Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1843. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
42.501
Cevap
1.501
Favori
2.879.965
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18411842184318441845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 8 dolarlık urun aldim 25 TL vergi çıkarmışlar ! İtiraz edeceğim çünkü kafasına göre vergi vuruyorlar ödediğimiz ücret 54 TL.
  • Beklenen o ama çalışanların keyfine göre büyük paketlerde daha dikkatliler özellikle.
  • musotrix M kullanıcısına yanıt

kulaklıklar küçücük. öyle kafaya takılan değil. yinede ne olacağı belli olmaz

• aynen et itiraz. ama sonuç olmaz. çünkü devlet kurumu. özel olsa neyse

• yurtdışından telefonun gümrüğe takılma ihtimali nedir takılırs cezası varmı gerimi gönderiliyor bilgisi olan lütfen yazabilirmi

• incali İ kullanıcısına yanıt
    Sim kartlı hiç bir cihaz geçemez yasaklıdır. Geri gönderilir sana ceza uygulanmaz ama geri ödeme almak için uğraşırsın.
  • Başlığın ilk mesajında arkadaş yasak olan şeyleri sıralamış lütfen azıcık okumaya özen gösterin direk son mesaja gelip derdinizi sormadan önce.

yasaklı ürünler

– Her türlü parfüm ve kozmetik ürünleri

- Her türlü ilaç, gıda, kimyasal ilaçlar (Doktor raporu ile getirilebilir.)

– Sporcu takviye gıdaları (Milli sporcu belgesine sahip kişiler getirebilir.)

- 500 gramdan daha ağır drone (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden belge gereklidir.) 

– Cep Telefonu

– Uyuşturucu 

– Tabanca, Bıçak vb. silahlar 

– Canlı Hayvan 

– İpek Böceği Tohumu 

– Kumar makineleri 

– Batarya, pil vb. Kimyasal Ürünler

– Alkollü ürünler 

– Toprak, ot, saman, gübre vb. 

– Her türlü para 

– Kuran-ı Kerim 

– Benzin, Akaryakıt vb. 

– Heykel, Antika, Posta Pulu, Gravür, Tablo vb. sanat eserleri 

- Elektronik Sigara ve Elektronik Nargile

• quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

selam herkese,

gümrük ödeme sisteminden sonra ilk defa satın alım yaptım, 20 sinden beri aldığım ürünler gümrükte bekliyor, hiç hareket yok. bu normal bir durum mu? gümrükte ne kadar durması lazım?

goojodoq stylus kalem almıştım ipad için.

Merhaba hocam ben de aynı kalemden aldım henüz Türkiyeye ualşmadı, sizinki kaç günde gelmişti ülkeye?

• musotrix M kullanıcısına yanıt
    Hocam satıcı kendisi mi yazıyor bizim belirtmeniz mi lazım
  • Arkadaşlar World ve Axess sanal kartları denedim. Kur 7.80 iken bunlar 8.20 civbarında tl ye çeviriyorlar. Yuzde 5 civarı bir zarar söz konusu.

Bu çevirme işinde az komisyon ekleyene banka var mı

• YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt

selam,

sipariş tarihi ile gümrüğe girme tarihi arasında tam 9 gün var. 16,72 vergi çıkmış.

4 gündür boşu boşuna ptt dağıtım merkezinde bekliyor :/

• renzokuken kullanıcısına yanıt

Yine şanslısın hocam, benim sipariş tarihi ile arada 10 günden fazla oldu hala uçuyor mu napıyor belli değil Aliexpress Ana Konu •  en kısa sürede alırız umarım

• Kayıtlı singapur postların(ali standart shipping) bu aralar kaç günde geldiğini tecrübe eden var mı acaba ?

• Aliexpress’ten sipariş verdiğim ürünün fiyatı 60 USD civarı. Satıcı kutu üzerine bu fiyatı değil de daha düşük fiyat yazsa memurlar bu fiyat üzerinden mi vergi alır? Yoksa kutuyu açıp fiyatını internetten kontrol mü ediyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt

İnşallah yahu insan heves ediyor bir an önce gelse de kullansak diye, bir türlü ulaşamıyor kargolar...

• caspento kullanıcısına yanıt

ben de merak ediyorum. ayın 23 ünde aldığım ürün singapura gitti bugün de baktığımda

"Despatched to overseas (Country code: TR)" yazıyor. ve 18 gün içinde gelir diyorlar daha bunun gümrük süresi var ohoo diyorum yakında gelmesini beklemiyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: _MedicuS_

Arkadaşlar World ve Axess sanal kartları denedim. Kur 7.80 iken bunlar 8.20 civbarında tl ye çeviriyorlar. Yuzde 5 civarı bir zarar söz konusu.

Bu çevirme işinde az komisyon ekleyene banka var mı

Hocam ayarlardan para birimini TL olarak seçin. O zaman kur dönüştürme sorunu ortadan kalkıyor. Para birimi usd olarak seçili ise güncel kurdan fazlasına çeviriyor maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Hocam ayarlardan para birimini TL olarak seçin. O zaman kur dönüştürme sorunu ortadan kalkıyor. Para birimi usd olarak seçili ise güncel kurdan fazlasına çeviriyor maalesef.

Alıntıları Göster

Farketmiyor.

Bu seferde ornegin 10 usd yerine 82.10 tl yazıyor

Yaninkur yine 8.2 oldu.

Gece denedim

Gunduz bir daha denerim

• Astrpşpls A kullanıcısına yanıt

satıcıya sipariş sırasında nota ve sipariş sonrasında mesaj atarak " please write low price on the package like 2 dollar thanks" derseniz onlar anlar :)

• Bu arada benimde ürünler bulunduğum ilçeye geldi fakat herhangi bir ptt görevlisine verilmedi dağıtımda bir şeyleri değiştirdiler mi yada artık haftalık mı yapıyorlar bilen var mı?

• 
Sayfa: önceki 18411842184318441845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.