt
    Hocam benimki PRXXXXXXXYP şeklinde. Aliexpress Standart Shippping tercih etmeme rağmen galiba satıcı başka bir kargo ile göndermiş. Bunun takip edilebilir olup olmadığını nasıl anlarım?
  • Dream Machine kullanıcısına yanıt

dedigim adresten sorgulattınızmı cıkması lazım

pr ile sorgulatın Altta rh ıle cıkna kod ılede ptt den sorgulama yapın

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhd82 -- 16 Mart 2021; 12:4:29 >
    Son bilgileri görebiliyorum evet. Ama şöyle bir durum var, takipsiz kargo olsa bile Türkiye'ye gelene kadar takip ediliyor (Türkiye'ye giriş yaptığı yazar), sonrası takip edilemiyor. Ben de 6 gündür TR'de bir hareketlilik göremeyince şüphelendim.
  • benimde prxxxyp ile baslayan kargom vardı ust mesajdakı resımdekı gıbı RH ile baslayan kod belirdi sorgulama yapabiliyorum PTT den

Hocam tekrar deneyince çıktı ama PTT'ye bilgileri girince barkod hatası uyarısı veriyor. Birkaç güne bilgi çıkar herhalde. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 16 Mart 2021; 12:46:30 >
  • Merhabalar. Arkadaşlar aliexpressten lokma ve cırcır anahtar seti gibi aletler almak istiyorum. Gümrüğe girdiğinde herhangi bir sorun çıkar mı böyle aletler için? Yasak vs var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: thumt

Merhabalar. Arkadaşlar aliexpressten lokma ve cırcır anahtar seti gibi aletler almak istiyorum. Gümrüğe girdiğinde herhangi bir sorun çıkar mı böyle aletler için? Yasak vs var mı acaba?

Ben de alacaktım alma sakın Türkiyedekiyle aynı fiyat. 46 parça lokma takımını soruyorsan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Bu ptt kargoyu getirdiğinde sürekli bozuk para yok diyor cimere şikayet ettim hala devam ediyor pezevenk.Bozuk yok diyip para üstü alamıyoruz 3 5 lira gidiyor cepten.Devlete vergi verdigimiz yetmiyormuş gibi 10 günde kargoyu getiremeyen ptt elema ı bide bahşiş alıyor.

Sana yine kargoyu getiren adam bozuk yok demiş, ben şubeye kendim gidip almaya kalktığımda 4 lira eksik vermeye çalışıyorlar bozuk yok diyerek.

• Redmi K20 Pro kullanıcısına yanıt
    Ben cimere şikayettim 3 kez elrman değiştilrr ama hala aynı muhabbet.
  • 
Sayfa: önceki 19401941194219431944
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.