Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (13 Mobil) - 3 Masaüstü13 Mobil11 Android
5 sn
38.890
Cevap
1.514
Favori
2.566.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 4863
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3953
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 9
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1606
  • Favoriye Eklediklerim 1559
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • iso227 (3953 mesaj) Pi (599 mesaj) buraoca2 (563 mesaj) kerimcem (551 mesaj) hakan1581 (365 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21753 mesaj) Mobil (12883 mesaj) Tablet (659 mesaj) Mini (1930 mesaj) Uygulama (1763 mesaj)
  • @
168 oy
Öne Çıkar
Giriş
    2046 Mesaj

Dispute açıp parayı geri aldım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    falcon_X1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1580 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Peşin vergi alınan 2 ürünü yakın zamanda aras kargo ile teslim aldim. Ekstra vergi ödemedim.

tamam, teşekkür ederiz, nihayet çok kimsenin aradığı cevap geldi.

Zaten ikinci defa vergi alınmaması gerekiyor, ama türk gümrüğü bu, ne yapacağı belli olmaz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    612 Mesaj

arkadaşlar selamlar, üründe vergi çıkıp çıkmayacağını ilgili ürünün sayfasında veya sepette anlama imkanımız var mı? geçmiş sayfaları biraz araştırdım ancak bulamadım, bazı arkadaşlar vergiyi peşin ödediklerini söylemişler. veya 10$ değerindeki bir mouse için bir vergi öder miyim? bilgisi olan var mıdır

• Binbaşı
    1580 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: merenkisa

arkadaşlar selamlar, üründe vergi çıkıp çıkmayacağını ilgili ürünün sayfasında veya sepette anlama imkanımız var mı? geçmiş sayfaları biraz araştırdım ancak bulamadım, bazı arkadaşlar vergiyi peşin ödediklerini söylemişler. veya 10$ değerindeki bir mouse için bir vergi öder miyim? bilgisi olan var mıdır

Sepette "satın al" dedikten sonra, son onaydan önce, aşağı da fiyat kısmında anlıyorsunuz, ayrıca vergi olarak gösteriliyor, bazı satıcılar da var, bazılarında yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 15 Ocak 2021; 17:41:3 >
    |
    |
  • Er
    7 Mesaj

Arada ptt türkiye server sapıtıyor . Bu durumlarda vpn ile almanya ya bağlanıp deneyin öyle oluyor.

|
    |
    dolcia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj

PR ile başlayan YP ile biten 13 haneli bir kod. Az önce yanwen' den takip edebilmek için yanwen'in uygulamasını indirdim. Onda ürün Türkiye'ye girince yeni verdikleri kodu gördüm.RH başlayıp TR ile biten yine 13 haneli kod, daha önce görevli de bana böyle bir kod sorulmuştu, geçen sefer alışveriş yaptığımda aliexpress takip için yanwen'e yönlendirmişti, bu alışverişinde bir önceki mesajımda belirttiğim adrese yönlendirdi ama onda böyle bir kod yok.Aklıma yanwen'in uygulamasını kurmak geldi fakat TR ile biten bu kodda da barkod hatalı mesajı verdi. Bakalım postaneye gittiğimde kargoyu bulabilecekler mi? Son olarak aliexpressde adresim doğru, telefonum var, PTT kargo dışındaki her kargo adresimi sorun yaşamadan doğru buluyor. PTT kargo da son iki senedir teslim edilemedi diyor, öncesinde de PTT kargoda da teslim ediyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BlackMon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1020 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yekzan

PR ile başlayan YP ile biten 13 haneli bir kod. Az önce yanwen' den takip edebilmek için yanwen'in uygulamasını indirdim. Onda ürün Türkiye'ye girince yeni verdikleri kodu gördüm.RH başlayıp TR ile biten yine 13 haneli kod, daha önce görevli de bana böyle bir kod sorulmuştu, geçen sefer alışveriş yaptığımda aliexpress takip için yanwen'e yönlendirmişti, bu alışverişinde bir önceki mesajımda belirttiğim adrese yönlendirdi ama onda böyle bir kod yok.Aklıma yanwen'in uygulamasını kurmak geldi fakat TR ile biten bu kodda da barkod hatalı mesajı verdi. Bakalım postaneye gittiğimde kargoyu bulabilecekler mi? Son olarak aliexpressde adresim doğru, telefonum var, PTT kargo dışındaki her kargo adresimi sorun yaşamadan doğru buluyor. PTT kargo da son iki senedir teslim edilemedi diyor, öncesinde de PTT kargoda da teslim ediyordu.

