Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1833. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.969
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18311832183318341835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kargonuz İstanbul'da depoya kaldırılmıştır. (Normal bir süreç) Sizin kargonuzun bulunduğu çuval depoya kaldırılmıştır. Sıra sizin kargonuzun bulunduğu çuvala sıra gelince işlem yapılmaya başlayacak.

• arkadaşlar 20 gün geçti hala onaylanan para iademi almadım yaşayan var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 355TL ödediğim ürüne 122TL gümrük vergisi çıkartmışlar. Nasıl itiraz edebilirim ? Daha önce itiraz eden var mı?

• arkadaşlar affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum epey oldu alışveriş yapmayalı vergilendirme olayını bilmiyorum şu linkteki ürünü almak istiyorum amazon gibi başta mı vergi alınıyor ne kadar vergi alacakları belli mi ürün şu :https://tr.aliexpress.com/item/32866463639.html?spm=a2g0o.cart.0.0.13b53c00H4LKZ4&mp=1

teşekkürler

• Bugün nihayet 3 ay sonra tek satıcıdan aldığım 4 adet saat kayışı geldi demekki baya yavaş ilerliyor siparişler

• quote:

Orijinalden alıntı: tarum_58

arkadaşlar affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum epey oldu alışveriş yapmayalı vergilendirme olayını bilmiyorum şu linkteki ürünü almak istiyorum amazon gibi başta mı vergi alınıyor ne kadar vergi alacakları belli mi ürün şu :https://tr.aliexpress.com/item/32866463639.html?spm=a2g0o.cart.0.0.13b53c00H4LKZ4&mp=1

teşekkürler

Vergi olayı saçma sapan.
    60 tl lik Ürüne 100 tl de ödersiniz, 1000 tl lik Ürüne 15 tl de.
    Vergi memurlarımız okuma yazma bilmediği için vergilerde cahil cühela formatında oluyor.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• melodramm kullanıcısına yanıt

ohoo eskiden ne güzeldi vergi gelince kızıp almamıştım hiçbirşey belki amazon gibi başta alınır yada aldığımız seye ne kadar vergi ödeyeceğimizi bilip öyle alırız diye düşünmüştüm ama yanılmışım böyle ise bu gibi sitelerden almanın pek bir avantajı kalmamış artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Aynı durumdayız gelmesini bekleyeceğiz başka seçenek yok eğer gelmezse dispute süresini kaçırmayın. Benimki masa lambası şu an tek merak ettiğim aliexpress en uzun sürede gelen kargo rekorumu geçebilecek mi (2018 yılı 4ay 12 gün rekorum/takipsiz kargo)

Alıntıları Göster

4 ay sonra geldi mi? teslim aldınız yani?

• x_ir kullanıcısına yanıt
    Evet ptt ye gittim kaybolmuştur vs vs dediler (Türkiyeye giriş belli sonrası yok) Bir gün ansızın apart sahibine getirip bırakmışlar bana kargo gelince dedim acaba ne geldi promosyon vs mi görünce ilk iş kargoya veriliş ve teslim tarihinin farkını hesaplamak oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

China Post'un kendi sitesinden bakıyorum.
    http://yjcx.chinapost.com.cn/qps/english/yjcx

Mrb Ben bakmaya çalıştım fakat puzzl nasıl yapılıyor? Boşluğa getiriyorum ama olmuyor?

UB067760895LV yardımcı olurmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tarum_58

ohoo eskiden ne güzeldi vergi gelince kızıp almamıştım hiçbirşey belki amazon gibi başta alınır yada aldığımız seye ne kadar vergi ödeyeceğimizi bilip öyle alırız diye düşünmüştüm ama yanılmışım böyle ise bu gibi sitelerden almanın pek bir avantajı kalmamış artık

Aynen öyle.
    İyice suyu çıktı.
    50 centlik Ürüne 8 tl gümrüğe sunum bedeli, 7 tl gümrük vergisi yazmışlardı son aldığım siparişte.
    Yani doları 8 tl kabul etsek, 4 tl ye 7 tl vergi almışlar.
    Birde gümrüğe sunum bedeli var ki akıllara zarar sanki biz dedık gümrüğe sok diye
    Ayrıca paket açılmamış bile direkt yapıştır geç yöntemi.

