Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mhasal Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 25 Misafir (11 Mobil) - 14 Masaüstü12 Mobil9 Android
5 sn
38.970
Cevap
1.518
Favori
2.573.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 4888
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3953
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1606
  • Favoriye Eklediklerim 1563
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • iso227 (3953 mesaj) Pi (599 mesaj) buraoca2 (563 mesaj) kerimcem (551 mesaj) hakan1581 (365 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21823 mesaj) Mobil (12898 mesaj) Tablet (659 mesaj) Mini (1930 mesaj) Uygulama (1763 mesaj)
  • @
169 oy
Öne Çıkar
Giriş
    335 Mesaj

"Arrive at transit country or district" demek Transit ülkeye varış olarak geçer. Yani kargonuz Letonya'ya gelmiş. Türkiye'ye gelir ama ne zaman gelir onu bilemem firmanın ortalama teslim süresi en az 55 gün en fazla 125 gün olarak geçiyor. PTT takip kodunu bulmanın bir yolu yok. Ancak şubeden/PDM/KDM/Merkezden sorgulayınca çıkar.

|
    |
    feveran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    85 Mesaj

Teşekkürler bekleyelim bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    188 Mesaj
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a0/a8/a3/a0a8a3434820efd3649138fe0e5beadc.png&t=0&width=480&text=1

3-4 yıl önce aliexpress ürün linki kaydetmiştim bugün linki arattım ama sanırım mağaza ürünleri kaldırmış , ürünlerin ne olduğunu görme şansım varmı acaba ?

• Çavuş
    99 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Cptwindmark

|
    |

• Teğmen
    149 Mesaj

een son bunu yaşadığımda ürünüm takılmıştı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ShooteR-XL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    138 Mesaj

17Hazirandan beri beklediğim11dolar değerinde kayıtsız ürünler gelmedi bende anlaşmazlık açtım ,satıcının mesajına istinaden;ben malların nerede olduğunu nereden bileyim bilsem alırım uğraşmam, başına benzer durum gelen varsa ne yaptığını yazarsa memnun olurum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/25/dc/e8/25dce8ba842ad9749849c52f76d419ba.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
  • Yarbay
    2046 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Kargonuz Shenzen'de gümrükten iade olmuş olarak gözüküyor. Satıcı ile iletişime geçin bence olmazsa para iadesi versin yada ürünü tekrar göndersin. Yasaklı ürün varsa gümrükten iade olur.

Selamlar tekrardan. Sizinle konuştuktan sonra satıcı ile irtibata geçip ürünün iade olduğunu anlattım. O da baktı, teyit etti. Para iadesi yapabileceğini belirtti. Kabul etmedim. Para iadesi yaparsa aynı ürünü aynı paraya alamıyorum :) Dolayısıyla ısrar ettim, 0.01 dolarlık formalite alışverişte anlaştık. Ödemeyi yaptım. Satıcı ürünleri yeniden gönderecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    335 Mesaj

Para iadesini kabul etmemeniz iyi olmuş. Ali Express'teki bir çok ürünün fiyatı aşırı arttı. 0.8₺-0.9₺ ödeyip yeniden göndermesi daha iyi. Ama satıcı hangi firmaya kargoyu verecek.

|
    |
    Leon FR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2046 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Para iadesini kabul etmemeniz iyi olmuş. Ali Express'teki bir çok ürünün fiyatı aşırı arttı. 0.8₺-0.9₺ ödeyip yeniden göndermesi daha iyi. Ama satıcı hangi firmaya kargoyu verecek.
    Umarım aksilik çıkmaz da ürünü alırım. Ne yazık ki hem fiyatlar arttı hem de alışveriş yaptığım zamanki kur değişti.

Yanılmıyorsam Aliexpress standart gönderi ile gönderecek. Belli olmuyor. Bazı satıcılarda Aliexpress standart diyor, Yanwen oluyor. Bazısında Singapore Post oluyor, bazısı China Post oluyor. Onun da bir standardı yok. Yeniden sorarım.

• Yüzbaşı
    335 Mesaj

Ali Express Standart Shipping ile seçilirse (zaten bir tek şuan o var.) Hangi firma ile geleceğini seçemiyoruz. Ali Express otomatik atıyor (Tabii aldığınız ürün her kargo firması ile taşınmayabilir.)

