Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1889. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.494
Cevap
1.501
Favori
2.879.686
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18871888188918901891
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne demek hocam yardımcı olmayı severim ben :) ptt sitesinden bakacaksınız evet.
  • Baktım şimdi teşekkür ederim iyi günler :)
  • Aliexpressten sipariş verdim 10 dolar hediye kuponla, siparişimi güvenlik gerekçesiyle iptal etti alacağım ürün bana 15 dolara geliyordu, 3-4 kere denedim, 2 tane 15 dolar çekmiş karttan fakat verdiğim bütün siparişler iptal edildi güvenlik gerekçesiyle. Bu paranın iadesi için beklemek mi gerek yoksa başka birşey mi yapmam gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ccc123 C kullanıcısına yanıt
    Hiç bir siparişim bu sebeple iptal olmadı günde 7 8 sipariş veriyorum... Bekle bir süre 7-10 iş günü diye biliyorum bankadan bankaya değişebilir. Gelmez ise bankayı ara daha sonra aldığın ürün için satıcı ile görüş.
  • krmbzkurt kullanıcısına yanıt
    Aliexpress Ana Konu •

Verilen iptal sebebi bu hocam.Bunun gibi 4 sipariş düşünün hepsi aynı ürün ve aynı sebepten iptal fakat 2 tane ödeme alınmış.

• Aynı mağazadan alınan 3 ürüne de ayrı ayrı kargo ücreti çıkıyor bunu değiştirmenin bir yolu yok mu? Bir de değişik değişik hesaplanmış mesela 50 tllik ürün için 26 lira 170 liralık ürün için 16 lira kargo hesaplamış. Bayağıdır alış veriş yapmıyordum en son ya ücretli kargo olurdu ya da ücretsiz bunun sebebi nedir?

• Shanks0 S kullanıcısına yanıt
    Hocam, aslında gönderim ücreti yok gene ama Türkiye'de vergilerden dolayı insanlar geri gönderiyordu hep aldıklarını almayıp, bu satıcıyı zarara sokuyordu bu yüzden kargo parası getirdiler, ben bir satıcıya sorduğumda böyle cevap vermişti. Mesela aynı ürün Türkiye'ye kargo ücreti var ama Amerika'ya yok, daha uzak ama ücret yok tamamen bize özel. Sanırım bunu aşmanın bi yolu yok
  • 747kubimustafa747 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkürler. Hani farklı satıcılar olsa neyse de aynı satıcıdan alınan ürünlerde ayrı ayrı kargo ücreti alınması çok saçma bence.

• sipariş verdiğimizde duty ücretide 28 tl vergi ücreti çıktı sipariş aşamasında, ürün dün geldi 23 tlde kapıda ödeme aldılar nasıl iş bu anlamadım

50 tl vergi ödendi

soygunun böylesi görülmedi

Ara Toplam

TRY 112.29

Teslimat

TRY 31.44

Vergi

TRY 26.90

Note: The tax and duty are collected by your seller and will be paid to the Turkish customs on your behalf. AliExpress does not assume any liabilities for the collection and payment of the tax and duty.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogman -- 24 Ocak 2021; 19:50:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccc123

Verilen iptal sebebi bu hocam.Bunun gibi 4 sipariş düşünün hepsi aynı ürün ve aynı sebepten iptal fakat 2 tane ödeme alınmış.

farklı kart

farklı isim tc kullan sorunsuz alısveriş olur

ip adresin değişsin modem kapat aç

opera gizli sekmeden sipariş geç her siparişi böyle yap

• quote:

Orijinalden alıntı: cogman

sipariş verdiğimizde duty ücretide 28 tl vergi ücreti çıktı sipariş aşamasında, ürün dün geldi 23 tlde kapıda ödeme aldılar nasıl iş bu anlamadım

50 tl vergi ödendi

Ara Toplam

TRY 112.29

Teslimat

TRY 31.44

Vergi

TRY 26.90

Note: The tax and duty are collected by your seller and will be paid to the Turkish customs on your behalf. AliExpress does not assume any liabilities for the collection and payment of the tax and duty.

aras kargomu

• Shanks0 S kullanıcısına yanıt

ben kulaklık almıştım 30 dolar dı yorumları okudum kimisine 50tl kimisine 30 bana da 18tl gelmişti tamamen şans bende anlamadım. bir standart yok. memurun psikolojisi ile alakalı olabilir. bekli vergı kotası vardır ay başı yüksek ay sonu kota dolunca düşüktür. sesli düşünüyorum