Yeni Türkiye uçuyor anlayacağınız

Iyi forumlar...

• x_ir kullanıcısına yanıt

Takip kodunuz Latvia Post'a ait. Benim verdiğim link China Post'a air hiç bir şekilde bakamazsanız böyle bir kargo yok der.

Kargonuza baktığım zaman en son 05 Haziranda Riga/Letonya'ya varmış olarak gözüküyor sonrası yok. Size tavsiyem satıcı ile iletişime geçip para iadesi almanız. Ayrıca aşağıdaki mail adreslerine "UB067760895LV barkod numaralı kargo hakkında bilgi almak istiyorum" diyebilirsiniz.

info@pasts.lv

pakomati@pasts.lv

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi ülkeyiz ya 4 güne çinden Türkiye ye gelen kargo 14 Eylül den beri bekliyor gümrükte takipli olmasına rağmen...Çok hayırlı iç açıcı yorumlar var Gümrük Mürdürlüğğ hakkında -.-

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkandemir60

Bugün nihayet 3 ay sonra tek satıcıdan aldığım 4 adet saat kayışı geldi demekki baya yavaş ilerliyor siparişler

Benim de saat kayışları dün geldi :) işin komik tarafı satın alalı 3 ayı geçtiği için paramı da geri aldım dispute açıp. paramı geri aldıktan 1 ay sonra kayışlar geldi :) Sürpriz oldu bana.

• 11.11 indirimleri kaç gün kala belli oluyor?

• Ürünlerin çoğuna kargo ücreti getirdiler. Hatta yalnızca Türkiye'ye gelmiş. ABD ve Rusya merkezli 2 farklı fake adres tanımladım ve gönderimi oralar için ayarladım. Kargolar ücretsize döndü fakat Türkiye adresine geçince tekrardan 3-5 dolar arası gönderim ücreti yansıdı.

Ülke olarak bir dünya devini daha bıktırdık. Amazon'dan sonra geç bile kalmışlardı. Müstehak.

• Arkadaşlar bu yeni kullanıcı kuponu kullanınca iptal ediyor siparişleri önceden bir iki kez denemiştim, var mı bir çözümü dikkat edilmesi gereken bir yer var mı ?

Yeni cihaz yeni hesap açıyorum adresten mı anlıyor ? Ne yapmak lazım yardımcı olursanız memnun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Benim diger kayışlar haftaya bitiyor koruma süresi muhtemelen sizin ki gibi olcak para iadesi alıp ürünler bir zaman sonra gelcek :)

• _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Para iadesi yapabiliyorsunuz...

• Topunun Allah belasını versin, keyfi çalışan tüm Gümrük Posta Müdürlüğünün şerefine selamlarımı iletiyorum... 5 güne Türkiye ye gelen toplamda 45 liralık 4 adet sahte balık 1 aydır bekliyordu gümrükte sadece ülkeye girdi olarak gözüküyordu ? Bugün geri gönderiliyor bildirimi geldi uygulamadan.

Diyecek çok şey var da yeri burası değil. CİMER e yazmıştım 5 gün önce kargoma herhangi bir işlem yapılmıyor bir aydır, sonuçta ben bunun vergisini ödeyeceğim, hiç bir şekilde telefonla ulaşamıyorum diye...

Mallık bende tabi, kimi kime şikayet ediyoruz ki ? :)
    Gidecekleri gün kurban keseceğim ahtım olsun.
    Tonlarca vergi ödediğimiz halde bile eziyet çekiyoruz.

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShooteR-XL -- 22 Ekim 2020; 20:47:29 >

• 
Sayfa: önceki 18311832183318341835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.