hatalı derse bazen ptt sitesi sıkıntılı oluyor e devletteki sorgulamayı deneyin yada farklı zamanda deneyin hocam

• Yarbay
    2596 Mesaj

Hiçbir ücret ödemiyorsunuz,geldi ürün

|
    |
    Sagiroda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj

teşekkür ederim öyle yaparım.

|
    |
    BlackMon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1580 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AdamPsikopat

hocam şöyleki, vergiyi satın alırken öderseniz. ülkeye girince Aras Kargo getiriyor. kesin bilgi.

@kayamtky

Alıntıları Göster

Merhaba,

bu linkte ki arkadaşın yazdığı mesaj, vergisi önceden kesilen siparişlerin mutlaka Aras kargo ile geleceği kuralına uymuyor.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147460167

|
    |

• Yüzbaşı
    540 Mesaj

toplu şekilde kolye, bileklik siparişleri versem gümrükte sıkıntı yaşayabilir miyim? ilk defa siparişim olacak. yardımcı olabilirseniz sevinirim

• Binbaşı
    1423 Mesaj

Plati'de 35 lira şuanda

|
    |
    Atlanta34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1072 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

Plati'de 35 lira şuanda

aynen ben 3 hesap almıştım. Geçen haftalarda 22 tl idi. Bir tanesi teslim edildi. 2 tanesi de yolda. Forumda uygun fiyatlı satanlar da oldu. Ama böyle 60 tl falan kimse kanmasın

• Binbaşı
    1072 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alcatrazkackini

toplu şekilde kolye, bileklik siparişleri versem gümrükte sıkıntı yaşayabilir miyim? ilk defa siparişim olacak. yardımcı olabilirseniz sevinirim

çok büyük ihtimalle gümrüğe takılacaktır. Ticari olarak bunu belgemeniz gerekecek.

|
    |
  • Yüzbaşı
    286 Mesaj

bugün kargom geldi aliexpress den 10.54$ lık alışveriş. ben ne kadar vergisi olacak diye hesap yapıyordum aras kargo paketi bırakıp gitti. sonra baktım ödeme kısmında vergi de eklemiş satıcı. kargo ücreti sanıp dikkat etmemişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerci46 -- 16 Ocak 2021; 14:26:12 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1423 Mesaj

Hocam benim 7 tanesi geldi maşallah bi o kadar da yolda var 2 küsür dolarken baya aldık iyi oldu  

|
    |
    chemsul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    307 Mesaj

Aliexpressden aynı satıcıdan aynı fiyattan aynı üründen 3 tane ürün söyledim 2 tanesini aldım tane başı 17 tl verdim. Son 1 tane ürün kaldı onu bekliyorum baktım 98 tl gümrük vergisi diyor. Ortada bir yanlışlık mı var yoksa ben gerçekten 98 tl gümrük vergisi mi vericem

buna itiraz etme hakkımız var mı

• Binbaşı
    1404 Mesaj

arkadaşlar tablet fiyatları herşeyde olduğu gibi uçmuş gitmiş eba eğitimi için aliexpressten tablet önerisi olan var mıdır?

• Binbaşı
    1072 Mesaj

Maalesef kafalarına göre oluyor. Almayıp itiraz etmeniz gerekiyor. Dilekçe örnekleri Google Arama yapınca bulursunuz
    |
    |
    Pablo Boss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    295 Mesaj

Hocam tablet gümrükten geçmiyor diye biliyorum ama. Boşa vakit kaybetmiş olmayın iyice araştırın. Xiaomi nin tabletleri iyi diye biliyorum.
    |
    |
    losttime35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
backlink paketleri
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.