• BlackMon B kullanıcısına yanıt

ptt kargo

• 2021-01-21 22:30

Teslim

[ Çin ] Gönderi sevk edilmeye hazır

bu ne ya perşembeden beri aynı hiç bir hareket yok Singapur post aslında hızlıdır ilginç. saçmalık. zaten satıcı süre dolumuna saatler kala vermişti postaya 7 gün bekledi vermek için

• quote:

sipariş verdiğimizde duty ücretide 28 tl vergi ücreti çıktı sipariş aşamasında, ürün dün geldi 23 tlde kapıda ödeme aldılar nasıl iş bu anlamadım

50 tl vergi ödendi

Ara Toplam

TRY 112.29

Teslimat

TRY 31.44

Vergi

TRY 26.90

Kara cahillerin eline düştük.
    Bunlar daha iyi günlerimiz.
    Ülkece ucustayiz zaten,
    Bir arkadas haksiz vergiden sikayet etti hakli bulundu.
    Gelin evrak doldurun demisler.
    Gitmek icin hatırlayacağı vakit ve yakit alacağı paranın üç kati olunca vazgeçti.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shanks0

Anladım hocam teşekkürler. Hani farklı satıcılar olsa neyse de aynı satıcıdan alınan ürünlerde ayrı ayrı kargo ücreti alınması çok saçma bence.

Onun sebebi TR nin üstü kapalı vergi almasindan kaynaklıdır.
    Görünen vergi
    Gorunmeyen vergi
    Alinan vergi
    Iki defa alinan vergi.

Iyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt

Aynen öyle daha kötüsü olacak gibi resmen 50tl gitti

Aklıma satıcı da çakallık yapiyor gibi geldi,neden vergiyi odemeyi zorunlu tutuyor ilk defa bu satıcıda gördüm

Gelen ürün benim değildi başkasının ürününü idi bende aynı ürünü sipariş vereyim dedim vergi çıktı

Sonra ürünü alana sordum burda kargo alırken odeme yaptinmi dedim evet yaptim dedi,onunda dalgınlığına gelmis ama ya urunu alcan yada almiycan , dediğiniz gibi çok uğraşmak lazım kağıt işleri ile

Şimdi aynı ürünü bende sipariş verdim vergi ödeyerek egerki geldigi zaman ptt de odeme alırsa ödeyip alcam ama ödedim kadarını refund açıp geri istiycem

Bune arkadaş devlete vergi saticiya vergi, Allah'tan gelen kargocuda banda vergi vercen deyip para istemiyor

• quote:

Aklıma satıcı da çakallık yapiyor gibi geldi,neden vergiyi odemeyi zorunlu tutuyor ilk defa bu satıcıda gördüm

Gelen ürün benim değildi başkasının ürününü idi bende aynı ürünü sipariş vereyim dedim vergi çıktı

Sonra ürünü alana sordum burda kargo alırken odeme yaptinmi dedim evet yaptim dedi,onunda dalgınlığına gelmis ama ya urunu alcan yada almiycan , dediğiniz gibi çok uğraşmak lazım kağıt işleri ile

Şimdi aynı ürünü bende sipariş verdim vergi ödeyerek egerki geldigi zaman ptt de odeme alırsa ödeyip alcam ama ödedim kadarını refund açıp geri istiycem

Bune arkadaş devlete vergi saticiya vergi, Allah'tan gelen kargocuda banda vergi vercen deyip para istemiyor

Vergisini baştan ödediğiniz ürünleri aras kargo getiriyor. Sizinkini ptt getirdiyse olay tahmin ettiğiniz gibi olmuş.

n11 tarzı sitelerden alışveriş yaparken bile satın alma aşamasında kargo ücretini ödediğim halde kargo kapıya geldiği zaman tekrar kargo ücreti ödediğim oldu. Satıcı kargo ücretini cebe atıyor sonra alıcı ödemeli gönderiyor. Sizinki de buna benzer, olur mu olur. Sorsan topu da bizim gümrüğe atar.

• quote:

Çinliler böyle bir uyanıklık yapmaz.
    Burada tek sıkıntı bizim gümrük işlerimiz.
    Ali den akıllı süpürge aldik ve peşin vergiyi tercih ettik.
    Tr ye geldiginde yeniden vergilendirme yapıldı ve kargoyu teslim alabilmek için odedik.
    Devamında saticiya mesaj atip bilgi verdik ve verdigimiz vergi bedelini makbuz ile belgeledik.
    Fazladan alinan vergi bedeli kadar aksesuar ürünü bize bedelsiz gönderdi.
    Tabii yine bu ürünlere de vergi ödedik.

Demem o ki su anda yapacak birseyimiz yok.
    Hedef 2023

Iyi forumlar...

• cogman kullanıcısına yanıt
    Hocam dispute aç elindeki belgenin resmini at geri ödeme yapıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 18871888188918901891
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.