Standart Shipping seçilince şu firmalarla geliyor.
    1. Yanwen (genellikle bu firma ile geliyor)
    2. Singpost
    3. Chinapost

|
    |
    Leon FR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2313 Mesaj
    1. Dövizin artışı
    2. Aliexpressin Tr ye yüksek fiyatlı kargo ücreti uygulaması
    3. Yüzde 20 gümrük vergisi (en az 1 usd alıyorlar)
    4. Gümrüğe sunma ücreti (bunu da yaklaşık 1 usd gibi düşünelim)
    Velhasıl 4 ayri sebepten aliexpressten ürün alma maliyeti aşırı artmış durumda. Ancak
    1. yüksek miktarlı kuponla
    2. gerçekten tr ye göre çok ucuz ürün olursa
    3. Tr de olmayan ama ihtiyacınız olan bir ürünse (cihaz yedek parçası vb) alışveriş yapılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 14 Ekim 2020; 0:7:38 >
  • Yarbay
    2046 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ali222

1. Dövizin artışı
    2. Aliexpressin Tr ye yüksek fiyatlı kargo ücreti uygulaması
    3. Yüzde 20 gümrük vergisi (en az 1 usd alıyorlar)
    4. Gümrüğe sunma ücreti (bunu da yaklaşık 1 usd gibi düşünelim)
    Velhasıl 4 ayri sebepten aliexpressten ürün alma maliyeti aşırı artmış durumda. Ancak
    1. yüksek miktarlı kuponla
    2. gerçekten tr ye göre çok ucuz ürün olursa
    3. Tr de olmayan ama ihtiyacınız olan bir ürünse (cihaz yedek parçası vb) alışveriş yapılabiliyor.
    Ne yazık ki öyle. Hele benim gibi hobiye para harcarsanız yandınız. Alacağım şeyi en az x2, x3 olarak satın alıyorum. Fazla kalanı bazen yedek diye tutuyor bazen de satıyorum. Bence fiyatların artması devletle aralarında yaptıklarını düşündüğüm bir protokol gereği. Ücretsiz kargo olarak görünen ürünlerin detayına baktığınızda otomatik kargo ücreti çıkıyor. Bu durum eminim sadece Türkiye için geçerli. Millet çatır çatır ücretsiz gönderi alırken bize yağmurlu günde su yok.

• Binbaşı
    1365 Mesaj
    15-20 dolardan düşük tüm ürünlerde 3-4 dolar kargo var artık. Üstelik bu ücret kargo ücreti değil yine devlete gidiyor vergi olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2313 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Ne yazık ki öyle. Hele benim gibi hobiye para harcarsanız yandınız. Alacağım şeyi en az x2, x3 olarak satın alıyorum. Fazla kalanı bazen yedek diye tutuyor bazen de satıyorum. Bence fiyatların artması devletle aralarında yaptıklarını düşündüğüm bir protokol gereği. Ücretsiz kargo olarak görünen ürünlerin detayına baktığınızda otomatik kargo ücreti çıkıyor. Bu durum eminim sadece Türkiye için geçerli. Millet çatır çatır ücretsiz gönderi alırken bize yağmurlu günde su yok.

Alıntıları Göster
    Aynı ürün icin deneme amaçlı ülkenizi değiştirirseniz zaten kargo genelde ücretsiz veya çok düşük oluyor.

|
    |

• Teğmen
    188 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Oliver Wood

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a0/a8/a3/a0a8a3434820efd3649138fe0e5beadc.png&t=0&width=480&text=1

3-4 yıl önce aliexpress ürün linki kaydetmiştim bugün linki arattım ama sanırım mağaza ürünleri kaldırmış , ürünlerin ne olduğunu görme şansım varmı acaba ?

Arkadaşlar bilen varmı upp

|
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/db/79/e8/db79e86714ea199fe65848d6864c079d.png&t=0&width=480&text=1

Gelen ürün arızalı çıkınca dispute açtım. Video çekip yükledim sonuç bu şekilde görünüyor. Para iadesi onaylanmış mı oluyor?

|
    |
  • Teğmen
    112 Mesaj

$125 yüzüğe ne kadar vergi çıkar bilen var mı?

• Çavuş
    49 Mesaj

Arkadaşlar selam.. Aliexpressten kargom Bursa'ya ulaşmış. Acaba kaç tl vergi çıktığını nereden öğrenebilirim?

|
    |
  • Yarbay
    2381 Mesaj

Titreşimli mi? :)

|
    |
    NaudiR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2381 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: head

15-20 dolardan düşük tüm ürünlerde 3-4 dolar kargo var artık. Üstelik bu ücret kargo ücreti değil yine devlete gidiyor vergi olarak.

Burada bir de ek olarak PTT'ye vergi verecek miyiz peki şuanki durumda? Almayı düşündüğüm birkaç bişey var bekliyorum şuan için.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.