Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
38.770
Cevap
1.512
Favori
2.561.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 4850
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3953
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1606
  • Favoriye Eklediklerim 1557
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • iso227 (3953 mesaj) Pi (599 mesaj) buraoca2 (563 mesaj) kerimcem (551 mesaj) hakan1581 (365 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21642 mesaj) Mobil (12872 mesaj) Tablet (659 mesaj) Mini (1930 mesaj) Uygulama (1763 mesaj)
  • @
167 oy
Öne Çıkar
Giriş
    951 Mesaj

Vergi dahil işi büyük sıkıntı. Ürün pahalı olsa bile burada 1 $ karşılığı gümrük uygulanıyordu. AE sistemi %20 gümrük uygulamasını bildiği için direk ürüne %20 gümrük uygulayıp onun parasını alacak. Amazon gibi de olmaz sanırım. Amazonda gümrüğe giren üründe gümrük parası az çıkarsa kalanı iade oluyordu. Burada olmaz

|
    |
  • Yüzbaşı
    334 Mesaj

Merhabalar gelmeyen kargolarınızın takip numaralını sorun olmazsa paylaşırsanız bilgi verebilirim.

|
    |
    sarpcore kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2046 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Merhabalar gelmeyen kargolarınızın takip numaralını sorun olmazsa paylaşırsanız bilgi verebilirim.

Size zahmet: RE118535644CN

Tüm kargolarım geldi, bir tek bu kaldı. Neredeyse 2 ay oldu, ses seda yok. Dispute açmak için sürem var, onu bekliyorum :) Belki farklı bir şey görürsünüz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    334 Mesaj

Kargonuz Shenzen'de gümrükten iade olmuş olarak gözüküyor. Satıcı ile iletişime geçin bence olmazsa para iadesi versin yada ürünü tekrar göndersin. Yasaklı ürün varsa gümrükten iade olur.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/fe/9e/a4/fe9ea44555b8aa9571e102bd30302574.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    Leon FR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2046 Mesaj
    quote:

Kargonuz Shenzen'de gümrükten iade olmuş olarak gözüküyor. Satıcı ile iletişime geçin bence olmazsa para iadesi versin yada ürünü tekrar göndersin. Yasaklı ürün varsa gümrükten iade olur.

Teşekkür ederim. Ptt'den baktığımda ürün ülkeden çıkmış görünüyor. İyi de dönseymiş yola çıktı diye sisteme girilmezdi bence. Satıcıyla iletişime geçeceğim. Sağ olun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    334 Mesaj

Rica ederim. PTT'nin sistemi kargonuz yurtdışında olunca detaylı göstermiyor. Gönderi yurtdışına sevk edildi dese bile menşe ülkenin gümrüğünde sorun oluyor ve geri dönüyor. Tabii PTT'nin sistemine bu veri girilmiyor. PTT'nin sistemi kargonuz Türkiye'ye gelince bir işe yaramaya başlıyor.

|
    |
  • Yarbay
    3640 Mesaj

bir tanesi bu

Cainiao Super Economy

UB121022565LV

diiğeride bu

Cainiao Super Economy

UB121049608LV

teşekkür ederim.

|
    |
    falcon_X1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    334 Mesaj

Merhabalar iki kargonuzda Latvia Post ile geliyor. Latvia Post ile gelen kargolar bu aralar sıkıntılı bir kısmı çok geç geliyor. Bu firmanın ortalama teslimat süresi en erken 55 gün en geç 125 gün olarak geçiyor. Ama 2 kargonuzda en son 19 Eylül'de Riga/Letonya'ya varmış olarak gözüküyor.

|
    |
  • Yarbay
    3640 Mesaj
    quote:

Merhabalar iki kargonuzda Latvia Post ile geliyor. Latvia Post ile gelen kargolar bu aralar sıkıntılı bir kısmı çok geç geliyor. Bu firmanın ortalama teslimat süresi en erken 55 gün en geç 125 gün olarak geçiyor. Ama 2 kargonuzda en son 19 Eylül'de Riga/Letonya'ya varmış olarak gözüküyor.

en çok lazım olan kargolardı.

yapacak bir şey yok.

teşekkür ederim.

• Yüzbaşı
    869 Mesaj

Dostlar, Aliexpress' de kargo seçeneklerine baktığım tüm ilanlarda sadece AliExpress Standard Shipping seçeneği mevcut. Bu sizlerde de böyle mi ? Nedenini biliyor musunuz ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    334 Mesaj

Rica ederim. Beklemetken başka çareniz yok. Ama bakarsınız 2 kargonuzda yarın Türkiye'ye gelebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    24 Mesaj

14 Eylülden beri varış ülkesine ulaştı denilen kargo neden gelmez ? Satıcıya mesaj attım ülkenizde olduğu gözüküyor dedi izlemem gereken yol nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    4649 Mesaj
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla Nikola -- 10 Ekim 2020; 23:52:47 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    313 Mesaj

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/dd/2e/e3/dd2ee3adb323434ac0d5e7d543611537.jpeg&t=0&width=480&text=1

benimkide sizinkiyle aynı gün yola çıktı. en yakın ptt ye geçen hafta sordum sistemde yok dediler

daha önce 40-50 alışverişim oldu 1 aydan önce hiç gelmedi bu kadar kısa sürede geleceğini sanmıyorum

1 hafta daha bekleyip istanbul acıbadem de sorucam

|
    |
    ShooteR-XL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    428 Mesaj
    Merhaba. Anker den motion+ siparis vermistim. RB015538051SG tahminen ne zaman elime ulasir?

|
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj

Benim singapur post ile gelen kargom 1 ay bu şekilde kalmıştı. SG post çok yavaş geliyor. paketi 3 aya yakın bir sürede teslim aldım. Bunları dikkate alarak takipte kalın.

|
    |
  • Yarbay
    2193 Mesaj

arkadaşlar aliexpress artık bütün ürünlerde türkiyeye ücretli gönderi yapıyor galiba. kaç üründe ücretsiz kargo yazdım, ürüne tıklıyorum hep kargo ücreti görünüyor.

• Çavuş
    85 Mesaj

benim de bir latvia post var,

Arrive at transit country or district

2020-09-11 09:17:30

diyor.

Bu country heralde litvanya, çinden önce oraya 4px 'le gidiyor anladığım kadarıyla.

bu şimdi Tr'ye gelebilecek mi sence  

çinden çıkış tarihi:

Accepted by carrier

2020-08-28 21:44:06

bide ptt takip koduna ulaşmanın bir yolu yok heralde

|
    |
    falcon_X1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    435 Mesaj

Geçen sene ücretsiz kargoyla aldığım 6 ürün de takipsiz olduğu için İstanbulda kayboldu iade aldım artık ücretsiz kargoyu tercih etmiyorum ,çok şikayet gelince Türkiye için kaldırdılar demek ki adamlar haklı

|
    |
    the guardian14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2193 Mesaj

çok pahalı bir ürün alırsan ücretsiz galiba ve birden fazla aynı üründen alırsan. geçen ay android box aldım sadece vergi verdim. zaten ürümde ufak bi kusur olduğu içinde 40 tl iade aldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    tarun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
backlink paketleri
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.